Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahrávání z TV přes Grafickou kartu

mig1111 (0)|17.6.2004 20:30
Ahoj, chci si koupit graf. kartu s video in a zajímalo by mě jestli se s ní dá zachytávat z TV, jako z TV kartou a jaký bych na to potřeboval soft, díky za radu. Mig.
Pitomec (10211)|17.6.2004 22:18
Na tyto dotazy se už vyplatí používat CTRL+V a všude vkládat jediný: HW převod pomocí kvalitního A/D převodníku (Canopus) do DV formátu a o ničem jiným ani neuvažovat!
mig1111 (0)|17.6.2004 23:50
Tak mi poraď jak na to. Co je to HW převod pomocí kvalitního A/D převodníku a co je DV formát. Hodil by se mi nějaký stručný návod a cenová relace. Díky.
Pitomec (10211)|18.6.2004 06:40
HW převod (Canopus, např. ADVC-1394) znamená, že analogový signál je digitalizován do DV pomocí hardware, takže na výkonu PC až tak nezáleží. Samozřejmě taky nedochází k výpadkům snímků a je zaručena synchronizace audia s videem.
Co se týká toho DV formátu (720x576, 4:2:0, 25Mb/s), tak to je v home sféře nejrozšířenější formát vůbec, takže logicky existuje i nejvíc aplikací na jeho editaci (UMS, Vegas, AP, PS) a převod do MPEGu (CCE, TMPGEnc, ProCoder).
Whitejoker (616)|18.6.2004 10:52
Video karta musí mít VIDEO IN, ceny nevím, ty nejlacinější asi tak kolem 2 tisíc.
TV karta 1700 - 2500 (a samozřejmě i více).
A/D převodník 10 tisíc a výše (pokud se bavíme o nějakém Canopusu a ne o nějakém sh*tu).
S převodníkem ti ubyde spousta starostí, ale s TV kartou si užiješ více zábavy (a my získáme nového přispěvatele do diskuse :-D ).
Wj
ViKinG (793)|18.6.2004 11:11
Whitejoker: teda zábavu si představuju jinak... to je Nekonečný příběh:
první příspěvek: jakou grafickou či TV kartu koupit....???
druhý příspěvek: jak koupenou kartu (TV či ViVo) rozchodit... ???
třetí příspěvek: jak odstranit rušení TV signálu v PC... ???
čtvrtý příspěvek: zachytávat rovnou do MPEG2 nebo MJPEG... ???
pátý příspěvek: proč je grab z karty tak mizerný i když jsem vše maximálně vyladil... ???
šestý příspěvek: prodám zánovní TV kartu...
a budoucí kupující píše první příspěvek...
:BB:
Jestliže jsem něco přeskočil nebo opomenul tak sorry.
Honza (12)|18.6.2004 11:20
O tom to všechno je, něčím levným začít, dostat z toho maximum a pokud tě to bude držet, jít do dražších (=lepších) převodníků. Sám jsem začal s TVkartou za cca 1100,- Bylo to hrozné, šum, barvy... Pak jsem koupil USB převodník od Pinnaclu (cca 3000,-) Šlo to, skoro se to blíží VHS (grabuju video, ne TV programy). Po týdnech experimentů a studia na fórech, jsem se s novými ovladači, kodeky a lepším nastavením sw vrátil ke staré TV kartě a mám lepší výsledky, než s převodníkem.
Samozřejmě můžeš začít i s HW za 15000,- určitě nám pak napíšeš, ať se na to hraní vykašlem. Možná tě to ale za půl roku přestane bavit a pak nám ho levně v bazaru prodáš... :-)-
Ivo Mašek (10205)|18.6.2004 11:24
Zapoměl jsi dodat, že ten první kupující, po šťastném prodeji zánovní karty, jsa šťasten z osvobození, jde zakoupit louče a jde se "vrátit" do jeskyně, šťastný z osvobození od starostí a problémů. :-E :-E
ViKinG (793)|18.6.2004 12:13
Honza: po několika letech jsem došel k poznání že TV karta je k ***** a žádnej slušnej výsledek z ní nikdo vymáčknout nemůže ale to slyšet nechcete. Doporučit A/D převodníky (odhadem 8-10.000,-) nebo připlatit za kameru s A IN/D OUT je zcela na místě. Chápu že když má někdo (z jakýchkoliv důvodů) hluboko do kapsy a nemůže tolik investovat a přesto si chce mermo mocí s DigiVideem hrát, tak si pořídí TV kartu. Výsledky budou ale odpovídat vloženým financím.