Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Filtrování šumu - zkušební vzorek

Saxel (2279)|14.10.2005 19:09
Navazuji na diskuzi v synchronizace audio/video o porovnání pluginů na odstranění šumu...

[quote=Fantas!]bylo by dobre vystavit tu vzorek originalniho zasumeneho wavu at muzeme zkusit vsichni a pak vystavime...kdo bude mit nejlepsi vysledek.... Bylo by to nejobjektivnejsi....
Co rikate?[/quote]

Takže, vzorek je ke stažení zde (test.rar - 2,4MB). Vzorek pochází z hodně jeté VHS kazety a kromě šumu jsou tam i jiné nežádoucí pazvuky (praskání, vrčení).
V Adobe Auditionu jsem ho protáhl filtrem "Noise Reduction" a "Auto Click/Pop Eliminator", výsledek je zde (test_aa.rar - 2,4MB).

Fantas!, teď je řada na tobě.
Fantas! (3016)|14.10.2005 20:05
Saxel
stahl jsem si to a hned jak dam do kompu kvalitni zvukarnu tak udelam svuj vysledek a porovname...zatim cau!
mirekv (7169)|14.10.2005 20:20
Saxel
Uvidíme! :-)
StD (8612)|14.10.2005 20:56
...no a co je NOISE reduction? Já tedy volím vždy jen HISS, a to buď standard nebo light, na 2 průchody podle vzorku, a s diferenciací kanálů...
To jsou zase výstřiky. Dělejte si AUDIO ve Vegasu a tady neotravujte (viz POKEC). Šup s tím do Garáže!
Fantas! (3016)|16.10.2005 23:49
Saxel
konecne bracha dodelal to co potreboval a ja mam svou zvukarnu zpet! Tady je to co jsem s tim dokazal ja ... B-)
http://www.plasap.wz.cz/tvfreak/NoiseReductionFantas.rar
Skoda ze nebyl delsi wav. Nenasel jsem tam idealni misto se sumem a tak jsem musel trochu degradovat kmitocet kolem 5 kHz. Coz je chyba...proto v takovem pripade bych nechal original a na odsumovani se vykaslal, nebo sum potlacil jen o cca 15dB. Tady jsem potlacil 33dB, protoze jinak by se to nedalo srovnavat s tim cos udelal ty...
Tady prikladam print meho nastaveni... budu rad, kdyz ukazes svuj.
Saxel (2279)|18.10.2005 21:06
Nastavení Noise Reduction v Auditionu je celkem jednoduché:

U profilu šumu nejsou sice frekvenční souřadnice, ale to v tomto případě nevadí. Šum jsem nabral okolo 1 sec. od začátku.
Přiznám se, že jsem úmyslně vybral vzorek, kde je úroveň užitečného signálu jen o málo větší, než úroveň šumu, protože vím, že filtr od Sonic Foundry / Sony má právě s tím největší problémy, což se projevuje větším zkreslením.
Fantas! (3016)|18.10.2005 22:12
Saxel
No a ted jen cekat, kdo to porovna... :BB: