Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak opravit porusene AVI ??

JardaC (40)|13.10.2005 15:26
Po havarii HDD, na kterem jsem mel grabnutych par videi / format DV/,
se mi zdarilo nektere soubory zachranit zcela, nektere castecne a s nekterymi nevim, jak dal. Bohuzel, jde o veci, ktery uz znova nagrabnout nemuzu, protoze jsem kazety premazal /jinak by taky nebylo co resit, zeano/.
Po recovery procesu /dik, GetDataBacku!/ jsem obdrzel vicemene vsechny avi soubory, co havarovanej disk obsahoval, akorat ze par jich nejde nicim otevrit a tim padem ani je opravit. Jsou velky jako puvodni avi, i tu priponu si ponechaly... ale to je asi tak vsechno. Zkousel jsem svuj oblibeny VirtualDub, pak jakysi Video Fixer, Vegas- pokazdy nasledovala hlaska, zhruba v tom smyslu, ze nejde o video soubor. Vite nekdo o nejakym specialnim nastroji pro tyhle pripady, nebo si muzu uvolnit par GB smazanim??
Dik, Jarda
PS. Pokud by chtel nekdo mentorovat, ze se ma zalohovat a zalohovat, tak to vim.
Whitejoker (616)|16.10.2005 18:49
Zkus DivFix.
Je to sice na avíčka v DivX-u, ale třeba by to mohlo pomoci.
Pokud však kterýkoliv program hlásí, že to nenačte, tak je asi vymalováno. Ještě zkusit soubory opravit scandiskem, ale bojím se, že asi opravdu budeš mít víc místa na disku
Fantas! (3016)|16.10.2005 21:53
JardaC
zkus v TC hlavicku toho AVI. Jestli je standardni, nebo je hlavicka porusena...
Houmr (2)|16.10.2005 23:07
@JardaC: Mel jsem podobny problem. Poskozene DV AVI jsem opravil ve VirtualDubu. Pri otevirani souboru jsem dal volbu "Ask for extended options after this dialog" a pak jsem zvolil Re-derive keyframe flag. Vytvoril mi novy keyframy a videa jsou v pohode.