Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PremierePro1.5 - insert

1hroch (865)|13.10.2005 08:35
Delka videa cca 30 min, asi 300 clipu. Kdyz vlozim klip (insert) nekde v Timeline, vpravo od vlozeneho se nektere clipy ztrati, nekde je mezera, nektere foto zmizi. Stava se to nekomu?
Modena (1706)|13.10.2005 15:51
1hroch

Nestává - ale nevím, jestli to tak děláš - při vkládání klipu insert je podstatné, kde máš Current-time indicator - to je ten posuvník na Timeline - dáš Insert a klip se natáhne přesně tam, kde ten posuvník je !
1hroch (865)|13.10.2005 16:45
Takhle to delam, v tom vyse zminenem videu jsem vlozil asi 6 clipu na ruzna mista. V bezprostrednim okoli vkladaneho clipu je vse v poradku, ale ve vzdalenejsi casti vpravo se to rozdrbe. Konkretne se vytratily 3 fotky, na ktere byl aplikovan effect WaveWarp a 2 clipy - byly to vzdy casti, ktere byly vysekany z jednoho delsiho pomoci Razor a zvukova stopa pouzita z delsiho clipu spojite od zacatku. Vim, ze v AP 6 jsem s timhle mel problemy take. Jinak oproti 6 je stabilita vyborna.
Modena (1706)|13.10.2005 17:21
1hroch
:-? :-? :-?
Několik možností, co mě teď napadá, ale důvod Tvého problému netuším :
1.Namarkerovat již hotové video - tím ho pevně ukotvíš
2.Použít fintu Black videa - je bez zvukové stopy - inzert a táhnout na velikost klipu, který tam budeš vkládat a pak dát přez BlackVideo insertem klip - tím zjistíš, jestli Tě to netrhá třeba nestejně dlouhá zv.stopa a Premiere se to snaží na timeline nějak kooordinovat sama :-?
3.Zopakuj možnost č.2 s BlackVideem a videoklip, který chceš na timeline dej do náhledového okna a markery připrav velikost inzertu - čapni myškou a přesuň na timeline :-)
Nejlepší by bylo, kdybys sem dal gif timeline před insertem a po ! :-R
vilik (127)|13.10.2005 19:02
Nevkládáš ja na stejnou stopu? Ten vkládaný klip potom nahradí ty, které tam již byly.
Modena (1706)|13.10.2005 20:51
vilik
To je jedno, na kterou stopu, když dáš insert, primárně je stejně vybrána 1.videostopa a musí se to celé šoupnout od bodu, který je natvrdo určen pozicí Current-time indicatoru ! :-R :BB:
1hroch (865)|14.10.2005 06:45
Muj postup je tento: Ctrl + mysi natahnu clip na pozici kurzoru do vyssi video stopy( v tomto pripade 2). Mam zapnuto prichytavani (snap to edge). Tazenim mysi za zacatek a konec mu upravim delku a pak ho vpravim do mezery vytvorene ve stope 1. JE TO STANDARDNI POSTUP ? Nejake Unnumbered markery jsem tam mel pro lepsi orientaci. Obrazek Timeline uz nedam, protoze jsem to pospravoval. Ale cvik mohu zkusit zopakovat.
Dotaz: Z jednoho clipu potrebuji 2 ruzne kratsi casove useky umistit na ruzna mista na Timeline. Musim pro kazdy tento kratky usek mit ten puvodni dlouhy clip v okne Project importovan vicenasobne, anebo staci jeden original pouzit vicekrat?
vilik (127)|14.10.2005 07:38
[quote=Modena]vilik
To je jedno, na kterou stopu, když dáš insert, primárně je stejně vybrána 1.videostopa a musí se to celé šoupnout od bodu, který je natvrdo určen pozicí Current-time indicatoru ! :-R :BB:[/quote]

Klip vložím do té stopy, kterou mám označenou(zvýrazněnou). Pokud neoznačím, jde, jak píšeš do 1.
1hroch (865)|17.10.2005 16:49
Tak jsem pres weekend trapil Premierru - delal psi kusy a vse bylo v poradku. Vyse popsanou situaci se mi nepodarilo navodit. Zrejme nejake momentalni selhani PC nebo samotne Premiery.
Dekuji vsem za reakce a snahu pomoci.