Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canopus EDIUS NX for HDV

Stratoss (139)|11.10.2005 21:27
Striha niekto z vas na tejto strizni HDV ?
Zvlada to v pohode ?
Potesi ma kazdy vas nazor ,alebo odporucenie niecoho lepsieho do 50.000
Dakujem.
Krtek (1279)|12.10.2005 03:20
Mám známého co tu kartu má asi 2 měsíce a po neustálém dohadování s dodavatelem ohledně ovladačů není schpen vůbec natáhnout HD video do PC. Pořád mu to padá.
Stano_tvf (504)|12.10.2005 07:43
Neviem ci je to ptakovina, ale pocul som, že PC so HDD SATA nie su schopne pracovat s HD TV. Iba SCSI HDD.
Stratoss (139)|12.10.2005 08:50
To ste ma zas potesili :-(((
A nemate nejaky tip na HDV striznu do 50.000.- ?
Ohladom NX este zavolam Syntex ci to uz maju vychytane !

Krtek : Nesnazi sa tvoj znami nahodou o spolupracu CanopusNX s Premiere ? Potom by to bolo jasne ,ze to nechodi a ani nebude !
videoman (178)|12.10.2005 09:12
Na co ti bude HD video když si to na TV v plné kvalitě skoro nikdo nepřehraje??? (kromě pár sťastných majitelů HDTV plazmových televizí)
:OO
Krtek (1279)|12.10.2005 11:16
Stratoss:
Ten známej nemá ani tak problém s tou kartou, jako s kamerou. Má FX 1 a potřebuje od Sony nějakej ovladač který měli údajně vydat. Všude si ho ale přehazují jako horkej brambor, takže mu jde natáhnout jen DV.
Jinak co se týče samotné Premiere, tak ta má plug-in pro HD. Jestli ale jede s Canopusem, tak to nevím.
Stratoss (139)|12.10.2005 12:50
Ked kupim kameru HDV tak asi budem chciet strihat v HDV !
Aky vystup si zakaznik bude zelat to uz je na nom.Dolezite je strihat v maximalnej kvalite !
Ked nahravam zvuk tak tiez v 24bit kvalite a az pred vypalenim na CD to preformatujem na 16bit co je CDaudio standard.
Aj ked to skompresujem do mp3 tak je kvalita neporovnatelne lepsia ako keby som signal od zaciatku spracovaval v 16bit :-R

Krtek : Volal som do Syntexu a zrovna tam boli ludia co maju kameru SonyZ1 a v pohode strihaju s NXom v HDV.
Krtek (1279)|14.10.2005 10:42
No možná už se to s těmi ovladači vyřešilo.
Otázkou je jaký to má význam stříhat všechno v HDV, když 99% lidí pude chtít Pal.
Stratoss (139)|14.10.2005 11:33
Myslim ,ze uz je vseobecne zname,ze z HDV dostanes lespsi vysledok v Pal mpeg ako priamo s DV !
A cim dlhsie udrzis editaciu vo vysokom rozliseni tym lepsie !
Krtek (1279)|14.10.2005 11:55
To je možná pravda, ale jen kvůli tomu bych do toho nešel...
Stratoss (139)|14.10.2005 15:48
Ak tocis DV tak nemas co riesit.
Ale ked mas HDV kameru tak asi preto aby si tocil v HDV !
A ked tocis v HDV tak si asi kupis striznu co vie HDV spracovat !?
videoman (178)|14.10.2005 15:51
na co mít c PC Xkrát více dat v HD oproti DV, když výsledek bude stejně buď na VHS nebo DVD v PAl ??????????
videoman (178)|14.10.2005 15:52
Jen by mě zajímalo v jaké podobě to tedy tomu nebohému zákazníkovi to HD video dáš?? :-E
Krtek (1279)|14.10.2005 18:31
Přesně jak píše Videoman. Za ty roky co natáčím po mě nikdo nechtěl záznam ani v 16:9, natož v HD...

Než se HD rozšíří, tak se stane Tvoje karta i HD kamera muzejním kouskem. Osobně proti HD nic nemám. Až to po mě lidi budou chtít, tak na to přejdu taky. Ale to nebude dřív, dokud ten záznam nebude na co uložit a na čem přehrát.
Stratoss (139)|15.10.2005 00:09
Tato debata nema cenu 9-)

Pre vas je moc vysoky standard aj DV !
Ved ked to davate sedlakom na VHS tak preco to vobec tahat do PC.
Staci vybrat VHS kazetu z kamery a poslat to svadobanom v skatuly od zakuskov co ste prave dojedli a este usetrite aj za obal :(( :-k :-!!!

A nezabudnite im vytlacit aj krasne fotky priamo z pauznuteho PAL videa :-E
Ved naco zaplnat PC datami s 8Mpix zrkadlovky ked mozete fotky tlacit priamo z videa!
Prajem vam vela spokojnych zakaznikov chlapci :BB: :-k
BOBA (590)|15.10.2005 10:29
Pokud bych měl peněz trochu nazbyt, tak bych do HDV šel a archivoval bych si to stejně na kazetky mini DV, než bude dostupný formát, který mi umožní bezpečnější archivaci než současná DVD média :-k .
Pitomec (10211)|15.10.2005 10:48
[quote=Stratoss]Myslim ,ze uz je vseobecne zname,ze z HDV dostanes lespsi vysledok v Pal mpeg ako priamo s DV !
A cim dlhsie udrzis editaciu vo vysokom rozliseni tym lepsie ![/quote]
Ono je právě známý, že DV kvalitativně předčí ty MPEGový fialovo-kostičkovaný mazanice alá HDV :-k
Stratoss (139)|15.10.2005 11:42
Pitomec : Nech ti tvoje presvedcenie dlho vydrzi !
Aspon usetris vela penazi.
Ja som sa tiez dlho branil ale videl som zaznami Z1 a HD100 a musel som svoje presvedcenie prehodnotit.
A tak idem nakupovat 8-)
Pitomec (10211)|15.10.2005 11:48
[quote=Stratoss]Pitomec : Nech ti tvoje presvedcenie dlho vydrzi !
Aspon usetris vela penazi.
Ja som sa tiez dlho branil ale videl som zaznami Z1 a HD100 a musel som svoje presvedcenie prehodnotit.
A tak idem nakupovat 8-)[/quote]
Tak to tě fakt lituju, žes třeba neviděl nikdy DV z DSR-300 :-(((
Krtek (1279)|15.10.2005 14:51
Stratoss:
Ty už píšeš jako Stayman. Možná je to tím, že jste oba z východu :-E
Nikdo se přece nehádá že je formát HD lepší než DV. Píšem tu jen to, že na to lidi prostě zatím nejsou připravení, tak proč v tom točit ???
Stratoss (139)|15.10.2005 15:56
Uz som to tu raz pisal,ze ma tato robota skratka bavi a nepozeram nato iba cez prachy.
Takze ja budem tocit v HDV len pre pocit s dobre vykonanej prace 8-)

Rozhodnutie ako tocit v co najlepsej kvalite je predsa na kameranovi a nie na zakaznikovi !
To cakas ,ze nejaka dedinska babicka,ktora zhana kameramana pre vnucku alebo firemna sekretarka,ktora zhana niekoho na natocenie firemnej prezentacie ti bude specifikovat v akom formate mas tocit a este ti mozno upresni aj aky mas dat datovy tok mpeg na DVD :-E

Ja neriesim problem zatial slabeho az nuloveho rozsirenia HDV TV a prehravacov.
Pre mna je zaujimave,ze vysledny mpeg na obycajnom Pal DVD bude
obrazovo na vyssej urovni a na PC monitoroch je to este lepsie !!!

Asi 90 percent mojich zakaznikov si DVD naskor strci do svojho PC a pozrie si ho tam a niektory vobec DVD prehravace nemaju len PC !
Pri dnes standardnom rozliseni PC monitorov 1280x1024 je DV zaznam dost na hambu :-k
Ja potom musim pracne vysvetlovat preco to na monitore vyzera tak hrozne a ze si to maju pozriet na klasickej TV a to ma uz prestava bavit \/
Takze radsej chcem mat v rozliseni rezervu !
Komprimacia videa aj zvuku smerom dole funguje vyborne,ale hore to akosi nejde :-((
stayman (12393)|15.10.2005 21:18
[quote=Krtek]Stratoss:
Ten známej nemá ani tak problém s tou kartou, jako s kamerou. Má FX 1 a potřebuje od Sony nějakej ovladač který měli údajně vydat. Všude si ho ale přehazují jako horkej brambor, takže mu jde natáhnout jen DV.
Jinak co se týče samotné Premiere, tak ta má plug-in pro HD. Jestli ale jede s Canopusem, tak to nevím.[/quote]

Aky ovladac preboha??? :-? :-? :-? Sak toma normalny Mpeg2 TS (Transport Steam), ktory moze natiahnut do strizni tak ako je (*.m2t) a editovat, alebo este lepsie pomocou CineForm pluginu (AVI so 120mbps), kde potom strihas ako s DV (aj co sa tyka RT preview \/ ), vysvetloval som to tu tak si daj hladat a pomozes aj kamaratovi a nemusi cakat na Sony (a ani neviem coho sa docka, mozno tak mu poslu Vegas :-E )
Pitomec (10211)|15.10.2005 22:10
[quote=Krtek]Stratoss:
Ty už píšeš jako Stayman. Možná je to tím, že jste oba z východu :-E
Nikdo se přece nehádá že je formát HD lepší než DV. Píšem tu jen to, že na to lidi prostě zatím nejsou připravení, tak proč v tom točit ???[/quote]
Na základě čeho proboha soudíš, že je HD lepší než DV :-? Podle rozlišení obrazu? Ale to snad není jediný měřítko kvality... :-I
clee (6592)|15.10.2005 22:35
rozmeru kdyztak, rozliseni je druha vec a zavisi ciste na snimacim zarizeni
Krtek (1279)|15.10.2005 23:04
[quote=Pitomec][quote=Krtek]Stratoss:
Ty už píšeš jako Stayman. Možná je to tím, že jste oba z východu :-E
Nikdo se přece nehádá že je formát HD lepší než DV. Píšem tu jen to, že na to lidi prostě zatím nejsou připravení, tak proč v tom točit ???[/quote]
Na základě čeho proboha soudíš, že je HD lepší než DV :-? Podle rozlišení obrazu? Ale to snad není jediný měřítko kvality... :-I[/quote]

Ten formát beru jako takový. Je v tom budoucnost. Snímací zařízení je věc druhá...
stayman (12393)|15.10.2005 23:51
Krtek
Dufam ze si si vsimol aj moju odpoved, pisal som ti!
Stratoss (139)|16.10.2005 00:01
Pitomec : Jedine meradlo kvality obrazu su pre mna moje oci :OO
Pre HDV som sa nerozhodol kvoli tech.parametrom ,ale presvecili ma zaznami s HDV kamier , ktore som hodnotil na klasickej TV aj PC monitore.
Na prvy pohlad mi bolo jasne ze taku kvalitu s DV kamerou do 200.000 nedosiahnem !
Sony DSR450 ma urcite lepsi DV vystup ale ked beriem do uvahy jej cenu tak Z1 je pre mna jasna volba \/
Pitomec (10211)|16.10.2005 07:53
[quote=Stratoss]Pitomec : Jedine meradlo kvality obrazu su pre mna moje oci :OO[/quote]
Aha - tak to je pak jiná. I tak bych ale být tebou začal návštěvou u očního lékaře :-)
videoman (178)|19.10.2005 15:02
Tak mu to HDV nevymlouvejte, když chce střihat v MPEG-2. Já jsem s DV spokojený a ještě dlouho budu.
Stratoss (139)|19.10.2005 15:48
Nieco si precitajte o rieseni HDV strihu od Canopusu 8-)
Pitomec (10211)|20.10.2005 16:11
A ty si zase něco přečti o HDV a MPEG-2, abys byl trochu v obraze. Přičemž střih v Canopusu nemá rozhodně vliv na to, že z kamery vylezou rozmazaný kostičky :-I
Stratoss (139)|20.10.2005 23:37
Uz zacinas byt trochu trapny aj s tvojimi kostickami :-G
Ale viem si predstavit ako ta serie ,ze z HDV kamier lezie naozaj kvalitnejsi vystup ako stej tvojej :-(((
Krtek (1279)|21.10.2005 02:17
Pitomec: Třeba ji chce na natáčení v DV formátu ?
Pitomec (10211)|21.10.2005 06:30
[quote=Stratoss]Uz zacinas byt trochu trapny aj s tvojimi kostickami :-G
Ale viem si predstavit ako ta serie ,ze z HDV kamier lezie naozaj kvalitnejsi vystup ako stej tvojej :-((([/quote]
Chápu, že se ti nelíbí, když tvoji vysněnou šajzku někdo nazve pravým jménem, ale jinak to nejde - prostě HDV jsou rozmazaný fialovo-kostičkovaný fleky a dokud se neopustí MPEG-2 komprese a nemožnej datovej tok (pro HDV naprosto nedostatečnej), tak máš smůlu :-(((

Z kamery ve stejné cenové kategorii jako HDV, tj. třeba PD170, leze ten obraz rozhodně lepší, než z té tvé MPEGové matlaniny 9-)