Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD-lab - prehravani jednotlivych kapitol

DW (2)|11.10.2005 14:54
Ahoj, jsem tady poprvé a začínám s tvorbou DVDček, tak se omlouvám, jestli můj dotaz bude triviální. Používám DVD-lab 1.3. Chci zálohovat film na DVD a rozdělit ho na jednotlivé kapitoly, pomocí Chapter Points. Pak vytvořím menu, ve kterém je možné vybrat, která část filmu se přehraje. Problém ale mám s tím, že se film sice začne přehrávat od bodu, který jsem zvolil, nicméně se ale nezastaví na začátku další kapitoly, ale hraje až do konce. Je možné nějak jednoduše nastavit, aby se přehrála vždy pouze příslušná část filmu a pak se zase objevilo menu? Díky za pomoc.
wadess (40)|11.10.2005 21:57
Nevím jak moc dokážu poradit.Používám DVD lab PRO 1.53.
Tento případ znám.Předem říkám,že moje metoda není přesná(záleží
na GOPech zřejmě ?).V Connections ,kde již mám vložené Movie z kterého
chci jednotlivé kapitoly vložím Chapter Play-List... šestá ikona zprava dole.
V Movie si označím Chapters (začátek konec úseku,který chci přehrát a vrátit se do menu- zde ta nepřesnost - projeví se při přehrávání) .Otevřu Chapter Play...na obrazovce Branch 1 -vyberu začátek konec pod označením Chapter.
To je vše.Na tohle jsem přišel metodou pokus omyl,proto mne nekamenujte pokud existuje jednodušší řešení.
Pears (1027)|11.10.2005 22:02
Nikdy jsem tuto funkci nevyuzil a myslim, ze by to melo jit pres Chapter VM Command... a funkce Quick Link.
Bez zaruky.
ai (2993)|12.10.2005 05:25
wadess - kapitola muze byt na DVD jen na I-framu v GOPu, takze to presneji ani nejde, ten I frame si najde nejblizssi jestli to nejakym zpusobem kliknes atd ... ,v nekerych autorech (Maestro) jde nastavit aby ti to naslo nejblizssi predesly I-frame, nasledujici nebo nejblizsi, jak je to v tom Labu nevim,
Jinak nema tazatel na mysli DVD Lab (obycejny ,ne Pro) ? Tam to asi nepujde. Tam snad jen by mohl byt Chapter list jednotlivych filmu.
DW (2)|12.10.2005 14:17
Díky za rady, vyzkouším to, i když tomu zatím moc nerozumím. Ale nemám DVD-lab Pro, jenom stadard, takže nevím, jestli to tedy vůbec půjde. Je divné, že se to moc nepoužívá, mi by to příšlo jako docela praktická funkce.

DW