Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Microsoft DV Codec

Batuchan (18)|10.10.2005 20:21
Pouzivam Premieru 6.5 a pre naberanie a export DV videa som pouzival MS DV codec. Vsetko slo normalne,teda az dovtedy, ked som nainsataloval DV codec od canopusu.Neviem z akeho dovodu mi teraz zacala premiera vypisovat tuto
hlasku: Premiere was unable to connect to Native Microsoft DV support on this machine a dalej z textu sa da vyrozumiet, ze premiera pracuje spravne z OHCI firekartou len s microsoftackym codekom. No problem je v tom, ze ten akoby som nemal uz nainstalovany .... kamera z premierou komunikuje a aj import DV videa z nej ide,a le ked klikne na Properties videa tak je ulozene v codecu canopusu (dvsd, Canopus SOFTDVSD CODEC), moj problem je v tom ,ze ak chcem dostat video von z timeline do kamery a z nej von, tak aj ked je kamera DV IN, tak obraz nejde, s MS DV to slo v pohode. Takze potrebujem vediet ako dostat DV SD naspet. Skusal som preinsatlovat Directx (9c) ,potom preinsatlocvat Premieru, tak som odinstaloval OHCI kartu leadtek DV 2000 a znova nainstaloval. Na internete som nasiel - Microsoft DV video codec 6.4.exe , ale ani ten nevtlacil canopus codek. Zaujimave je to, ze predtym som mal aj codec canopus a aj MS DV , teda som mohol na berat video do codeku canopusu a exportovat V DV AVI microsoftu. V Project setings-VIDEo v Premiere si sice mozem nastavit COMPRESOR Microsoft DV PAL ,ale tlacidlo CONFIGURE vedla neho je neaktivne. Tak isto v Project setings - GENERAL v DV Playack je neaktivne talcidlo ADVANCED Setinngs, ale PLAYBACK Settins je aktivne a samozrejme v nom mam vsetko pozaskrtavane na prehravanie.... Kde najdem original MS DV codek... ?
apropo DV WIN a scenalyzer pracuje v pohode,teda z nich vystup mam v aj ked subory v premiere su oznacene ako s canopus kodekom.
Atkins (447)|11.10.2005 09:08
Problem je, ze Canopus kodek je zaregistrovan - pokud jej k nicemu nepotrbujes, projdi si registry a zaznamy odstran - melo by to fungovat
Whitejoker (616)|16.10.2005 18:44
nebo to přeinstaluj kodekem od Mainconceptu
mirekv (7169)|16.10.2005 19:11
Whitejoker
jj, přesně tak.