Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Premiere Pro - 2 dotazy

lajdak (61)|17.6.2004 12:44
Zdravím všechny!
Sehnal jsem si konečně Adobe Premiere Pro 7 (ne novou 1.5) a nainstaloval ji. Bohužel mám menší problémek:
1) Při přehrávání časové osy se video přehrává trošku, ale viditelně trhaně. Jinak nacapturované video je při přehrávání v pořádku. Přitom mimo Premire nemám spuštěný žádný jiný program, pouze antivir a nejsou zatím provedeny ani žádné úpravy videa, ani vložené přechody.
Moje PC: Pentium III 1 GHz, Ram 768 MB, karta Matrox Millenium 450.
Premiere 6.5 na tom chodila úplně v pohodě.
2) Nevíte někdo, jestli jde někde zadat, aby se stejně jako v 6.5 ukazovaly náhledy přechodů, abych nejdřív mohl viděl, co vlastně který přechod umí?
Díky všem za případné reakce.........
Geralt (40)|18.6.2004 13:40
Caf, no ked si pozries readme v premiere Pro zistis ze optimum je 3 GHz procesor, 1 GB RAM, takze asi tak.
Nahlady prechodov nevidis, mne to tiez vadi, ale asi s tym uz clovek nic nespravi. Tak asi tak :-)
lajdak (61)|18.6.2004 14:30
Aha, díky moc. Je fakt že "readme" přímo v Premiere jsem nečetl, jenom info na netu přímo Adobe, kde stojí:

System requirements
Windows
Intel® Pentium® III 800MHz processor (Pentium 4 3GHz recommended)
Microsoft® Windows XP®
256MB of RAM (1GB or more recommended)
800MB of available hard-disk space for installation

...Takže to moje by eventuelně stačit mohlo, ten P4 3Ghz je jenom doporučený. Ale souvislost to s tím asi stejně má. No nic, zatím se asi vrátím k Premiere 6.5.......
Houmr (2)|18.6.2004 16:55
Ahoj. Ja mam taky v Premiere Pro problemy, ale ty jsou zpusobeny spis WinXP. Pouzivam totiz externi disk Lacie, ktery je pripojeny pres firewire a obcas se to sekne a ceka ... takze i pri prehravani v Premiere to je trhane :-((( (pokud pouzivam interni HDD, je to bez problemu). Neni to problem Premiery, ale systemu (v systemovem logu je message, bohuzel ten nevim presne co to je, ale kdyby mi nekdo dokazal poradit, zjistim to presne). Pri obycejnem kopirovani se to taky obcas sekne. Ale neni to tak casto. V Premiere se to projevuje casteji.
Takze zatim pouzivam W2K s Premiere 6.5. Tam je to bez problemu. Snad pomuze novy service pack 2 :-?

Nema nekdo zkusenosti s externimy firewire disky pod WinXP?
clee (6592)|18.6.2004 19:24
sp2 nepomuze, mam RC2.2 a delam stejne porad v 6.5... PRO proste nemam rad (zatim) :-!!!