Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Detekce strihu ve Vegasu

doceto_tvf (68)|9.10.2005 20:27
Potreboval bych vedet, jak se automaticky rozdely sceny podle strihu a casu?! Jako to treba umi obycejnej Pinnacle a tak..! Nemusim to rucne rozstrihavat a dam tam treba jen prechod!
Dik...
Joe-Joe (593)|10.10.2005 06:18
Skutocne to chce najprv trochu hladat, uz sa to riesilo x-krat:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=5035
strelec (39)|10.10.2005 19:19
Take jsem se s timto problemem dlouho natrapil, a kvuli tomu jsem hodne dlouho nedokazal vubec pouzivat Vegas. Pokud prejdes na Vegas napr ze Studia a nikdo Ti neporadi, je to temer neresitelne.
Pokud mas nejake video ktere se sklada z vice "scen" ale je to jen jeden velky soubor, tak se ve Vegasu neda prakticky zpracovat. Musis to znovu nagrabovat v nejakem softu, ktery Ti ulozi kazdou scenu jako samostatny soubor, se kterym pak uz vcelku jednoduse ve Vegasu pracujes. Ja jsem si video nagraboval pomoci Scenanalyzeru, ten to umi. Jen pokud si das rozdeleni podle zmeny obrazu, tak napr pri snimcich z jedouciho auta dokaze nasekat jednovterinove "sceny". Zrejme se video da take nagrabovat primo pomoci Vegasu, to jsem ale zatim jeste nezkousel.
ai (2993)|10.10.2005 20:55
[quote]Pokud mas nejake video ktere se sklada z vice "scen" ale je to jen jeden velky soubor, tak se ve Vegasu neda prakticky zpracovat[/quote]

to je naprosto subjektivni, jsou strihaci, kteri strihaji zasadne jen jeden dlouhy nabrany soubor

jestli uz mas jeden dlouhy soubor nagrabovany, da se rozdelit verzi Scenalyzer free http://www.tecchannel.de/services/freeshareware/multimedia/video/400972/, je tam i moznost to znovu grabnout do scen s HDD podle datestamp

Scenalyzer Live! , je jiny, ten nedetekuje sceny s HDD

Vegas ti to grabne do scen nebo do jednoho dlouheho fajlu, take uz nerozdeli sceny jednou grabnute (k cemu taky)
TWINGAC (245)|11.10.2005 00:19
[quote=strelec]
Pokud mas nejake video ktere se sklada z vice "scen" ale je to jen jeden velky soubor, tak se ve Vegasu neda prakticky zpracovat. Musis to znovu nagrabovat v nejakem softu, ktery Ti ulozi kazdou scenu jako samostatny soubor, se kterym pak uz vcelku jednoduse ve Vegasu pracujes. jeste nezkousel.[/quote]

..no..kolego.. čítať takéto drísty je naozaj zážitok.... :-k

Ak si vo Vegas Capture nastavíš detekovanie scén, tak ti to video "rozseká", ak nezaškrtneš okienko detekcie, tak ti to natiahne ako jeden file..
strelec (39)|11.10.2005 22:29
No panove, vubec nepochybuji, ze mate vsichni pravdu, ale na zacatku byl zcela konkretni dotaz, ke kteremu se moc nevyjadrujete. Pred nekolika dny jsem jako jen zcela prumerny BFU resil podobny problem, ktery myslim muze potkat kazdeho, kdo se snazi prejit z Pinaclu na Vegas, protoze logika zpusobu zpracovani jednotlivych scen je uplne jina. Tak jsem se snazil poradit z pohledu nekoho kdo si jeste moc dobre pamatuje svoje zacatecnicke tapani.
Taky konecne chapu (po hodne dlouhe dobe marnych pokusu) proc vetsina lidi pouziva k ediatci Vegas. Proti dosud pouzivanemu Studiu od Pinaclu je to podstatne jina kategorie.
Fantas! (3016)|11.10.2005 22:55
strelec
no nevim, ale ja tu uz odpoved na toto tema vidim a navic je more odpovedi i v jinem vlakne! :(( (jinak gratuluju, zes presel od Pinacle studia! :-) )
ai (2993)|12.10.2005 02:26
strelec - [quote]na zacatku byl zcela konkretni dotaz, ke kteremu se moc nevyjadrujete[/quote]

konkretni odpoved je v me odpovedi vyse, jestli ma video na HDD, tak to rozdeli tim free prgm , ktery tam ma i linku ...
datestamp je datum a cas ve videu, jestli mas neco souvisle nahraneho, tak se ten datestamp meni skokove v miste noveho klipu (rec na kamere), a to prave vyuzije ten Scenalyzer (nebo kterykolic grabovaci soft), pouzit optickou zmenu pri rozkouskovani videa je nespolehlive ...