Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nahrávání z Ati Radeon 9700 Pro do JVC GR D-30?

Matej (1)|16.6.2004 14:43
Zdravím. Chtěl bych si koupit digi kameru a jako nejlepší pro mě dostupná se mi jeví JVC GR D-30.
Kromě normálního natáčení bych chtěl i točit online hru kterou hraji s kamarády přes i-net.
Je možné připojit tuto kameru na grafiku tak,aby se natáčelo to, co vidím na monitoru, a zároveň aby to monitor zobrazil?
Kamera má DV i TV vstup i výstup a na grafice je S-VHS vstup ( +VGA a DVI)
Jsme v tomhle směru naprostý laik tak se radši ptám než tu kameru koupím. Předem díky za odpověď.
Tomáš X. (166)|16.6.2004 15:27
Přesně tuhle kameru mám a můžu Vám říci, co jsem reálně vyzkoušel a co tedy funguje:
a) Nahrávání AVI(DV) z Pinnacle Studia a Vegasu na pásku v kameře, tedy ono klasické DV IN, které tato kamera má z výroby nezablokované (proto byla o něco dražší)
b) Nahrávání analogového TV signálu z televize a a z VHS videa na pásku: v menu se zapne DV input na "ON", pak se připojí video a audio vstup a kamerá se dá do režimu "Play" a zmáčkne se tlačítko začátku natáčení. Tím se objeví na LCD displeji obraz a "DV IN" a druhým stisknutím se začne nahrávat. Prakticky mi to funguje přes kompozitní video (žlutý cinch), ale přes S-video malý 5-kolíkový konektor to má dle návodu fungovat stejně, což jsem nevyzkoušel, protože TV nemá S-video výstup. Kvalita bezvadná, ale je to citlivé na rušení, takže je dobré nemít všechny ty kabely smotané dohromady, jakmile jsem ty kabely měl nešťastně ložené, tak se objevilo rušení v obraze.
Nevidím důvod, proč by signál z grafické karty z počítače neměl být z hlediska kamery totéž, co TV signál. Jinak pozor, kamera je citlivá na to, když signál nejde, hned se všechno vypne: nahráváte a dáte stop na videu a chcete to přetočit, tak kamera chvilku nedostává signál, tak ten analog input vypne a po novém spuštění už se zase nezapla a musel jsem ji nastavit znovu.