Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bacha na Yudeny..

Krtek (1279)|4.10.2005 23:06
Emgeton zřejmě pustil špatnou dávku DVD-R médií TY. To že mají potisk na placce i na obalu 4x a jsou to 8x by mi nevadilo.
Vypálil jsem 8 médií a všechny mají v CD speedu i Kprobe hroznej graf. Někde kolem 3,8 GB to spadne skoro na 1x, ale i tak je médium čitelné. Zkoušeno na 3 mechanikách a dvou verzích Nera.
Všechny jsem je vrátil. I ty nevypálený. Mám tu média z předešlé várky a jsou OK.
stayman (12393)|4.10.2005 23:10
Paneboze, neexistuje snad clovek, co ma take problemy s mediami, bud to robis naschval, alebo si si spatne vybral vypalku. \/
Krtek (1279)|5.10.2005 23:51
Teď už mám média přímo Tayo Yuden, a ne z Emgetonu. Jsou v pohodě.
Nemůžu za to, že co várka, to jiná značka.
stayman (12393)|6.10.2005 07:40
akokeby iní mali stale to iste :-E :-E :-E
Trent (314)|6.10.2005 07:51
[quote=StayMan by €RikŁ€]akokeby iní mali stale to iste :-E :-E :-E[/quote]

:-E :BB:
ravo (10)|7.10.2005 08:36
Jseš si jistej, že to byly TY? Nebyly to Digireel? Když to má chybný potisk, tak nám napiš, jaký to má ADIP.
Krtek (1279)|7.10.2005 10:12
Ravo:
Ne jde o TY od Emgetonu. Adip je TYG02. Jsou prostě v oběhu 2 druhy a dají se rozeznat pouze podle rychlosti až v mechanice.
Jsou to tyhle:


Pitomec (10211)|7.10.2005 13:02
4x :-? Co to je proboha za šrot :-?
Krtek (1279)|7.10.2005 23:11
Oni jsou 8x, ale na potisku je napsaný 4x.
Mike (617)|27.10.2005 22:20
Ja mám zase Emgetony DVD+R, který jsou 4x, ale jsou úplně nemožný, od 2/3 disku je totálně nepoužitelné, identifikace je:

[code]
Unique Disc Identifier : [DVD+R:POMSC001-002-000]
Manufacturer Name : [Plasmon]
Manufacturer ID : [POMSC001]
Media Type ID : [002]
Product Revision : [Not Specified]
Recording Speeds : [1x-2.4x , 4x]
[/code]
Milosbb (889)|27.10.2005 22:31
Mike

Emgeton Hi-Tech = Taiyo Yuden
Emgeton bez Hi-Tech = šmejd

----------
Krtek (1279)|27.10.2005 22:39
Emgeton Hi-Tech = Taiyo Yuden 4x = šmejd.
Dobrý jsou akorát 8x, jenže jsou od těch 4x k nerozeznání, protože mají potisk 4x. Poznáš je až v mechanice. Asi se chtějí zbavit starých zásob.
ka1ra (120)|30.10.2005 12:56
Mam podobné zkušenosti, Emgeton, Manufactured: Taiyo Yuden podle DVD Identifier, od pohledu přesně to co na obrázku výše. Z 20 vypálených dva šmejdy a dva reklamované. Ty reklamované měli viditelnou vadu v citlivé vrstvě, jako by se jí kus odlouplo či někdo otřel palec (samozřejmě, že šlo o výrobní vadu skovanou pod plastem). Reklamoval jsem to u vypal.cz v Praze, trochu musel diskutovat neb na první jsem přišel až při pálení (holt beru DVD z krabičky a vypaluji aniž bych zkoumal zda nejsou viditelné vady). Co se vypálilo vypadá dobře. Při tom jsem měl pocit, že Emgeton nakoupil hodně chybovou várku levněji, z důvodu prodejnosti napsal maly písmem výrobce a prodejce to opsal, ale již velkym písmem.
Jaká média jsou ted bez problému? Žádná.
Krtek (1279)|1.11.2005 23:36
Originál Tayo Yuden. Ty ale stojí kolem 18 kč na spindlu.
ladinek (494)|2.11.2005 16:13
[quote=ka1ra]Mam podobné zkušenosti, Emgeton, Manufactured: Taiyo Yuden podle DVD Identifier, od pohledu přesně to co na obrázku výše. Z 20 vypálených dva šmejdy a dva reklamované. Ty reklamované měli viditelnou vadu v citlivé vrstvě, jako by se jí kus odlouplo či někdo otřel palec (samozřejmě, že šlo o výrobní vadu skovanou pod plastem). Reklamoval jsem to u vypal.cz v Praze, trochu musel diskutovat neb na první jsem přišel až při pálení (holt beru DVD z krabičky a vypaluji aniž bych zkoumal zda nejsou viditelné vady). Co se vypálilo vypadá dobře. Při tom jsem měl pocit, že Emgeton nakoupil hodně chybovou várku levněji, z důvodu prodejnosti napsal maly písmem výrobce a prodejce to opsal, ale již velkym písmem.
Jaká média jsou ted bez problému? Žádná.[/quote]

Jakékoliv Verbatim s povrchem MMC a TY
Krtek (1279)|2.11.2005 19:04
Ladinek:
Máš pravdu. Jen je rozeznat. Většinou to poznáš až v mechanice.
V tom vidím asi největší problém. Co várka, to jinej výrobce. Nejhorší Verbatimky byli s adipem Riteg
ohm (398)|2.11.2005 19:08
Krtek
Verbatim a adipem Ritek? tak ty jsem ještě neviděl... u nás jsou Verbatim DVD-R 16x jen MCC. takže nějaké várky neřeším :BB:
AleK (814)|2.11.2005 19:13
IKC
verboše u nás jsou s adipem TY a nebo CMC nebp MCC
stayman (12393)|2.11.2005 19:52
Su aj Ritek, tie su uplne v pohode, len nesmies mat Pioneer, ale LG, alebo NEC, alebo nieco aj s tych ostatnych, dokonca Verbatim CMC Pioneer, Benq ani nevypalia :-E :-E :-E

Tu je potvrdenie kvality LG-4163 a adipu Ritek
http://www.videohelp.com/dvdmedia.php?selectmedia=3492#comments


:-!!!
AleK (814)|2.11.2005 19:56
StayMan by €RikŁ€
hezkýýýý
Libor (526)|2.11.2005 20:11
[quote=StayMan by €RikŁ€]
Tu je potvrdenie kvality LG-4163 a adipu Ritek
http://www.videohelp.com/dvdmedia.php?selectmedia=3492#comments


:-!!![/quote]

tohle potvrzuje leda velký kulový :-E :-E , tvrzení, že je něco přehratelné na PC i DVD přehrávači vůbec nic neříká o kvalitě vypálení,
svého času mi Panasonic S75 přehrál DVDR+ Gigatain vypálený na nějaké LT vypalovačce a scan toho média v KProbe byl příšerný (PI až 700, PIF 9)
ohm (398)|2.11.2005 20:12
AleK
já vím :BB: :-R :-!!!
stayman (12393)|2.11.2005 22:28
Libor
Viem ze nie si spokojny so svojim Pionirom, ver ze to chapem, ale bohuzial, najlepsi je len jeden, vola sa .... LG

:-!!!


PS: dnes som sa tiez presvedcil, ako su spokojni s Pioneer (znackou) :-D mame tu DVD 2ks (rozumej dva) a z toho jedna je det, a druhu nahradila LG-4163, uz tri roky som mu to vravel, preco mi nosi take zmetky, ze to precitam len v LG, nakoniec dal na zdravy rozum a kupil ju a ... pochopil. :-)

PS: Nikdy nie je neskoro 9-)
stayman (12393)|2.11.2005 22:38
Libor

LG-4163 s DVDVerbatim RitekR03

[code]Výpalok s LG GSA - 4163B v 8x
Vypaľovacia spoľahlivosť je Dobrý .
PC spoľahlivosť je Dobrý .
DVD spoľahlivosť je Dobrý .
Skrinková spoľahlivosť je Dobrý[/code]

Mas to prelozene doslovne, aby si tam zase nevidel len to svoje, proste uz som si zvykol, ze na jedno oko asi nevidis, alebo si ho radsej zakryjes a na Pioneer ti nebudu stacit ani obe, bohuzial taka je pravda, on ich nevypali :-)
ladinek (494)|2.11.2005 22:44
[quote=StayMan by €RikŁ€]dokonca Verbatim CMC Pioneer, Benq ani nevypalia :-E :-E :-E[/quote]

komediante :-D
stayman (12393)|2.11.2005 22:52
ladinek
http://www.videohelp.com/dvdmedia.php?selectmedia=3532#comments

Je tam sice len Benq (Pioneer si radsej zaplatil, nech to nezverejnia :-D ) ale videl som to na vlastne oci, ani s NEC (4550) to nie je az tak ruzove, ale predsa, je lepsi ako Pioneer, o tom niet pochyb.
AleK (814)|2.11.2005 23:42
LG, model 4163 nie je a ani nebude myslim prekonany, je to absolutny vrchol technologickych moznosti a kvality

:BB: :-E :-E :-E
čekám na vás v garáži :-E :-E
Krtek (1279)|3.11.2005 00:56
Stayman:
Vždyť ty Verbáče s adipem Riteg jsou ten největší šunt a vypalka s tím nemá co dělat. Jsou špatně slepený hlavně u středu. Kraje nejsou ani zaoblený. Vypadají ještě hůř než Gigamastery.

Možná že na ně pálíš bez problému. Na šrot se dá pálit pouze šrotem..
stayman (12393)|3.11.2005 09:15
Skuska
Libor (526)|3.11.2005 10:14
[quote]Výpalok s LG GSA - 4163B v 8x
Vypaľovacia spoľahlivosť je Dobrý .
PC spoľahlivosť je Dobrý .
DVD spoľahlivosť je Dobrý .
Skrinková spoľahlivosť je Dobrý[/quote]

prostě tohle je podle mě nicneříkající hodnocení, nevím proč mi to překládáš, když máš Neca, tak sem hoď nějaké scany z Nero CD-DVD Speed na PI a PIF chyby, které toho řeknou víc, než nejaké všeobecné subjektivní hodnocení vypáleného média
o tomhle médii, co mi přišlo loni do ruk (DVDR+Gigatain vypálený v nějakém LT) bych mohl defacto napsat to samé (v PC i DVD přehrávači to jede, ) ale jakmile to nechám projet v KProbe, tak :-k


to že si Pioneer neporadí s médii Verbatim (adip Ritek a CMC) tvrdíš ty a já ti to nyní nemohu vyvrátit, protože jsem ty média v životě neměl v rukách a v případě toho Riteku ani mít nebudu, ty CMC zkusím, ale kupovat celý spindl nemíním, takže musíš počkat, až narazím na kšeft, kde je lze koupit jednotlivě, protože proč kupovat něco, na co 3/4 lidí nadává, když mohu brát naprosto bezproblémové Verbatimy s adipem TY
stayman (12393)|3.11.2005 13:04
Libor
1. kazdy zase nema moznost zohnat s adipom TY, to si hlavne uvedom.
2. to ze vie vypalka palit na hocjake media, je myslim prijatelnejsie, ako iba na jeden alebo zopar adipov.
3. nechapem preco robis v K-probe testy, ked vela ludi taku moznost nema, ked mas aj Nera, ktory vie oskenovat PI/PIF napriklad aj s NECom (dost vela uzivatelov ju ma) a ktory ti tych chyb ukaze ovela viac (alebo budu ovela vacsie). Zda sa mi, ze by si sa musel potom za toho Pioneera kapanek hambit (myslim tie testy co si robil doteraz, nie tento konkretny, ten sam pises, nie je z Pioneera, co ti mozem verit a aj nemusim, ale kebyze pouzijes toho Nera CD/DVDspeed, tak ti aj ukaze, kde bolo to DVD-R vypalene \/ ) :-D
stayman (12393)|3.11.2005 13:18
[quote=Krtek]Stayman:
Vždyť ty Verbáče s adipem Riteg jsou ten největší šunt a vypalka s tím nemá co dělat. Jsou špatně slepený hlavně u středu. Kraje nejsou ani zaoblený. Vypadají ještě hůř než Gigamastery.

Možná že na ně pálíš bez problému. Na šrot se dá pálit pouze šrotem..[/quote]

To povedz firme Verbatim, sa bojis coooo? \/
AleK (814)|3.11.2005 13:54
Libor
nemysli si že verboše s adipem TY jsou neomylné já jsem s nimi neměl buchjaké exelentní výsledky aˇto bylo smažené na LG,P či NECU 9-) 9-) nejlepší výsledek jsem docílil na adipu MCC a světe div se nejlepší výsledky byli na ty LGině, ale i Pincek a NEC na ně umí bezchybně pálit, ale o malinko hůř

ale jak již jsem psal tyto testy pro mě njsou důležité a ani závazné by jim vůbec nevěřím záleží totiž na všech aspektech a že jich je
nejlepší test pro mě je že je medium i po 2letech čitelné a jde skopčit na hd v pc takové media tu mám a fungujou byli pálené na LG 4160 kterou jsem, ale musel reklamovat
Libor (526)|3.11.2005 14:07
Stayman:

1.sehnat média s adipem TY není vůbec žádný problém, na netu běžně jsou a ve Zlíně vím o dvou místech , kde je mají (a když je mají ve Zlíně, tak to už je co říct),

2. pálit na osvědčená média je nejlepší způsob, jak se vyhnout problémům a někoho (asi většinu) nebaví experimentovat a testovat, zda-li média XY jsou v pohodě, sám si svého času propagoval média s adipem Ritek (Traxdata, Ridata atd.)

3.testování v KProbe je nejrozšířenější způsob,navíc lze poté nalézt na netu srovnání, na Necu je to možné teprve nějaký čas, jako i na jiných mechanikách (myslím Benq), samozřejmě , že nelze vůbec srovnávat testy z LT vs Nec, a nepochybně i mezi LT vs LT či NEC vs NEC, každá mechanika bude číst trochu jinak
jenomže jak potom otestovat médium ? jen jestli jede v DVD přehrávači ? jede v PC ? takže alespoň něco a to tyhle testy, byť ukazují bůhví co
Libor (526)|3.11.2005 14:16
Alek:
já měl nejlepší výsledky s Verabimy Pastel 4x, 8x jsou mírně horší a ty prodávané ve spindlu (made in Japan) jsou srovnatelné s Pastely 8x, zatím mě nezklamaly
MCC jsem už chvíli neměl, ale obecně byly dobré snad všechny, ale byly mezi jednotlivými typy větší kvalitativní výkyvy (ale v normě), Pastaly mi přijdou nejvyrovnanější
AleK (814)|3.11.2005 15:56
Libor
no právě nedávno jsem chtěl jeden pastel načíst do pc a zkolaboval NEC i Pincek ale LG ho načetla v pohodě a ani jednou nezpomalila takže tak to asi je není podle mě nic 100%tní a co se týče dvd lacek už vůbec ne
cap020_192.jpg
ohm (398)|3.11.2005 16:28
Libor
adip RitekG04 je opravdu dobrej, nevím, co tady tvrdíš - kolik jsi těch placek s tíhmle adipem vypálil?...
Milosbb (889)|3.11.2005 17:04
Libor

1.sehnat média s adipem TY není vůbec žádný problém, na netu běžně jsou a ve Zlíně vím o dvou místech , kde je mají (a když je mají ve Zlíně, tak to už je co říct),


No nie je to až tak pravda, Verbatim Pastel s adip TY u nás v BB (cca 10 PC shop-ov) je problém zohnať a predavači ani nechápu, prečo chcem práve Pastel 9-) a keď im to vysvetlím, tak mi ponúknu Emgeton HI-TECH by Taiyo Yuden, no ale tie stoja viac ako 50 Sk a navyše už ani tie nie sú extra kvalita . No a v net shopoch nenakupujeme my, čo vypálime 5-10 ks do mesiaca, však na poštovnom by sme minuli viac, ako stoja tie médiá :-D .

Musím povedať, že predavači v PC shop-och v Banskej Bystrici sú v 90% prípadovc totálny amatéri.
------------------
Libor (526)|3.11.2005 17:26
[quote=IKC]Libor
adip RitekG04 je opravdu dobrej, nevím, co tady tvrdíš - kolik jsi těch placek s tíhmle adipem vypálil?...[/quote]

ale no tak, lidi, nebuďte paranoidní :-) vždyť jsem napsal :
2. pálit na osvědčená média je nejlepší způsob, jak se vyhnout problémům a někoho (asi většinu) nebaví experimentovat a testovat, zda-li média XY jsou v pohodě, sám si svého času propagoval média s adipem Ritek (Traxdata, Ridata atd.)
a bylo to myšleno jako osvědčená média (proto je asi Stayman doporučoval) a tečka, do žádného hodnocení médií s adipem Ritek jsem se nepouštěl

Milosbb : sorry, ale situaci na SK neznám , byť to mám 55km na hranice, ale veškeré moje návštěvy Slovenska jsou pouze v zimě na lyže, u nás je jich nyní dostatek (což nebylo vždy)
ohm (398)|3.11.2005 17:36
Libor
:BB: dal jsem si to do souvislosti s těmi XY médii. něco o médiích se řešilo TADY
Milosbb (889)|3.11.2005 17:47
Libor

U nás na Slovensku by nebol problém kúpiť Verbatim s adip TY, len predavači a obchodníci podnikajú v niečom, do čoho sa nerozumejú. Česť výnimkám. V jednom shope som ich objavil ( Verbatim s adip TY) minulý týždeň, ale tí predavači to tam mali len náhodou a dokonca ešte 4x rýchlostné 9-) , ale aj tak nevadí, ja sa nikam neponáhľam.

----------------------------
Libor (526)|3.11.2005 19:00
tak tu mám ty Verbatimky DVDR-8x s adipem CMC, Pioneer 110 nabídl overspeed 12x tak jsem to prubnul, TY to nejsou, ale na to, že by to Pioneer neměl vůbec zvládnout to nedopadlo špatně :-) :
stayman (12393)|3.11.2005 20:46
A kua, to je este lepsie ako s LG :OO , akurat ze mne NEC to testuje 1x alebo 5x, 4x sa neda vybrat :-E Nejdu na 109, teraz som mu volal, co to ma presne za vypalku , 110 neviem kto ma, ale klobuk dole, je to asi delo. :-D
stayman (12393)|3.11.2005 21:11
Neviem co to vyskocilo, ale LG pali najrychlejsie, islo to hned 6x na zaciatku, takze male prevysenie, ale celkove skore mam lepsie ako ty na Pioneer 9-) 9-) 9-)



Inak na NEC-3520 som mal ten test este lepsi \/
Libor (526)|3.11.2005 21:11
až bude co, tak je zkusím i na "šuplíkové" Pi 108D, jak si poradí s nimi tento starší Pincek, koupil jsem ty média 3 ks, každopádně i Pi 108D nabízí overspeed 12x, máš ty Verbatimy stejný adip? je to přesně CMC Mag.AE1, jinak ten scan ber s rezervou, přeci jenom LT čte určitě jinak než NEC, já to otestoval v Nero CD-DVD Speed, protože se mi líbí, že to vypisuje i na jaké vypalovačce to bylo vypáleno, co jsem teď probíral média, tak to poznalo média vypálené na NEC 3500 a Pioneerech
stayman (12393)|3.11.2005 21:12
Ano je to ten adip, kukni o jeden prispevok vyssie hned nad tvojim.
Libor (526)|3.11.2005 21:16
[quote]celkove skore mam lepsie ako ty na Pioneer [/quote]
:-D :-D , no to by mě zajímalo, kde na to Nero CD-DVD Speed chodí , já si toho ani nevšiml, dokud jsi na to neupozornil
stayman (12393)|3.11.2005 21:20
9-)
stayman (12393)|3.11.2005 21:21
Libor
Inak co to mas za model ??? Ten co vie uz DVD-RAM??? Tu by som chcel skusit namiesto tohoto NECa, tento 4550 je nevydareny kus :-(((
Milosbb (889)|3.11.2005 21:25
[quote=Libor][quote]celkove skore mam lepsie ako ty na Pioneer [/quote]
:-D :-D , no to by mě zajímalo, kde na to Nero CD-DVD Speed chodí , já si toho ani nevšiml, dokud jsi na to neupozornil[/quote]

Nero testuje naprd, veď to zbadá aj slepý, no a zaujímalo by ma ako chodí na to skóre kvality (hodnocení) 9-)

KProbe je myslím spoľahlivejší soft na test kvality zápisu, aj keď beží iba s chipom Mediatek
------------------------