Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mpeg2 zkrátit do avi? Nějak mi to nejde

novotny (4)|4.10.2005 15:46
Začínám si hrát s dbv-t. Mám stažený film v mpeg2, pomocí womblu jsem vystřihl reklamy. Film má 2 GB, chystám se na další, který bude pravděpodobně delší. Hledám něco, v čem bych z toho vyrobil obyčejné avi na jedno nebo na dvě cd. Bez úpravy, bez ničeho, jenom to prostě zkrátit co možná bez ztráty kvality. Zkoušel jsem ukládání ve VDubMod (divx5), ale z výsledku jde jenom zvuk bez obrazu. Žádnou autorizaci nepotřebuju, stačí mi přehrávání na počítači. Pokoušel jsem se to hledat tady i jinde, už mi z toho jde hlava kolem. Neexistuje na to nějaký jednoduchý, pokud možno freewarový nástroj?
Díky.
Diablo (668)|4.10.2005 19:52
exTNT (1421)|4.10.2005 20:16
Diablo
Dík!... :BB:

novotny
A ještě předtím si tu nahrávku demuxni - viz. https://www.tvfreak.cz/demux-a-strih-nejen-dvb-v-projectx/705
novotny (4)|5.10.2005 11:47
Ok. GK jsem zkoušel, ale myslím, že můj problém to neřeší. Nechci přece ripovat voby z dvd a nezjistil jsem, jak do GK vložit něco jiného (holý jeden soubor mpeg2 z dvb). Navíc z odkazů se stahuje nová verze GK, která vypadá trochu jinak (což by tak nevadilo). Zkoušel jsem ještě jednou ten VdubMod, zjistil jsem, že když nastavím multi 1st pass, tak jde jenom zvuk bez videa, jak jsem říkal, ovšem při 1 pass jde video i zvuk. Potíž je v tom, že jaksi nejsem schopen udělat z inputu, který má 1,6 giga 1,4 giga ve dvou souborech na dvě cd, protože vždycky mi to hodí celkovou velikost asi 1800 mb, což na dvě cd nedám ani náhodou. Co teda dělám blbě? Zkoušel jsem (VdubMod) ještě měnit způsob rekomprese z rychlé přes normální na úplnou, ale výsledek je vždycky větší než dvě cd. Používám divx5.2 a xvid nevím jaký, ale ve výsledku jsou oba stejné. Poradíte ještě hloupému?
SS2CZ (874)|5.10.2005 11:56
Bitrate kalkulačka-v nastavení kodeku by měla být.Tím se nastavuje velikost souboru.
novotny (4)|5.10.2005 12:31
No kalkulačka tam samozřejmě je, v uložení se taky nastaví dělení souboru o segmentu do 700 mb. PŘESTO je ale výsledné avi mnohem větší (i na dvě cd). Kde je chyba?
exTNT (1421)|5.10.2005 12:44
novotny
Já myslím, že už jsme Ti poradili, ale pokud píšeš, že jsi hloupý, zkusím to ještě srozumitelněji:
1. Nahrávky z DVB-T občas obsahují chyby - sem tam může vypadnout nějaký audio nebo i video snímek a pak se to projeví nepříjemným rozjetím synchronizace a/v. Pro zjištění a případnou opravu takových chyb, stejně jako pro rozdělení audia a videa pro další zpracování (konverze do MPEG4 např. nebo autoring DVD) se používají demuxovací nástroje. Nejlepší z nich je ProjectX, na který odkazoval můj minulý příspěvek. V návodu máš vše podstatné.
2. GordianKnot je nadstavba nad VirtualDubem, BeSweet a dalšími nástroji, které můžeš při konverzi MPEG2 do MPEG4 použít. Tzn. že v jednom uživatelském rozhraní si nastavíš parametry audia i parametry videa (včetně požadované výstupní velikosti resp. datového toku). Na návod odkazoval Diablův příspěvek.
Nějak nevím, co víc bys mohl potřebovat poradit - pokud něco v těch návodech nechápeš, tak napiš co konkrétně.
vlada (3470)|5.10.2005 12:59
novotny
Ve zkratce jednoduchej postup bych viděl takhle:
1) Demux třeba v DGMPGDex nebo ProjectX
2) Komprese zvuku pomocí BeSweet (pokud je to potřeba)
3) Zpracování videa ve VDM (resize, filtry, komprese)
4) Spojení se zvukem ve VDM nebo AVI-Mux GUI

Pro podrobnosti koukni na moje stránky.
Diablo (668)|5.10.2005 13:01
novotny
Takže jednodušší postup.
Abys opravil chyby, tak to projeď přes PVAStrumento. Vystřihnout reklamy umíš.MPEG2 pak encoduj do AVI pomocí programu http://www.vidomi.com
Oba dva programy jsou primitivní, to zvládneš. B-) B-) B-)




:-!!!
exTNT (1421)|5.10.2005 13:03
vlada
no jo, zase ty Tvoje čtyři kroky proti mejm dvěma... :-E :BB:
vlada (3470)|5.10.2005 14:51
exTNT
V podstatě je to stejný, akorát GK to automatizuje. Já to mam prostě radši po krocích. Pro zkušenější bych do toho ještě zamotal AviSynth :-)
novotny (4)|7.10.2005 15:39
No, tedy zkušenější jsem nebyl, myslím ale, že teď už o něco jsem. Přinejmenší o poznání, že mi plně vyhovuje Auto Gordian Knot. Nastaví se výsledná velikost (která narozdíl od vidomi nebo GK skutečně sedí na dvě cd), kodek a je to. V nastavení chybí volba počtu průchodů, automaticky to dělá přes dva. Taky se nic neořezává, ale to se dá udelat jinde. Výsledek je zcela uspokojivý, a o to mi šlo. Za doporučení dalších, za jiných podmínek jistě dokonalých programů všem děkuji.