Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Srovnání výsledků

Honza (12)|16.6.2004 09:38
Zdravím zachytávače!
Jsem začátečník a nebudu vás unavovat triviálními dotazy, jejichž odpovědi bych našel v historii fóra. Nenašel jsem však jednu věc: chtěl bych srovnat, jestli právě můj záznam (grabovaný, nebo po zpracování) je právě to, co se dá při daném nastavení, ev. HW dosáhnout. Mám na mysli např. 1 minutu krátkého šotu při různém rozlišení, bitrate, filtrech. Tahle oblast je hodně o subjektivním pocitu, co je "dobrá kvalita", "výrazně lepší výsledek" apod. Myslíte, že je to reálné, nebo už snad někde něco podobného je ? :-)
Díky
mirekv (7169)|16.6.2004 09:49
Budeš si to asi muset vyzkoušet sám, tady ti poradí každý něco jiného. Hlavně extrémní situace (koncert, sport. zápas, vodní hladina, klidné velké plochy...) Přeju hodně úspěchů!
Whitejoker (616)|16.6.2004 10:27
Tak, tak - je to hodně o subjektivním dojmu. Záleží to taky na čem to pak budeš prohlížet - jestli na televizi s úhlopříčkou 35 cm, nebo 150 cm...
A ta kvalita grabování bude záležet i na konkrétním kompu (odrušení apod.).
Nejlepší si nagrabovat krátké šoty (pokud možno všechny stejné - tedy z videa nebo kamery) při různých kodecích a nastavení.
Otevřít šot ve VirtualDubu a na konkrétném framu dát "kopírovat zdrojový snímek do schránky / copy source frame to clipboard".
Ze schránky to vložíš do jakéhokoliv grafického programu (třeba i malování nebo IrfanView) a obrázek uložíš na disk.
Pokud toto uděláš u všech těchto klipů u identického framu, dostaneš sérii obrázků, které pak můžeš mezi sebou porovnávat... :-E
Wj
Honza (12)|16.6.2004 10:45
Jo, právě tak to dělám, VirtualDubem grabuju, Pinnacle Studiem edituju, ale tak právě porovnávám jen více či méně věrné "odvary" z jednoho zdroje. Co když jde třeba ten zdroj udělat líp? Samozřejmě nečekám, že to bude 100% (grabuju z VHS, už taky po letech nic moc), ale právě ty nejstarší nahrávky bych chtěl uchovat, než video a VHS úplně zmizí.
Nahrávat z DV kamery pro mě není výzva, pár kroků a VCD/DVD je hotové. Ale starý rodinný archiv...
mirekv (7169)|16.6.2004 11:21
Pokud máš DV kameru s analog. vstupem, tak ji použij jako A/D převodník. Líp to nepůjde.
Whitejoker (616)|16.6.2004 12:32
Já myslel grabovat to samé, ale něčím jiným.
Třeba vzít jednu kazetu a řekněme natočit vždy 1 min klip od začátku, ale s různými nastaveními a kodeky a vždy natočit tu samou minutu.
Pak budeš mít X stejných záznamů na kterých se ti projeví kvalita použitých kodeků a způsobu grabování (S-Video, komposit).
Můžeš si hrát, až ti hlava bude praskat.
Jinak ale samozřejmě kvalita bude nejlepší při použití AD převodníku, jak psal mirekv.
Wj
rando (14)|16.6.2004 14:49
[quote=Honza]Jo, právě tak to dělám, VirtualDubem grabuju, Pinnacle Studiem edituju, ale tak právě porovnávám jen více či méně věrné "odvary" z jednoho zdroje. Co když jde třeba ten zdroj udělat líp? Samozřejmě nečekám, že to bude 100% (grabuju z VHS, už taky po letech nic moc), ale právě ty nejstarší nahrávky bych chtěl uchovat, než video a VHS úplně zmizí.
Nahrávat z DV kamery pro mě není výzva, pár kroků a VCD/DVD je hotové. Ale starý rodinný archiv...[/quote]



inak ak sa smiem spýtať, to Pinnacle Studio, spokojnosť?
Anonymous (825)|16.6.2004 20:00
[quote]Jo, právě tak to dělám, VirtualDubem grabuju[/quote]

už jenom proto to bude nejspíš něco hroznýho :(( :(( :((
Honza (12)|16.6.2004 20:10
Jak jsem říkal, jsem začátečník: z DV kamery nahraju scény, v Pinnaclu 8 (byl v sadě) přidám přechody, titulky ev. zvuky a vyexportuju do VCD (namám DVD vypalovačku). Kvalita je na vynaloženou námahu (potvrzuju volby v průvodcích) asi dostatečná. Ale určitě spíš díky kvalitnímu DV základu. Naopak u analogu tápu - mám Dazzle VC80 (usb externí převodník), snímám do 352x288, MJPEG, a zkouším různé filtry a kodeky ve VirtualDubu (podle bohatých zkušeností ve zdejších forech) a výsledek se mi pranic nelíbí. Možná to tak má být - asi to nikdy nebude jako DV, ale chtěl bych aspoň vědět, že chyba není v mých postupech...
Asi budu muset ještě ladit ;-)
Brko (201)|17.6.2004 11:19
U formátu VCD se nikdy ke kvalitě nepřiblížíš. V počátcích jsem konal spoustu pokusů, ale asi tak trošku horší VHS, to je maximum co jsem dosáhl.
Honza (12)|17.6.2004 13:48
[quote=Brko]U formátu VCD se nikdy ke kvalitě nepřiblížíš. V počátcích jsem konal spoustu pokusů, ale asi tak trošku horší VHS, to je maximum co jsem dosáhl.[/quote]
VCD určitě nedosahuje DVD, ale mě se nelíbí ani ten grabovaný avi (jak jsem říkal, z analogu zkouším různé kodeky a formáty, ale všechny jdou hodně dolů i proti VHS). Je hodně poznat více řádek, než 352x288 při zachytávání VHS ? To je totiž limit mého Dazzlu. Kodeky můžu ladit, ale jestli je to fakt v počtu řádků, tak budu muset asi do jiného hw... :-(
Anonymous (825)|17.6.2004 15:59
[quote]Je hodně poznat více řádek, než 352x288 [/quote]

No jistě že jo, minimálně 576x576, lepší je 1024x576, střed je 980x576.
Žádný filtry, nic takovýho !!!
Honza (12)|18.6.2004 07:55
No jo, ale, čím tyhle rozlišení dosahuješ? Není to víc, než norma PALu ? Do do těch řádek dáváš?
Whitejoker (616)|18.6.2004 10:55
[quote]No jo, ale, čím tyhle rozlišení dosahuješ? Není to víc, než norma PALu ? Do do těch řádek dáváš?[/quote]
Fotky z dovolené :-E
Anonymous (825)|18.6.2004 17:41
[quote="Honza"]No jo, ale, čím tyhle rozlišení dosahuješ? quote]

Na externích softech, ATV 2000, btv ...