Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaky soft na upravu filmu na DVD-RAM v PC ?

ms (68)|3.10.2005 11:08
Mam Panasonic DMR-E95S a potreboval bych prenest nektere porady do PC, sestrihat a teprve pak dat na DVD. Chci to delat pres DVD-RAM, ale neobjevil jsem nic, cim by to slo grabnout na PC. DVD-RW muj recorder nepodporuje.

Pry je na to nejaky sw primo od Panasonic ? U recorderu nic nebylo.
Pitomec (10211)|3.10.2005 12:13
Ulead Movie Factory
ms (68)|3.10.2005 15:13
Tak je pravda, ze tohle jsem nezkousel, protoze to je soft, ve kterym bych to zrovna delat nechtel.

Zjistil jsem, ze snad existuje na editaci a strih z DVD-RAM Panasonic MovieAlbum 4
ms (68)|5.10.2005 07:42
Jenze soft od Ulead umi nabrat film z DVD-RAM i DVD tim zpusobem, ze bere po jednotlivych kapitolach a tudiz pak mezi useky nacpe mezery...

Jde format z DVD-Ram nejak bezeztratove prevest na format DVD ?
Pitomec (10211)|5.10.2005 08:43
Tak si to v TMPGEncu spoj dohromady.
ms (68)|5.10.2005 08:57
Opravdu prijemna prace - nejdriv rozkuchat a pak 20 ks spojovat. To je rychlejsi vymontovat hdd z recorderu...
stayman (12393)|5.10.2005 12:16
Skus Vegas 3.0c, mal by to uz vediet priamo z nosica, ale bez strat asi tazko...
Pitomec (10211)|5.10.2005 19:11
[quote=ms]Opravdu prijemna prace - nejdriv rozkuchat a pak 20 ks spojovat. To je rychlejsi vymontovat hdd z recorderu...[/quote]
Skutečně bych chtěl vidět, jak na DVD rekordéru a DVD-RAM budeš mít 20 samostatných sekvencí, které musíš nutně spojit do jednoho souvislého streamu 9-) Beru, že z filmu 2-3x vystřihneš reklamu, ale to jsou nanejvýš 4 části - a samozřejmě TMPGEnc má něco jako MPEG Tools, kde toto provést je hračka. A bez rekomprese.
ms (68)|6.10.2005 06:45
Ale Movie Factory to bude prepocitavat hned napoprve a kvalita pujde dolu, nebo ne ???
Pitomec (10211)|6.10.2005 06:53
UMF nic nepřepočítává, kdes k tomu přišel? Já to používám úplně běžně, tj. na DVD rekordéru něco nahraju (DVD-RAM), šup s tím do UMF, vytvořím DVD-Video, pak ve Shrinku odříznu přesahy (začátek a konec) a vypálím na DVD-R. Nebo ty přesahy odříznu rovnou v rekordéru a pak to vypálím už z UMF.
Pokud je tam nějaká reklama, tak postup je stejný, akorát se to musí v TMPGEncu spojit.
vlada (3470)|6.10.2005 07:26
A co takhle zkusit DGMPGDec? Ten to spojí a demuxuje. Potom už se s tim dá dělat cokoliv. Sestříhat, autoringovat na DVD atd. Samozřejmě bez ztráty kvality.
BARTHORY (22)|6.10.2005 07:33
Mě byl na to doporučen DVDlab,ale zatím jsem jej nepochopil,DVD-RAM není zrovna moc štastné médium a to ani nemusím mluvit o jeho ceně. 9-)
Diablo (668)|6.10.2005 08:13
[quote=StayMan by €RikŁ€]Skus Vegas 3.0c, mal by to uz vediet priamo z nosica, ale bez strat asi tazko...[/quote]

Doporučil bych spíš 6.0c :-E




:-!!!
vlada (3470)|6.10.2005 21:05
BARTHORY
DVD-RAM je to nejlepší zapisovatelné DVD médium co zatím existuje. Akorát je dražší a jeho podpora je poměrně špatná. Ale poslední dobou se to lepší.

Trochu nešťastný je způsob zápisu videa na DVD-RAM, ale jak jsem už psal, DGMPGDec by se s tím měl zcela bez problémů vypořádat. Vytvořit z toho DVD+-R je potom otázkou pár kliků myší.
stayman (12393)|6.10.2005 21:58
[quote=Diablo][quote=StayMan by €RikŁ€]Skus Vegas 3.0c, mal by to uz vediet priamo z nosica, ale bez strat asi tazko...[/quote]

Doporučil bych spíš 6.0c :-E




:-!!![/quote]

Pardon :-D
Pitomec (10211)|7.10.2005 13:07
[quote=BARTHORY]Mě byl na to doporučen DVDlab,ale zatím jsem jej nepochopil,DVD-RAM není zrovna moc štastné médium a to ani nemusím mluvit o jeho ceně. 9-)[/quote]
DVD-RAM je právě super - okamžitý start záznamu, možnost použítí cartridge, mnohonásobný přepis... co bys chtěl víc? A vysoká cena? Vždyť je to přepisovatelný médium, takže prvopočáteční investici (cca 80,-Kč/kus Verbatim) nemá snad ani smysl řešit :-)
peco (772)|10.10.2005 12:47
[quote=vlada]A co takhle zkusit DGMPGDec? Ten to spojí a demuxuje. Potom už se s tim dá dělat cokoliv. Sestříhat, autoringovat na DVD atd. Samozřejmě bez ztráty kvality.[/quote]

Sorry, že som skočil do debaty.
A ako potom ten súbor *d2v natiahnem napr. do architectu?

Ď
vlada (3470)|10.10.2005 17:35
peco
D2V do Architectu nenatáhneš, to je jenom uloženej projekt. Tam musíš dát ten M2V soubor.
peco (772)|11.10.2005 08:19
[quote=vlada]peco
D2V do Architectu nenatáhneš, to je jenom uloženej projekt. Tam musíš dát ten M2V soubor.[/quote]

Opýtam sa teda inak.

Výstupom DGMPGDec je predsa ten projekt *.d2v (alebo sa mýlim)?
Ako potom bez straty kvality dostanem *.m2v.

Ktorý enkóder to teda zvládne bez rekompresie?
vlada (3470)|11.10.2005 11:16
M2V je samotný video stream. Je výstupem každého demuxovacího programu. DGMPGDec se často spolu s AviSynthem používá na převádění MPEG-2 do jiného formátu a k tomu se využívá projektový soubor D2V. Od verze tuším 1.4.0 umí demuxovat nejen zvuk ale i video. Takže výstupem jsou 3 soubory - zvuk (mp2, ac3, dts atd.), video (m2v) a projekt (d2v). Demuxování se spustí výběrem File -> Save project and demux video. Ze souborů m2v a mp2 (ac3, dts) už se velmi jednoduše vytvoří klasický DVD. Jestli nechceš menu, tak doporučuju jednoduchej program Muxman.
peco (772)|11.10.2005 13:33
vlada:

Ďakujem za vysvetlenie.

Ospravedlňujem sa, nevedel som o tom, že dokáže aj demux videa. A pritom je to napísané v manuáli priamo od autora. Stačilo čítať.

Bežím sa hanbiť.
Bedna_tvf (13)|29.10.2005 18:01
Zdravím všechny...
Padla tady řeč o DVD-RAM a softu Vegas.. Netušíte někdo, proč mě nejde ve Vegas 5 zvuk ? .VRO soubor mě Vegas načte, jen ale video stopu, po audio stopě ani památky. Plánuji takto převést .VRO film nahraný na DVD-RAM na MPEG-2 a pak to nějakým authoringovým softem vypálit na DVD (+R/-R). Nebo jsem zvolil špatný postup ? Ten zvuk mě ale docela zajímá.. (Možná by pomohl VEGAS 6 ?) Díky za radu.
stayman (12393)|29.10.2005 18:17
Vo Vegase to nerob, nevie smart rekompresiu. Nevie ani to AC3 (nacitat), takze pouzi soft co to vie. Mimochodom na tej DVD-RAM uz mas Mpeg2 kompresiu, akurat v inej obalke.
Bedna_tvf (13)|29.10.2005 18:36
StayMane, díky za radu.
Omluva.. Jasný, v MPEG-2 už to mám, já to plánuju potom dejme tomu tu nahrávku v "NĚČEM" trošku odšumět, vyčistit atp, jestli to vůbec půjde..
Nevíš tedy nebo doporuč mě nějaký ten softík, který by to .VROčko BEZESTRÁTOVĚ převedl na "stravitelnější" soubor ? Že by UleadMovieFactory 8 ? Slyšel jsem, že je vcelku kvalitní.. Jsem v tomhle
začátečník. JEdná se mě opravdu jen o to, převést to .VRO na "něco jinýho" ve stejné kvalitě. Díky moc.
StD (8612)|29.10.2005 18:50
No nevím, nemám to zatím odzkoušené, ale chystám se na to tak, že v PowerProduceru z *.VRO vyrobím Image, z Image na DVD-RW a už jsme ve*VOBech a doma, ne? Potom si vytáhnu patřičné streamy k re-authoringu a musí to jít. Co na to jiní odborníci? Je něco méně bolestného?
stayman (12393)|29.10.2005 19:03
Bedna
Ak zvlada ten UMF aj strih, tak preco nie.
StD (8612)|29.10.2005 19:09
No on má ten PwrProducer také umět střih (navíc mi tam dali i PwrDirector 3), ale jak říkám, ještě jsem nevyzkoušel... Už čekám na objednaná (a zaplacená) media z Alzáče přes týden... :-((( Musím v PO to naše nákupní odd. prohnat.
Bedna_tvf (13)|30.10.2005 15:15
OK, díky za radu. Zkusím jak UMF, tak i ten Producer. I když tuším,
že ze "zrnitého" a "duchama" prolezlého tel. vysílání, který si nahraju na tu RAMku, mě pak sebelepší soft žádný moc extra velký zázrak neudělá..
Ale díky, pak dám třeba vědět, jak jsem dopadnul.
Bedna_tvf (13)|30.10.2005 17:36
Bedna StayManovi..
Já napřed začal psát na tamtom vláknu, pak jsem psal až sem.. To víš.. jsem Nováček a ještě blbě čtu.. Bééé...
Zítra to zkusím tedy nějak prubnout, díky za tip.
RadoHotovy (28)|19.11.2005 14:13
[quote=Pitomec]UMF nic nepřepočítává, kdes k tomu přišel? Já to používám úplně běžně, tj. na DVD rekordéru něco nahraju (DVD-RAM), šup s tím do UMF, vytvořím DVD-Video, pak ve Shrinku odříznu přesahy (začátek a konec) a vypálím na DVD-R. Nebo ty přesahy odříznu rovnou v rekordéru a pak to vypálím už z UMF.
Pokud je tam nějaká reklama, tak postup je stejný, akorát se to musí v TMPGEncu spojit.[/quote]A máš z toho celistvé DVD-Video bez mezer, jak je psáno výše?
Brko (201)|19.11.2005 19:57
MPEG Video Wizard od Womble - RAMku načte. Po vystříhá reklam bez rekomprese uloží MPEG. Bez mezer a záškubů, v mezích přesnosti střihu MPEG2. DVD Architect tento soubor zpracuje, včetně zvuku bez rekomprese.
Nasty_tvf (568)|19.11.2005 22:56
http://www.btinternet.com/~james_lancaster/ramtor.HTML - a i jinak je použití TMPGEnc DVD Author to nejpříjemnější, nejrychlejší, nejjednodušší pro libovolnou úpravu TV nahrávek z jakéhokoli mpeg2 formátu - od DVD RAM, přes nahrávky z analogu v mpeg2 až po demuxy z DVB :BB:
Jen ta verze, co používám, (1.5 něco) neumí titulky a více stop, což ale u zpracování TV nahrávek většinou nevadí, a možná nové verze to už umí?
imported_jozo (82)|27.11.2005 20:00
Moj sposob:
S TMPGEnc to rozdelim na m2v a ac3, do 5 min. natiahnem to do stareho dobreho DVDMaestra a tam uz urobim zaciatky,konce, sceny , reklamy urobim ako dve sceny, kde zadefinujem skok, takze ich preskoci. "TMPGEnc striha strasne dlho" Kto pozna na strih mpg suborov s ac3 zvukom rychly soft nieco ako MPEGCraft od Canopusu, nech ho prezradi
Nasty_tvf (568)|27.11.2005 20:57
[quote=jozo]Moj sposob:
S TMPGEnc to rozdelim na m2v a ac3, do 5 min. natiahnem to do stareho dobreho DVDMaestra a tam uz urobim zaciatky,konce, sceny , reklamy urobim ako dve sceny, kde zadefinujem skok, takze ich preskoci. "TMPGEnc striha strasne dlho" Kto pozna na strih mpg suborov s ac3 zvukom rychly soft nieco ako MPEGCraft od Canopusu, nech ho prezradi[/quote]

No počkej, nepleteš si to?\/ mluvil jsem o TMPGEnc DVD Author pro rychlý zpracování hotových m2v, ac3 nebo dalších formárů a rychlý a jednoduchý základní authoring DVD, základní střih(vyndání reklam, začátky, konce ap.) a ne o enkodéru, Mpeg editoru nebo jiných Pegasys programech \/
Pitomec (10211)|28.11.2005 13:28
[quote=RadoHotovy][quote=Pitomec]UMF nic nepřepočítává, kdes k tomu přišel? Já to používám úplně běžně, tj. na DVD rekordéru něco nahraju (DVD-RAM), šup s tím do UMF, vytvořím DVD-Video, pak ve Shrinku odříznu přesahy (začátek a konec) a vypálím na DVD-R. Nebo ty přesahy odříznu rovnou v rekordéru a pak to vypálím už z UMF.
Pokud je tam nějaká reklama, tak postup je stejný, akorát se to musí v TMPGEncu spojit.[/quote]A máš z toho celistvé DVD-Video bez mezer, jak je psáno výše?[/quote]
Jaký mezery? Když to na DVD rekordéru nahraju, tak je to celý v kuse a importuju to do UMF jako jeden jediný soubor. A pokud by se náhodou jednalo o to, že na DVD rekordéru vystřihnu nějaký pasáže (třeba reklamy), tak potom samozřejmě musím v UMF importovat víc souborů. Ale v tom snad není žádný problém, jestli zakliknu jeden soubor, anebo třeba pět souborů...
imported_jozo (82)|5.12.2005 20:30
MPEG Video Wizard od Womble "mpeg vcr 3.14" jasne uz poznam este z cias mpg1, vyskusal som aj strih a je dobry OK