Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc !!! odstranění brumu

muzikant (62)|30.9.2005 19:32
Zakoupil jsem MovieBox DV a po připojení k PC a Videorecordéru mám ve zvuku síťový brum. Nevíte někdo, jak jej odstranit ?
Pitomec (10211)|30.9.2005 20:59
Odpoj anténu.
muzikant (62)|1.10.2005 09:09
To Pitomec :
Zkusil jsem odpojit anténu a brum zmizel.Ovšem to není pro mne řešení, protože tímto způsobem chci právě dělat záznam z TV. Z videa je obraz OK, ale zase se mi zpožďuje zvuk. Video mám propojeno s MovieBoxem S-VHS konektorem, ale přes něj zvuk neprochází, takže video s Boxem ještě L-R cinch pro zvuk. Zvuk se nezpozdí pokud L-R z videa propojím přímo se zv.kartou v PC. Takto by se to dalo použít, ale co s brumem při TV připojení ?
Nevíš nějakou radu ? Neexistuje nějaký filtr ? Něco jsem kdysi četl o nějakém připojení kondíku mezi zem připojení antény. Zatím dík !
Pitomec (10211)|1.10.2005 10:15
muzikant (62)|1.10.2005 12:18
Tak jsem se na adresu, co jsi mi napsal podíval, ale zase nevím, jak bych ten oddělovač zapojil u účastnické zásuvky v bytě. Jestli se dává nějak do cesty signálu, nebo zemění atd.
Pitomec (10211)|1.10.2005 12:24
Rozstřihneš účastnickou šňůru a zapojíš to mezi ty dva konce.
Joe-Joe (593)|1.10.2005 12:47
Ja mam typ FM 1L, ktory ma normalne antenne konektory a nemusis nic strihat.
muzikant (62)|1.10.2005 13:25
Díky za rady ! Ten FM2 je v nabídce, ale ten FM 1L tam není. Takže ani nevím, kde jej sehnat. Není ten FM pro radiový výstup ?
Joe-Joe zajímalo by mne k čemu jej používáš ? Není mi též jasné jestli tím je oddělen živý střed i stínění a jaké konektory to jsou na koncích ?Ptám se možná blbě, ale pro mne je dost podstatné jestli zbytečně nevyhodím 3-500,-Kč ! /Zaslání dobírkou též něco stojí/
Ivo Mašek (10205)|1.10.2005 13:48
Kup ten Toner, k tomu příslušný počet F-konektorů, dáš za to necelých 400.-, a nic si nekomplikuj.
muzikant (62)|1.10.2005 14:58
Díky za rady všem - vyzkouším a dám vědět !
Joe-Joe (593)|1.10.2005 15:10
muzikant

na prepojenie TV karty a kabelovky.
muzikant (62)|18.10.2005 20:43
Tak jsem vyzkoušel již vše dle Vašich rad, zakoupil galvanický oddělovač signálu a brum se mi snížil na polovičku, ale stále tam nějaký je. Dál již nevím, co s tím ! Někdo mi radil pospojovat všechny zůčastněné přístroje silnějším zemnícím drátem a řádně uzemnit třeba na ústřední topení ?
Všechny přístroje jsou připojeny do jedné síťové zásuvky, včetně PC.
Přístrojů je více : Video S - VHS Panasonic -> TV anténa
Video - scart 1 -> TV Panasonic
Video - scart 2 -> DVD Philips
Video - S-Video -> MovieBox -> PC
Video - zvuk L/R -> buď MovieBox or PC zvuk karta
Video - zvuk L/R -> JVC zesilovač
Máte ještě někdo nějakou další radu ? Předem díky
Modena (1706)|18.10.2005 20:50
muzikant
[quote]...všechny přístroje jsou připojeny do jedné síťové zásuvky, včetně PC...[/quote]
A čemu se potom divíš ? :-E
Schopnej bindel-generátor náhodných magnetických polí ! ! ! :-R :-D
Atkins (447)|19.10.2005 10:21
Neposilas ten RF [antenni] signal jeste nekam dal ?, treba do dalsiho PC s TV kartou ?, to bys musel samozrejme oddelit i ten vystup. Dalsi varianta je pripojit PC na "jinou" zem - slusne funguje i pripojeni PC za UPS :-)
muzikant (62)|19.10.2005 21:03
ad 1 : Nejsem elektrikář, abych něco věděl o nějakých magnetických polích, ale bylo mě i raděno vše z jedné zásuvky kvůli zemnícím smyčkám !
ad 2 : Mám připojen další PC v jiné místnosti přes síťovou kartu !
ad 3 : Od PC 2 další propojení koax ze satelitu do Videa u PC 1 !
Vyzkoušel jsem i odpojení koax a síť. kartu, ale nic, vše při starém !!!
Jinak Díky !
Gappa (36)|4.12.2005 08:21
A až připojíš uzemnění k radiátoru, tak si sjednej taky nějaké úrazové připojištění. \/
radegast (6)|9.12.2005 12:09
[quote=Gappa]A až připojíš uzemnění k radiátoru, tak si sjednej taky nějaké úrazové připojištění. \/[/quote]
Proč? Úplně běžně se provádí "pospojování" všech kovovových konstrukcí a potrubí jako ochrana před nebezpečným dotykovým napětím neživých částí. Takže pokud to má dobře uděláno, žádné úrazové pojištění sjednávat nemusí!
Juri Killer (20)|8.8.2010 10:11
Zdravim,
obnovujem temu,mozno niekto za ten cas prisiel na riesenie.(mam rovnaky problem..brum pri zapojeni anteny do TV karty)
píďa_m (716)|8.8.2010 11:58
no vždyť to tu někdo už psal. Musíš galvanicky oddělit zem a živej anteny od přijímače.
To můžeš udělat min třemy způsoby:
- kondenzátory: na kapacitě moc nezáleží (C < 100n, U > 250V) tedy keramické, nebo svitkové
- VF trafem
- zakoupit oddělovač

- ještě jednou úpravou, ale tu sem nedávám protože je jednoduchá, ale oni místní silnoproudaři mě pak nemají rádi. I když se to ve studiích dělá běžně.

Nebo oddělit síťové napětí oddělovacím trafem (nákladné).
Juri Killer (20)|8.8.2010 14:43
Vdaka za radu.
Mam aj iny problem.V reproduktoroch pocujem slabe piskanie napr ked hybem pc mys,pracu hdd atd..Proste akoby som pocul nejake ruchy ktore vznikaju pri chode PC.
Stretol sa stym niekto.Sorry ak to je velke OT.
píďa_m (716)|8.8.2010 16:50
no bohužel setkal.
Leze to tam buď ze zběrnice, nebo napájením do té zvukové karty. Nejsem na PC odborník, ale třeba se někdo tady najde.
Jde stím dost těžko něco dělat. Zkusit jinou zvukovou kartu. Na výstupu z PC s tím nic neuděláš. Pokud v budoucnu třeba plánuješ 3D zvuk, tak je asi dobré si počídit zvuk. kartu externí.
Juri Killer (20)|8.8.2010 17:17
dufam ze to aspon neskodi reprakom..stali ma celkom dost
--planujem sa vazne venovat tvorbe muziky..tam je potreba zvukovku z nizkou odozvou..neviem ci to dokaze aj externa
píďa_m (716)|8.8.2010 19:52
juri: právěže externí je lepší. Já na střih zvuku v PC používám M-audio delta, před tím je Yamaha 01 digitální mix. V jakém pgm. střiháš ? Já Sound Forge od Sony. Akorád muziku neskládám na to sem trdlo, jen střihám nahranou nebo staženou. Ten program mimo jiné umí i "vyndat" třeba sólistu, nebo jakýkoli nástroj ze záznamu.
Pytkin (7947)|9.8.2010 00:02
[quote=píďa_m;292075]Já Sound Forge od Sony. Ten program mimo jiné umí i "vyndat" třeba sólistu, nebo jakýkoli nástroj ze záznamu.[/quote]

TOTO MYSLIS VAZNE ? Ja teda Sound Forge pouzivam asi 15 rokov , a takuto funkciu tam hosi zo sonic foundry nikdy nemali ..
Pytkin (7947)|9.8.2010 00:04
[quote=Juri Killer;292049]dufam ze to aspon neskodi reprakom..stali ma celkom dost
--planujem sa vazne venovat tvorbe muziky..tam je potreba zvukovku z nizkou odozvou..neviem ci to dokaze aj externa[/quote]

samozrejme nizka odozva sa da lepsie dosiahnut na internej zvukovke .. vacsinou su s nou aj mensie problemy .. optimalna je interna zvukovka s opickymi vstupmi a k tomu prevodniky .. opticke prepojenie zabezpevi aj galvanicke oddelenie od pocitaca ..
Juri Killer (20)|9.8.2010 17:12
to je cenovo mimo mna :)
nasiel som par tem kde sa riesia tieto sumenia,ale nikde nikto zatial neprisiel na riesenie..
Pytkin (7947)|9.8.2010 17:54
juri : ak chce dobru zvukovku , ktora je lacna :

http://www.emu.com/products/product.asp?product=9872

tu vidim dokonca uz novu na PCIexpress http://www.thomann.de/de/emu_1212m_pci_express.htm
Juri Killer (20)|9.8.2010 19:26
vdaka..je to ale vsetko interne,cize to bude urcite rusene..do optiky si fakt este netrufam..

ale,nove informacie ma prividli k nazoru ze akakolvek kvalitna externa karta by mala byt postacujuca co sa latencii tyka
Pytkin (7947)|9.8.2010 22:24
juri : mam ju doma .. nic neni rusene ..

s externymi kartami je vyrazne viac problemov , ako s internymi .. ale rob co chces .. presviedcat ta nebudem ..

toto je najlacnejsia a pouzitelna karta na muziku .. http://www.studio.sk/m-audio-zvukove-karty-a-prevodniky-pci/audiophile-2496/ .. instaloval som ich kopu .. Trosku vacsiu Deltu 44 dlho pouzivali Hexaci v studiu alebo LePayaco ..
Juri Killer (20)|14.8.2010 20:36
o com ma chces presviedcat? co to komu pomoze ze to tebe ide doma dobre ? vela ludom to co mna robi napr aj na ESI Julia a podobnych lepsich kartach..dokonca na externych..mne zatial pomohlo len galvanicky oddelit signal, ale neviem ci je to 100%riesenie,kedze to trochu zrejme degraduje kvalitu..je to asi sposobene starym typom rozvodu elektriky v dome
Pytkin (7947)|15.8.2010 02:16
JURI : teraz motas dve veci do kopy .. jedna je brum kvoli roznym potencialom zeme v kablovke a v elektrike .. to riesi galvanicky oddelovac .. BTW : nijak nedegraduje signal .. Druha vec je , ze v internej zvukovke pocujes "hybanie mysi" atd .. to riesi inak zvukova karta vobec nemusi byt externa .. pisal si , ze chces robit muziku .. a chces nizku latenciu .. tak na to je vhodnejsia interna karta ako externa .. ale viac ta presviedcat nejdem .. rob ako uznas za vhodne ..
versys (12)|16.8.2010 17:45
[quote=muzikant;63404]ad 1 : Nejsem elektrikář, abych něco věděl o nějakých magnetických polích, ale bylo mě i raděno vše z jedné zásuvky kvůli zemnícím smyčkám !
ad 2 : Mám připojen další PC v jiné místnosti přes síťovou kartu !
ad 3 : Od PC 2 další propojení koax ze satelitu do Videa u PC 1 !
Vyzkoušel jsem i odpojení koax a síť. kartu, ale nic, vše při starém !!!
Jinak Díky ![/quote]

Jsou všechny přístroje ve II.izolaci = mají připojovací flexošňůru jen se 2 kolíky?
Pokud některý má I.Izol.třídu = 3 přívodní vodiče (vč. nulovacího kolíku), ač to není dle předpisů, stačilo zelenožlutý vodič odpojit a většinou bylo po brumu.
Pytkin (7947)|16.8.2010 19:26
no osobne by som radsej pouzil ten oddelovac .. ono uplne staci pichnut 10 nF kondik do zeme .. tu na fore to bolo 100x popisane ..
Saxel (2279)|17.8.2010 09:56
[quote=versys;292985]...Pokud některý má I.Izol.třídu = 3 přívodní vodiče (vč. nulovacího kolíku), ač to není dle předpisů, stačilo zelenožlutý vodič odpojit a většinou bylo po brumu.[/quote]
Nojo, ale také bylo po ochraně před nebezpečným dotykem v případě poruchy přístroje. Nebezpečné!
versys (12)|17.8.2010 22:02
[quote=Saxel;293039]Nojo, ale také bylo po ochraně před nebezpečným dotykem v případě poruchy přístroje. Nebezpečné![/quote]
Jasně, ale pokud to je tím, a brum by zmizel, musel by použít odělovací trafo vždy pro každý přístroj.
Saxel (2279)|18.8.2010 07:27
Oddělovací trafo je drahé, stačí galvanický oddělovač do anténního přívodu.
Pytkin (7947)|18.8.2010 11:48
pripadne ten kondik :)
Juri Killer (20)|25.8.2010 22:58
galvanicke oddelenie na antenu a vystup zo zvukovky pomohlo