Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV signál: S-video out ?? Softwarové přepínání kanálů ??

Tomáš X. (166)|15.6.2004 11:47
1. Pořídil jsem si A/D převodník Canopus ADVC 50. Potřeboval bych ale z televize nebo videa (Thomson) dostat S-video out, zatím se mi z toho daří dostat jen kompozit, nepodařilo se mi sehnat ani redukci scart -> S-video OUT, všude mají jen S-video -> scart IN. Také jsem z dokumentace nenašel, zda TV nebo video mají vůbec S-video out zapojené, prodavači v elektrosoučástkách o tom spíš pochybují.

2. problém je, že když si na počítači udělám programovatelné nahrávání, tak nemám jak přepnout naladěné kanály.

3. Videosignál (ten kompozitní) mi jde z videa a TV ven pouze když je TV puštěná nebo VHS video nahrává na kazetu - to je také nešikovné.


JE ŘEŠENÍM TV KARTA? Vím, že používat TV kartu na A/D převod je nesmysl. Ale použít ji jen na převod: anténí signál plzeňské kabelkovky -> S-video výstup a stereo audio vstup do ADVC 50 - jak je to potom s kvalitou? Které karty mají interface na sw přepínání kanálů?

Dík!
Pitomec (10211)|15.6.2004 13:50
1) Žádná TV na světě nemá S-Video výstup, takže je zbytečné ho shánět. Totéž platí o VHS videorekordérech, které taky S-Video výstupem nedisponují. Buď si kup S-VHS videorekordér nebo to propoj přes CVBS (rozdíl oproti S-Video stejně nepoznáš...)

2) To by sis musel ještě naprogramovat to video, aby se spustilo v určitou dobu a na určitém programu...

3) Videosignál ti jde z videa ven, pokud je video zapnuté (TV na to nemá vliv - pouze pokud chceš dostat signál z TV, tak musí být TV zapnutá. Ovšem tahat signál z TV je dost hrůza a navíc zbytečnost, protože ti snad stačí signál z videa, ne...?).

TV karta je dobrá jako podložka pod skříň a v tebou navrhovaném použití by ses do toho zamotal až po uši - tudy cesta nevede, takže se tím ani dál nezabývej...

Za málo!
BROWN (40)|15.6.2004 14:20
Počkej, to by mne zajímalo. Používám ATI AIW a ta má S-video IN i S-video OUT, stejně jako kompozit. Na to S-video mám připojenou televizi a dostanu tam obraz televize, stejně jako jakýkoliv záznam. Teda, je to S-video nebo se to jenom jako S-video tváří. Televizi musím mít samozřejmě přepnutou na S-video (nebo jak to označují v menu S-VHS)
Pitomec (10211)|15.6.2004 15:24
Televizní přijímače mají pouze S-Video vstup, ale nikoliv výstup.
mirekv (7169)|15.6.2004 16:12
BROWN: TVout na kartě je v podstatě D/A převodník a je snažší vygenerovat zvlášť Y a C složku, kdežto z TV tuneru jde z detektoru rovnou composit a byla by blbost jej dělit a v dalším zařízení opět slučovat.
Tomáš X. (166)|15.6.2004 17:30
Mirku, takže můžu to chápat tak, že z každého analogového TV tuneru prostě jde primárně kompozitní analogový signál, ať je to tuner v televizi, videu nebo na TV kartě do PC a zvlášť Y a C vzniká především tehdy, když je zdroj digitální a provádí se D/A konverze, tak pak se z digitálního signálu snadno spočítá jasová a barevná složka, kdežto cestou od jakéhokoliv TV tuneru do A/D převodníku stačí kompozitní video kabel, protože se žádná analogová informace neztrácí. Ano?
Pitomec (10211)|15.6.2004 19:22
Analogový tuner (resp. tuner pro příjem analogového vysílání) zpracovává modulovaný VF signál, takže už je úplně jedno, jestli z něho vyrobí CVBS nebo S-Video, protože nekvalita je daná právě tím VF signálem a jak praví přísloví, tak "z ho*na bič prostě neupleteš".
mirekv (7169)|15.6.2004 19:24
[quote=Tomáš X.] protože se žádná analogová informace neztrácí. Ano?[/quote]
Ona už je bohužel ztracena konverzí do kompositního signálu (např PAL) nutného pro analogové vysílání :-(( Takže z TV tuneru jde vždy pouze kompositní signál.
D/A převodník umí zejména převod do RGB (monitor)
mirekv (7169)|15.6.2004 19:25
Tak, tak, jak píše Pitomec.
Pitomec (10211)|15.6.2004 22:42
PAL je sám o sobě hodně kvalitní (frekvenční rozsah do 6,5MHz a podotýkám, že se nemusí jednat zrovna o kompozit, ale klidně o komponent Y/C nebo YCrCb, protože to všechno je pořád PAL), ale to zprznění udělá právě ona VF modulace, která se používá pro terestriální šíření signálu.
milh2 (31)|13.7.2004 16:58
No konečne je v tom trochu jasno. :-)