Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kompresia do XviD s resizom - ako na to

vlado4 (34)|29.9.2005 20:23
Pomôžte, prosím!!!
Mám nahraté video cez TV kartu, ktorého rozmer v pixeloch nedáva pomer 4:3 (napr. 352x576). Toto video sa v prehrávacom programe PowerDVD ale javí normálne - teda ako 4:3.
Ale ak to načítam do VirtualDubu (presnejšie VirtualDub-MPEG2), tak je ten obraz veľmi úzky (presne odzrkadľujúci pomer v pixeloch).
Ako je to možné? (ako keby to video malo nie štvorcové pixely a navyše aj informáciu o tom, aké tie pixely sú).
Ako to urobiť, aby skomprimované video do XviD-u malo správny pomer strán? Vo VirtualDube-MPEG2 to nemôžem nikde nájsť.
Kto poradí?
Díky.
mirekv (7169)|29.9.2005 20:32
vlado4
Nezbývá, než resize, AVI má tu vlastnost, že info o AR v sobě nenese, na rozdíl od MPEGu. Takže ve VDubu si najdi filtr "resize" a změň rozměr.
exTNT (1421)|29.9.2005 22:02
vlado4
V GordianKnotu si můžeš vybrat poměr stran zdroje a nastavit výstupní rozlišení, je to vlastně GUI k několika aplikacím, které Ti usnadní převod MPEG2 do něčeho jinýho (třeba XviDu) pomocí BeSweet, VirtualDubModu atd.
Návod máš tady v Návodech.
vlado4 (34)|30.9.2005 13:48
Díky,
návody som pozeral, ale z tých 7 sa mi zdá, že to nie je žiaden (nenašiel som tam nič o Gordian Knote).
Hľadal som zle, alebo kde to je?
vlado4 (34)|30.9.2005 15:48
No super, díky. Ale ako si to našiel? (aj v tomto návode sa spomína ako "demuxovat pomocí ProjectX" ako samostatný návod, ale ten tam tiež "nie je"). Kde robím chybu? Alebo som úplne slepý?
Dík.
vlada (3470)|30.9.2005 20:44
vlado4
Ale vždyť Ti to mirekv napsal naprosto jasně, jakej návod ještě hledáš? Pokud s VD vůbec neumíš, tak Ti možná pomůže moje stránka - http://jech.webz.cz/vd.php.
exTNT (1421)|30.9.2005 20:54
vlado4
Možná se koukáš do sekce "Návody čtenářů" a ne do sekce "Návody" o kousek výš?
https://www.tvfreak.cz/demux-a-strih-nejen-dvb-v-projectx/705
vlado4 (34)|3.10.2005 13:53
Zdravím,
díky za rady, ktoré sa mi snažili pomôcť, (niektoré alel išli moc okľukou 9-) ).
V konečnom dôsledku som ale vyriešil, čo som potreboval. Takže pre tých, ktorí majú podobný problém:
stačilo mi napísať nasledovné:
ak streba pri kompresii do DivX/XviD zmeniť rozlíšenie (resize), nie je na to priamo voľba vo VD, ale robí sa to cez filter Resize. Otvoríme položku Filters/Add a nájdeme Resize. Tam len nadefinujeme nový rozmer (samozrejme s ohľadom na pomer strán) a metódu Linear, Bicubic a pod. (čím zložitejšia, tým lepšie, ale žiaľ aj pomalšie; osvedčila sa mi Bicubic).
A je to. Filter Resize by mal byť základnou súčasťou VD.

Pre tých, ktorým sa vyššie uvedené riadky zdajú samozrejmými, sorry, ale fakt som netušil, že resize sa robí Filtrom (pod filtrom som si vždy predstavoval úlohy ako rozostrenie, zaostrenie, jas, kontrast a pod). Takže som o skúsenosť bohatší.

Teraz ide len o to, ako v praxi čo najlepšie nastaviť parametre.
mirekv (7169)|3.10.2005 14:03
vlado4
No na to je právě několikrát zmiňovaný GordianKnot.
Bullback (352)|4.10.2005 12:27
A na co informaci ..., nastavím při přehrávání jak to chci a je to \/