Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

úpravy MP3

Doom (2331)|29.9.2005 11:00
měl bych 2 dotazy na úpravy MP3

1) mám jednu dlouhou mp3 - celé CD a k němu mám cue-sheet se stopami (pravděpodobně udělaný v EAC, nevím to jistě). poraďte, jak tuhle MP3 rozdělit na jednotlivé tracky, pokud možno automaticky na základě toho cue :-)

2) mám hafo MP3 v (pro mě) strašně vysokém bitovém toku. poraďte nějaký rychlý soft, který by to uměl dávkově převést do nižšího bitrate
mirekv (7169)|29.9.2005 11:06
DoomHammer
2) Asi zas Cdex, stejně mezistupeň je PCM. Nebo že by byl nějaký transkodér?
yozefb (684)|29.9.2005 12:01
[quote=DoomHammer] 2) mám hafo MP3 v (pro mě) strašně vysokém bitovém toku. poraďte nějaký rychlý soft, který by to uměl dávkově převést do nižšího bitrate[/quote]

len bacha na stratu kvality sposobenu rekompresiou \/
clee (6592)|29.9.2005 12:44
[quote=DoomHammer]měl bych 2 dotazy na úpravy MP3

1) mám jednu dlouhou mp3 - celé CD a k němu mám cue-sheet se stopami (pravděpodobně udělaný v EAC, nevím to jistě). poraďte, jak tuhle MP3 rozdělit na jednotlivé tracky, pokud možno automaticky na základě toho cue :-)

2) mám hafo MP3 v (pro mě) strašně vysokém bitovém toku. poraďte nějaký rychlý soft, který by to uměl dávkově převést do nižšího bitrate[/quote]

1) mp3directcut, naladujes mp3, naladujes cue, save split a hotovo
Doom (2331)|30.9.2005 09:37
na rekompresi MP3 do nižší bitrate jsem používal musicmatch jukebox, ale ten mi vždycky pokazil id3 :-( tak sháním jinou možnost...

clee: dík za info, zkusim...
Bobophon (43)|30.9.2005 11:34
DoomHammer:Měl jsem 1 soubor MP3 s .cue-sheetem BR 320kilo,bylo to normální cédéčko s klasickejma mezerama,tak jsem ho pomocí EasyCD-DA Extractoru vysmahnul jako klasický CD-DA na CD-RW.No a pokud bys to chtěl předělat na nižší BR, tak by nebyl problém to grágnout zpátky do mp3 po jednotlivejch skladbách.No a dávkově převést by to měl ten ECD-DA Extr. zmáknout taky - používám ho ve verzi 8.2.1.1 a jsem s tim spokojenej :-!!!
Doom (2331)|30.9.2005 12:33
bobophon: jenže ty moje MP3 jsou housové sety bez mezer - jeden track v jednom kuse... :-)
vlada (3470)|30.9.2005 21:05
DoomHammer
V tom příápadě je značně nevýhodný to stříhat. Místo toho bych tu MP3 uložil do kontejneru matroška (MKA) a z CUE udělal tracky (kapitoly). Tak se to bude přehrávat bez pauz mezi stopama (gapeless) a přitom můžeš skákat na jednotlivý skladby.
Ad rekomprese - zkus LameDrop nebo WinLAME. Pozor ale na to, že při rekompresi MP3 do MP3 je ztráta kvality extrémně vysoká. Kdysi jsem tu dával odkaz na srovnávací test, zkus to najít. Snad Tě to od nápadu rekomprimovat MP3 odradí...
Bobophon (43)|1.10.2005 09:41
DoomHammer: No tak si ten soubor mp3 převeď na nižžší bitrate (výběr softu je na tobě) a když si pak dáš otevřít ten soubor .cue ve winampu, tak ti to bude hrát přesně podle toho indexu a můžeš si v té mp3 hopsat po indexech do bezvědomí.
Ovšem osobně bych se nějakou rekompresi a vytváření jednotlivých tracků vykašlal,využil bych jen to .cue na skákání po indexech
:BB:
Doom (2331)|3.10.2005 09:23
to dělení MP3 je pro discman, ten cue-sheety neumí. stejně tak i rekompresi dělám kvůli discmanu, vysoké bitové toky mu dělají problémy

@clee: vyzkoušel jsem ten directcut, skvělá záležitost; dík :BB:
pee.tr (1208)|3.11.2005 09:27
když se tu mluvilo o cue souborech, nějaký seznámky jsem našel na netu, kdyby se to někomu hodilo:

**http://www.spandel.nl/index.php**
**http://www.regeert.nl/cuesheet/**