Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Modrá obrazovka po zamrznutí v XP :o(((

mouty (690)|26.9.2005 21:38
Fakt nevím...
Poslední dobou se mě s pc začalo stávat že mě tak 1x - 2x denně pc zamrzlo s modrou obrazovkou v pozadí a s nápisem

Bily zjištěny potíže a systém windows byl ukončen aby nedošlo k poškození PC.
Driver_IRQL_not_Less_Equal
Ujistěte se že nový HW a SW jsou správně naistalovány...

Následuje už jen tvrdý restart. Kvůli tehle hlašce jsem re-instaloval XP ale dnes to udělalo znovu. Neví někdo čím by to mohlo být ?? JaK se toho zbavit ??? :((
Dík.
clee (6592)|26.9.2005 21:53
prehazovals nejaky karty ne?
mouty (690)|27.9.2005 07:13
Právě že ne jen jsem zapojil do sítě druhej pc a nazdílel připojení k netu. Jinak jsem v pc už půl roku nic neměnil.
Doom (2331)|27.9.2005 09:13
zkontroluj jestli sis třebas nepohnul s nějakou kartou a jestli není povytažená; jestli jsou všechny správně ve svých slotech
mouty (690)|27.9.2005 09:28
OK Zkusím...
exTNT (1421)|27.9.2005 09:49
[quote=mouty]Právě že ne jen jsem zapojil do sítě druhej pc a nazdílel připojení k netu. Jinak jsem v pc už půl roku nic neměnil.[/quote]
A předtím jsi na tomhle PC využíval síťovou kartu bez problémů? Neinstaloval jsi k ní třeba nový ovladače? Resp. má ta karta korektní ovladače? A napsaly Ti wokna při BSOD taky stopcode? Pokud jo, zkus ho taky napsat.
mouty (690)|27.9.2005 10:47
exTNT
Ne předtím jsem měl jen jedno pc a sítovka byla nevyužívaná. Ovladače jsem stahl celý nový k celé desce před instalací woken.

Co je Stopcode ??? BSOD - to je ta modrá obrazovka (tyhle zkratky moc neznám :-? ) ??
Doom (2331)|27.9.2005 10:50
widle při BSOD (modrá obrazovka) vypíšou hlášku STOP a číslo. to je stopcode, podle toho se dá hledat příčina
mouty (690)|27.9.2005 10:50
Vubec ta sít je nějaká divná včera sem se bez problémů spojil, pak jsem jedno pc vypnul a nechal jet jen to - do rána modrá obrazovka a najednou se pc nemůžou v síti najít.
Ted to zkusím vypojit odinstalovat a uvidíme jestli se to zas hryzne.
Doom (2331)|27.9.2005 10:52
je možný, že ta síťofka je vadná. já měl doma jednoho intela, kterej, pokud na síti nebyl provoz, byl v pohodě. ale jak byl na síti naskočil provoz, tak díky němu zatuhlo celé PC. po výměně za nějakej realtek v pohodě.
exTNT (1421)|27.9.2005 11:32
Jasný, stačilo by i zkontrolovat ve Správci zařízení jaký má ta síťová karta ovladače a mrknout na stránky výrobce, jestli jsou aktuální. Případně si ve Správci nechat zobrazit i skrytá zařízení (někde jsem to tady popisoval, v Problémech s PC, ale nemám teď čas to hledat) a v těch vyházet (odinstalovat) všechny instance tý síťový karty (může jich tam bejt víc) a nechat jí znovu detekovat a nainstalovat jí ovladače.
Sorry, že to trochu nemá hlavu a patu, ale spěchám... :-)
Doom (2331)|27.9.2005 11:51
spěchej pomalu. každopádně s těmi skrytými zařízeními to je dobrej nápad :BB:
mouty (690)|27.9.2005 11:53
[quote=DoomHammer]widle při BSOD (modrá obrazovka) vypíšou hlášku STOP a číslo. to je stopcode, podle toho se dá hledat příčina[/quote]
Problém je v tom že to zamrzne tak jednou za den až dva dny. Takže se to moc vychytávat nedá. Stopčíslo mrknu až tam bude. (jestli tam bude). Vyhodil jsem sit a zkusím to týden bez provozu. Pak to zas zapnu do sítě a jestli to bude padat tak je jasný čím to to.
Jinak je to sítovka integrovaná na desce Biostaru...
exTNT (1421)|27.9.2005 12:02
jj, ale ta síťovka se nějak jmenuje, respektive jí wokna podle čipu nějak rozpoznávaj - tak se zkus taky mrknout do manuálu k desce, jestli je detekovaná správně, protože pokud ne, pak se klidně mohlo stát, že jí wokna přiřadily nějakej ovladač, kterej s ní není úplně kompatibilní a na problém je zaděláno...
mouty (690)|27.9.2005 12:59
exTNT
Při instalaci wokna sítovku vůbec nepoznali, přiinstalovával jsem ji z driverů z webu k desce co mam takže v tom problém asi není.
Bullback (352)|27.9.2005 13:44
[quote]Problém je v tom že to zamrzne tak jednou za den až dva dny. Takže se to moc vychytávat nedá. [/quote]

Máš to přetížený nebo v konfliktu, PC se takhle chová, že neidentifikuje kartu (to může být i vnější zařízení) protože po "šlusu" se adresa onoho zařízení "zamkne" a drží do chvíle kdy se něco pohne, např.prohození karet či přidání něšeho na USB atd.
mouty (690)|27.9.2005 15:56
Bullback
Mě se nic nezamyká - vše se chová po tvrdým resetu tak jak má, právě proto nevím kde hledat chybu. Nikde žádný hlášení, nikde žádnej eror ani vykřičník... Ještě čekám na tu stophlašku a číslo.
clee (6592)|27.9.2005 16:03
zobraz si i skryty zarizeni v device manageru, na 99% sem si jistej ze tam neco bude...
exTNT (1421)|27.9.2005 16:22
mouty
neke, v prohlížeči událostí to bejt musí... A kdyby ne tak zkus mrknout do "userenv.log", tam se taky dá občas něco vyčíst (windows\Debug\UserMode).
Kdybys nevěděl jak do Prohlížeče událostí (ale to Ty asi víš): pravej klik na Tento počítač, vybereš Spravovat (Manage), ve stromu vlevo si rozbalíš Systémové nástroje (System Tools), hned pod tím je Prohlížeč událostí (Event Viewer) a na konci tý větve je Systém - když na to klikneš, v pravým okně se Ti ukáže výpis všech událostí a tam bys měl ty chyby najít, když na libovolnou událost dvojklikneš, dostaneš podrobnější informaci o problému a pokud Ti to nebude stačit, tak si klikneš na ten hyperlink, co bude v tom okýnku a dostaneš (možná) ještě podrobnější informaci ze stránek mrkvosoftu.
mouty (690)|27.9.2005 18:35
clee
Ani se skrytejma zařízeníma nic s vykřičníkem není.. \/
exTNT
ne to neznám - nejsem žádnej pc vědátor :-(( .
mouty (690)|27.9.2005 18:44
exTNT
:-!!! tak si měl pravdu bylo to tam. Ale z té hlášky nemám moc radost - nevím co s tím. Každopádně to dělala ta sít..(což jsem taky rád - že když to nezapojím že to pojede v klidu.)

Došlo k překročení limitu možného počtu souběžných připojení protokolem TCP.

Další informace získáte v Centru pro nápovědu a pomoc na http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

Stránka mrkvosoftu zklamala - Omlouváme se.
V databázi chyb a zpráv protokolu událostí a v databázi znalostí nyní nejsou žádné další informace o tomto problému. Pomocí odkazů v oblasti Podpora můžete určit, zda bude možné najít nějaké další informace jinde.

Co s tím ::??? :-?
Devaster (477)|27.9.2005 19:19
treba neaky tveaker a zdvihnut pocet max prip tcp ...
clee (6592)|27.9.2005 19:22
joo voni maj xp omezenej pocet pripojeni na 10

http://www.lvllord.de/?url=tools#4226patch
StD (8612)|27.9.2005 19:24
Áach jo Mouty, copak nemáš TCPView?? =Moc užitečný prográmek...
exTNT (1421)|27.9.2005 20:57
njn, ale stejně bych si myslel, že je to nějakej fuckup tý síťový karty, zkus radši ještě prověřit ty ovladače, případně jí v BIOSu vypni a zkus tam dát nějakou do PCI slotu, pokud to dělat nebude, je to problém buď toho čipu na desce (pochybuju) nebo nekorektně fungujících ovladačů - takže bych zkusil pohledat nějaký jiný verze, kartu odinstalovat přes Správce zařízení, nechat detekovat, vnutit jí jiný ovladače a zkusit co to udělá. Co je to za čip, případně konkrétní typ základní desky?
mouty (690)|27.9.2005 22:58
Tak jsem se vrátil z hospody a čekalo mě příjemný překvapení. Opět modrá obrazovka. Tak jsem si pro vás pracně opsal Stophlášku:

Stop 0x0000000D1 (0x000000010,0x000000002, 0x00000000, 0xf828d8a7)
NETDLWL.SYS - adress F828D8A7 BASE AT F827D000
DATE STAMP 3F12894A

Správce zařízení mě vyhodil tuhle hlášku:

Zařízení \Device\Scsi\nvidesm1 neodpovídá v periodě časového limitu.

Další informace získáte v Centru pro nápovědu a pomoc na http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.
Mrkvosoft opět zklamal.

Podotýkám že kabel ze sítovky vytažen. Ted zkusím přes noc vypnout sítovku na desce. Deska od BiostáruM7NCD Pro. Driver stahlej z http://www.biostar.com.tw verze 1,14.
Co takhle novej bios ???
clee
nevím co s tím.

StD
Ten prográmek neznám, k čemu to je dobré ??

exTNT
Vyzkouším tu sítovku vypnout.
mouty (690)|27.9.2005 23:06
Tak jsem vypl i sítovku a v biosu byl i OnChip 1394 tak jsem ho vypl taky, v sítových připojeních sítovka zmizela ale 1394 připojení tam zůstalo. 9-)
Na tohle jsem fakt asi lama...
clee (6592)|27.9.2005 23:43
1394 je firewire, kterej se da taky pouzit jako sitovy rozhrani (400mbit), bejt tebou tak nainstaluju oficialni nforce drivery z nvidia.com
exTNT (1421)|28.9.2005 00:04
mouty
Tak jsem trochu koukal na tu Tvojí desku a mám za to, že správná verze ovladače pro tu síťovou kartu by se měla hlásit jako "NVIDIA nForce Networking Controller", verze 4.4.2.0 ze 17. května 2004. Vzhledem k tomu, že ten balík ovladačů na stránkách Biostaru je z 12. března 2003, dost pochybuju, že je to ideální verze. Shodou okolností mám desku se stejnou čipovou sadou (NVIDIA nForce2 Ultra 400/MCP), akorát, že od MSI a s tou síťovou kartou a výše uvedeným ovladačem to v pohodě šlape. Takže bych Ti docela doporučil stáhnout si novější (a WHQL) ovladače k desce na stránkách nVidie (tady), vyhodit ve Správci cokoli, co tam k té síťové kartě máš teď (ani tu kartu nemusíš v BIOSu zapínat, dej si ve Správci zobrazit skrytá zařízení, jak už jsem psal a měl bys jí tam vidět), teprve potom bych doporučil nainstalovat ovladače ke kartě z toho balíku co stáhneš od nVidie, pak jí v BIOSu zapnout a až jí wokna nadetekujou, tak by měly bejt schopný jí i automaticky nainstalovat.
PS
Ten síťovej adaptér je popsanej jako "MCP NVIDIA MAC + Realtek RTL8201BL PHY", přičemž na stránkách Realteku najdeš tohle info "The Ethernet hardware consists of two parts: a PHY chip, and a MAC chip. It's the MAC chip that requires the drivers. RTL8201x is a PHY only chip which does NOT need any driver at all. If you have RTL8201x in your computer system, there must be another MAC chip in the system too. Most likely, the MAC chip is embedded in the chipset. Please contact the board or computer provider to find out which MAC chip is in your system and how to get the drivers for it." No a MAC čip té Tvojí (i mojí) základní desky je od nVidie...
A ten 1394 integrovanej čip bych ani nevypínal, ten je v tom nejspíš naprosto nevinně. :-E
StD (8612)|28.9.2005 04:54
@Mouty: ...stáhni, nainstaluj a uvidíš... :-D
mouty (690)|28.9.2005 08:26
exTNT
S vyplou sítovkou v biosu mě do rána naskočila opět modrá obrazovka s hláškou

Zařízení \Device\Scsi\nvidesm1 neodpovídá v periodě časového limitu.

Zkusím to naistalovat a uvidím. Už mě to začíná dost srát :((
mouty (690)|28.9.2005 08:37
Ještě bych chtěl podotknout že kolem té chyby v tom správci počítatče systém mám ve stejnou sekundu asi 10 oznámení :

Na zařízení \Device\Harddisk0\D byla při operaci stránkování rozpoznána chyba.

Ale je to jen oznámení není to chyba (podle mě je to tím že mám zaplé stahování :-I ale můžu se mýlit)....
mouty (690)|28.9.2005 09:13
exTNT
Tak jsem stálh tebou zvolené ovladače (ty 32 mega) a při jejich instalaci mě to píše kecy tipu že ovladač není digitálně podepsán, že došlo k chybě při instalaci a že nebude pracovat správně.
Ted mám u něj ve správci vykřičník a podepsanej jako Sítový adapter Ethernet.

Nějaký další rady. ??
mouty (690)|28.9.2005 11:25
exTNT
Tak změna - zkusil jsem přeinstalovat Widle co sem měl, na Widle Reloaded (od Doomhamera) a s jeho nForce ovladačma si to samo našlo sítovku nVidia nFORCE NETWORKING Controler. Tímto se ho ptám jakou verzi těch ovladačů do těch woken hodil.
Takže ted jedu snad na správnej ovladač tak zkusím jestli se to do večera sekne nebo ne...
exTNT (1421)|28.9.2005 11:35
To jsou věci... Tak snad nám to DoomHammer prozradí, z toho balíku ovladačů, co jsem dával odkaz, jsi instaloval jenom síťovku nebo i to ostatní?
mouty (690)|28.9.2005 11:43
exTNT
I jen sítovku i to ostatní.. Nefakčilo :OO
mouty (690)|29.9.2005 07:58
Ovladače od doomhamera jsou nvidia_wxp_omega_6693. Zatím to nespadlo...
Doom (2331)|29.9.2005 08:38
jojda, moment... já myslel že se ptáš na ovladače ke grafárně...
ovladače k nforce ti řeknu zítra, verzi si nepamatuju, ale jsou oficiální z nvidie, asi rok staré...

je teda pravda, že moje mašina se zmíněnými WinXP reloaded byla o víkendu na jedné "LAN párty" kde jela na síti bez problémů do té doby, než síť zkolabovala... takže v drivers to asi nebude :-)
Bullback (352)|29.9.2005 12:40
[quote=mouty]Bullback
Mě se nic nezamyká - vše se chová po tvrdým resetu tak jak má, právě proto nevím kde hledat chybu. Nikde žádný hlášení, nikde žádnej eror ani vykřičník... Ještě čekám na tu stophlašku a číslo.[/quote]

No diť jó, to se prostě časem samo zamkne protože se to dostalo někdy do zkratu, časem se to zase źačne uvolňovat atd.
A jak říkám je to přetížený nebo něco s něčím v rozporu, k tomu výpisu na modrý obrazovce, tomu se nedá taky moc věřit protože když dojde k tomu uzamčení nějakých adres tak to většiniou "odsere" i jiné zařízení, adresy atd. se propůjčují. Proto dojde ke kolapsu většinou až po delší době zapnutí PC, a srazí ho třeba jen program.

Vytahej karty, nemáš náhodou něco od Creative ??? To jsou žrouti a testuj ... A taky hlaavně DVD,CD mechaniky a disk nech jeden a postupëm času něco přihoď a nech tejden v chodu a na PC pracuj (zatěžuj vše připojené)