Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

funguje softwarovy Canopus DV kodek?

in0 (146)|14.6.2004 00:13
snazil jsem se spustit video ve formatu CANOPUS DV se soft. kodekem, se kterym by to melo jit ...a neslo. nevite v cem by mohl byt problem?

http://www.canopus.com/US/Products/DV_Codec/pm_dvcodec.asp
stayman (12393)|14.6.2004 00:17
No nemal by byt problem, no ale ako vlastne vies, ze sa ti (ne)spusta akurat ten Canopus DV kodek, a nemas pripadne problem niekde inde, trebars v tom samotnom subore ??? Skus to z QT prehrat, alebo si nainstaluj DivXG400 (daj pripadne na FORCE) a tak vidis, aky kodek sa nacita.
in0 (146)|14.6.2004 01:11
gspot mi hlasi ze ten spravnej "Canopus DV Codec" nebyl instalovan. QuickTime to nespusti protoze chybi spravnej compressor :)

dalsi napad?
stayman (12393)|14.6.2004 01:18
aku ma priponu ten stream??? AVI ci DV ??? Ak AVI, tak ti to musi prehrat aj windowsovy DV kodek, pretoze tam neexistuju rozdiely a vlastne ani nechapem, ze preco ti GSpot ho sam neponukol:

[code]"The following codecs should both capable of processing this format:

--> {DV Video Decoder}
{AVI Draw}

DirectShow is apparently able to play the file as well (see "DirectShow Render", below)"[/code]

Asi mas nieco sprasene v systeme :-k , alebo ten stream je fakt na :-k , navyse mne QT prehra DV aj s priponov AVI a aj DV uplne v pohode.

PS: DV kodek Microsoft je sucastou DirectX a ten CanopusDV kodek je len ako DSfilter=pre play.
in0 (146)|14.6.2004 11:00
systemem to nebude, je cistej a video je ve formatu XX.avi az XX.006. ze by bylo spraseny video se mi taky nezda, zvuk se rozjede a myslim ze bych se i vsadil ze s canopusackou hw kartou to spustim :)
stayman (12393)|14.6.2004 11:24
[quote=in0]systemem to nebude, je cistej a video je ve formatu XX.avi az XX.006. ze by bylo spraseny video se mi taky nezda, zvuk se rozjede a myslim ze bych se i vsadil ze s canopusackou hw kartou to spustim :)[/quote]

A nie si divny??? \/ Sam sem das odkaz, kde je napisane, co nesmies mat v systeme a potom sa divis???

[color=red]DO NOT INSTALL this CODEC on a machine with a DVRexRTPro, DVStorm, DVRaptorRT, DVRaptor, EZDV, Xplode or RexFX already installed![/color]

PS: mal si sem dat z toho zaznamu kusok a bolo by sa videlo, kto ma co sprasene :-D
in0 (146)|14.6.2004 18:53
cervene cist umim, idiot snad nejsem :-(( (raptora mame ve skole)

ukazku mas zde 2.3MB@12sec
http://in0.biz/tvfreak/canopus_dv.avi

(doufam ze se to nesprznilo kdyz sem dal DIRECT STREAM COPY - jinak VD taky nenasel schopny DSfiltr na zobrazeni videa)
PIPO_tvf (22)|14.6.2004 22:03
To in0: A máš to avi skutočne v Canopus DV "formáte" ? Skontroluj si to pre istotu napriklad s AVI fourCC changerom. FourCC pre Canopus DV je "CDVC".
stayman (12393)|14.6.2004 23:19
Je to DV kodek od Canopusu a na pracu s nim potrebujes Canopus DVBooster Pack , je to soft a pouziva dongle a pochybujem, ze ho niekde najdes a trochu nechapem, odkial si zohnal tten stream a naco ti vlastne je. :-?
in0 (146)|15.6.2004 00:36
stayman: ...normalne sem to nagraboval defaultne ve skole pres toho raptora, kdyz sem si digitalizoval kazetu, ke ktery se asi jen tak nekdo nedostane i kdyz je technicky v tragickym stavu :)

dik za radu, kouknu se po tom - jen nechapu proc to neni normalni canopus dv codec.
stayman (12393)|15.6.2004 00:43
[quote=in0]jen nechapu proc to neni normalni canopus dv codec.[/quote]

Tak to ani ja, ale je to asi ich licencna politika... Tiez som bol prekvapeny, ze nic ine s tym nevie pracovat a je naozaj sucastou LEN toho balika, ktory je dodavany trebars aj s tym Raptorom... ale potom sa aj pozri, ci je mozny export (mal by byt, inak by to bola riadna blbost) z tej Premiere do ineho DV kodeku
in0 (146)|15.6.2004 01:18
ono se to muze prevest v programu "dv storm" na jakykoliv jiny dv format, jenze to bylo moc casove narocny tak sem si to stahnul v tom canopus formate...
Hawkey_tvf (434)|15.6.2004 08:16
[quote=in0]VD taky nenasel schopny DSfiltr na zobrazeni videa)[/quote]

VD ho ani nikdy nenajde, kedze VD a DS spolu NESPOLUPRACUJUUU :-E
PIPO_tvf (22)|15.6.2004 08:52
Stiahol som si tu Tvoju vzorku a skúsil ju otvoriť v Canopus Let's Edite. Pri načítavaní mi to hodilo hlášku "Origina file not found canopus_dv.002" a po odkliknutí "... this file is no suported", Po premenovaní na vyššie uvedený názov to nehodilo hlášku žiadnu, ale ani súbor nenačítalo. Proste len bliklo a koniec. :-((
in0 (146)|15.6.2004 09:52
hawkey. :-I
pipo: netusim, doufam ze to pujde jak psal stayman...
in0 (146)|15.6.2004 22:14
...stacil pouzit ten soft od canopusu na prevod z canopus DV na normalni microsoft compatible dv avi :-R cim blbejsi sedlak tim vetsi brambory 9-)

ze sem vas tu ale zmatnul, co :-D
DUsoft (181)|16.6.2004 01:25
Podle přípon, které jsi popsal výš to vypadá, že video bylo nabrané jako "reference AVI". Takže jakýkoliv pokus o přemístění (byť všech) souborů končí nepoužitelností. I toto je popsáno v dokumentaci Canopus. Nemohlo to být tím?
in0 (146)|16.6.2004 09:35
DUsoft :-!!!

[quote=in0]...stacil pouzit ten soft od canopusu na prevod z canopus DV na normalni microsoft compatible dv avi :-R cim blbejsi sedlak tim vetsi brambory 9-)

ze sem vas tu ale zmatnul, co :-D[/quote]
Leon (51)|22.6.2004 08:52
DUsoft spravne poznamenal: mas to nejspise jako "reference avi" kde do souboru s priponou avi je ukladan zvuk a informace kde je video CELOU CESTOU!!!
Kdyz v TotalComanderu F3 otevres soubor s priponou avi a nasledne das klavesu 1 nebo 2 aby zobrazeni bylo "text nebo binarne". pak si to prohlidnes tak v nastalem zmatku najdes cestu (napr: C:\dokuments.......) kde musi byt ulozeny vsechny soubory. pokud je dle teto cesty v souboru avi umistis pak Ti to pojede.