Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Verbatim DVD-R DL - problem

roberta (10)|25.9.2005 14:42
Zdravim vsetkych. Mate niekto skusenosti s tymto?. Doteraz som DL media palil v + formate. Na skusku som si zaobstaral DVD-R DL Verbatim 4x. Napalovacky mam LG 4160B /fw A304/ a NEC 3500A /fw 2.18/ a Nero 6.6.0.16. Som s nimi spokojny, doteraz ziadne problemi a ziadne nepodarky. Moj projekt mal 7 GB. Predtim som ho vypalil na Verbatim DVD+R DL bez problemov. Plusky mi dosli a tak som siel palit na spominane minusky. Lenze Nero mi vyhlasil ze vlozene medium je pre moj projekt male /DL ????/. Viete niekto vysvetlit kde je problem ???????? :-G :(( :-((
Martin83 (104)|25.9.2005 15:11
[quote=roberta]Zdravim vsetkych. Mate niekto skusenosti s tymto?. Doteraz som DL media palil v + formate. Na skusku som si zaobstaral DVD-R DL Verbatim 4x. Napalovacky mam LG 4160B /fw A304/ a NEC 3500A /fw 2.18/ a Nero 6.6.0.16. Som s nimi spokojny, doteraz ziadne problemi a ziadne nepodarky. Moj projekt mal 7 GB. Predtim som ho vypalil na Verbatim DVD+R DL bez problemov. Plusky mi dosli a tak som siel palit na spominane minusky. Lenze Nero mi vyhlasil ze vlozene medium je pre moj projekt male /DL ????/. Viete niekto vysvetlit kde je problem ???????? :-G :(( :-(([/quote]
Kamo mal by si vediet ze tie napalky nepodporuju -dl.
Libor (526)|25.9.2005 15:30
alespoň máš důvod si koupit novou vypalovačku :-D
Milosbb (889)|25.9.2005 18:28
roberta

Viete niekto vysvetlit kde je problem ????????

Medzi stoličkou a klávesnicou !

Každý sa učí na vlastných chybách, len toto je trochu pridrahá chyba. Ale možno ti ich vymenia za plusové.

Napr. v PC obchode, kde občas nakupujem by sa ma určite opýtali, či mám výpalku, ktorá podporuje mínusové DL médiá. Keď začínali DVD vypalovačky, tak sa ma vždy opýtali na presný model vypalovačky, aby mi zbytočne nepredávali médium(plus alebo mínus), ktoré nevypálim. No ale nie každý obchodník je takto seriózny.
-----------------------
StD (8612)|25.9.2005 18:30
Konečně rozumná odpověď. Ty značíčky vpravo nahoře jsem ti tam dal já schválně... :-I
roberta (10)|26.9.2005 14:24
Fakt som si nepozrel na CDR.cz, ze obe napalovacky nepodporuju minusovy DL format. OK budem pouzivat plus. Nemam problem to vymenit. Len sa mi nezdala ta hlaska NERa, ze medium nema dostatocnu kapacitu. Ocakaval by som nieco ako nepodporovane medium, alebo nieco podobne. Ale vdaka za upozornenie. :-?
mirekv (7169)|26.9.2005 16:08
roberta
Ocakaval by som nieco ako nepodporovane medium, alebo nieco podobne. Ale vdaka za upozornenie.

To je celkem logické, Nero ví, že výpalka umí mínuska jen do 4,5G a ty mu dáváš větší sobor, tak se ozve. Médium by přišlo na řadu až při vypalování.
Doom (2331)|27.9.2005 09:52
blbej dotaz: čím je dána podpora plus/mínus formátu? je to záležitost hardwaru nebo jenom firmwaru?
Libor (526)|27.9.2005 10:10
[quote=DoomHammer]blbej dotaz: čím je dána podpora plus/mínus formátu? je to záležitost hardwaru nebo jenom firmwaru?[/quote]
samo že HW, akorát Liteon 1673 jde přeflashovat na 1693, ale to je typická vlastnost Liteonu, že kolikrát vydává "nové" modely jen s upraveným firmware, Pioneer, Nec,LG mají své nové modely vždy po HW stránce nové