Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Streamování

vlada (3470)|24.9.2005 13:31
Ahoj,

Chci dát na web streamovaný videa (hokej). Uvažuju o třech formátech - low bandwidth - RM nějakych 320x240. Potom WMV 512x384 a MPEG-4 720x540.

Otázka teď zní: Jak nejlíp zakomponovat video do stránky? A jak ho vyrobit? Už jsem kdysi něco na tohle téma probíral s AI.
WMV je jasný, MPEG-4 (AVC+AAC PS v MP4) asi taky. S Realem ale nemam zkušenosti, je vůbec free?

A teď přehrávání. WMV přehrajou jenom wokna s nainstalovanym WMP9 a vejš, tam neni co řešit. RM přehraje jenom RealPlayer, tam je to taky jasný. A co MP4? Přehraje to QuickTime nebo musim doinstalovat splitter a kodeky do WMP? Každopádně to zvládne VLC, ale ten plugin mě občas zlobí. Navíc je jenom pro Firefox a IE.

A teď ještě něco k tvorbě HTML. Jak zajistim, aby se při kliknutí na dejme tomu odkaz "A" spustilo streamovaný video a při kliknutí na odkaz "B" se video stáhlo. Když to tam dam jako odkaz, tak třeba WMP to začne přehrávat ve stránce a jiný prohlížeče a přehrávačo to stáhnou. Potřeboval bych to chování nějak sjednotit.

Jaký jsou Vaše zkušenosti?
ai (2993)|25.9.2005 02:29
ahoj Vlado,trochu jsem pokrocil :-), video dam napevno do stranky, da se nastavit jestli se hned spusti pri nacteni stranky nebo az po play uzivatelem, je to v kodu, neumim to ale udelat tak, aby vzdy po kliknuti na novou linku (video 1 az 4) se video zaclo prehravat v tom samem okne, v te same strance, (tusim, ze to je na nejaky skript),

priklad (je nutne dat Mobile Code Control na disable ve Firewallu, jinak to nenacte , coz je take na houby), nejedna se o streamovane video ze stream serveru, jde o prehrani normalniho souboru ze serveru:

http://www.catvherald.com/priklad.html
Alf (888)|25.9.2005 08:28
ai
[quote]......aby vzdy po kliknuti na novou linku (video 1 az 4) se video zaclo prehravat v tom samem okne, v te same strance.....[/quote]
Když dáš před příkaz href=... příkaz target="_self" tak to nefunguje?
[code]video
4

[/code]
vlada (3470)|25.9.2005 15:51
ai
Já jsem to napsal špatně. Samozřejmě to nebude živý stream, ale už hotové video, které se bude přehrávat. Jenže v tom případě padá kodek MPEG-1, který je zadarmo a rozšířený úplně všude. Kvalita přitom neni vzhledem k jeho stáří až tak hrozná.

Jinak s tim otevíránim - podle mě je chyba, že odakzuješ přímo videa. Měl by si odkazovat celou novou stránku s dalším videem. Případně to nějak přehazovat uvnitř tagu pomocí JavaScriptu. Ale s tím moc zkušeností nemám. Ve FF mi to pořád nefunguje, ale asi to bude tím, že ho mam nakonfigurovaný tak, aby video neotvíral, ale předhodil ho externímu přehrávači. Tohle funguje celkem dobře. Akorát, když na to nekliknu včas, začne se ten .WMV soubor otevírat v okně jako text. Asi pořád hlásí server špatný MIME typ. Ale takhle by to mně vyhovovalo až na ten WMV formát. Obzvlášť v USA jsou poměrně rozšířené počítače Apple, na kterých jej nelze přehrát.

Udělám pár testíků a dam vědět jak jsem to vymyslel. Pokusím se vyhnout tagu , který v HTML specifikaci neexsituje. Mělo by to jít udělat pouze pomocí .