Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: rezonující disky

Je tu občas Avatar uživatele bArokna
    Registrace
    Sep 2004

poté co jsem si domu přitáhl druhý disk jsem ho šoupl do casu (Chieftec CA-01B-B-SL). asi po pěti minutách provozu jsem si všiml dost otravného zvuku vyluzujíc ze skříně. nevím jak bych to co nejlépe popsal... je to bzučení ktéré se objevuje v pravidelných amplitudách. zjistil jsem, že je to nejspíš rezonance způsobená točením ploten disků.

disky: Seagate SATA Barracudy 160 a 120 GB
    MB: MSI 945P Platinum
    PS: original Chieftec 410W

zkoušel jsem disky připojovat na různé řadiče (pokud vím, tak na desce mám 2 SATA (4 konektory)) ale bez úspěchu. zkoušel jsem též napájení disků z různých větví, poté dokonce ze dvou různých zdrojů, ale vše bez rozdílu.
    mám tedy zatím jedinou možnost, jak se toho otravného zvuku zbavit: vyhodit jeden disk mimo case nebo ho nějak odizolovat od konstrukce.
    nesetkal jste se tím někdo?

//ještě doplním: disky jsou podle výrobce a prodejců v antivibračních kolejničkách... je tedy vidět serióznost onoho opěvovaného výrobce casů.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Já měl ten samy problém, resp. ještě trošku mám a se skříní Chieftec LBX-03B-B-SL. Když jsem měl tři Maxtory 200 GB SATA byly vibrace příšerné, dokud jsem měl jeden bylo to O.K. Teď mám tři Seagate 7200.8 250 GB SATA a je to o hodně lepší. Vibrace však stále byly a tak jsem skříň vytlumil hmotou Silen Tec a je to O.K. Zdroj jsem taky vyměnil a dal 510 Watt Chilla. To jejich řešení s kolejničkama nějak nevyšlo... Spíše by pomohlo oddělat celý koš s disky a dát ho na silentbloky.

Nováček Avatar uživatele dmax
    Registrace
    Aug 2005

Citace Původně odesláno od hery
    Spíše by pomohlo oddělat celý koš s disky a dát ho na silentbloky.
    Tak, tak, ja som ho zavesil na kozene pasiky a prepojil kostru dratikom.

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

@dmax> ...taky dobrý. Já to mám ve třech skříních a každá pro jistotu rezonuje jinak-

Je tu občas Avatar uživatele bArokna
    Registrace
    Sep 2004

s tema silentblokama bych to moch vyzkouset, ale rezat do takovyhle skrine bude problem. asi se pak vrhnu na celkovej modding

Podobná témata

1. Přehráváte si Blu-ray (BD) disky?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 22-11-2010, 22:58
  2. 3D disky DVD a BR
    Od mstrop v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-11-2010, 12:10
  3. Vypalovačka vypaluje jen RW disky
    Od Aliens_II v sekci Vypalovačky a média