Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

rezonující disky

bArokna (105)|24.9.2005 12:45
poté co jsem si domu přitáhl druhý disk jsem ho šoupl do casu (Chieftec CA-01B-B-SL). asi po pěti minutách provozu jsem si všiml dost otravného zvuku vyluzujíc ze skříně. nevím jak bych to co nejlépe popsal... je to bzučení ktéré se objevuje v pravidelných amplitudách. zjistil jsem, že je to nejspíš rezonance způsobená točením ploten disků.

disky: Seagate SATA Barracudy 160 a 120 GB
MB: MSI 945P Platinum
PS: original Chieftec 410W

zkoušel jsem disky připojovat na různé řadiče (pokud vím, tak na desce mám 2 SATA (4 konektory)) ale bez úspěchu. zkoušel jsem též napájení disků z různých větví, poté dokonce ze dvou různých zdrojů, ale vše bez rozdílu.
mám tedy zatím jedinou možnost, jak se toho otravného zvuku zbavit: vyhodit jeden disk mimo case nebo ho nějak odizolovat od konstrukce.
nesetkal jste se tím někdo?

//ještě doplním: disky jsou podle výrobce a prodejců v antivibračních kolejničkách... je tedy vidět serióznost onoho opěvovaného výrobce casů. :((
hery (13)|24.9.2005 14:46
Já měl ten samy problém, resp. ještě trošku mám a se skříní Chieftec LBX-03B-B-SL. Když jsem měl tři Maxtory 200 GB SATA byly vibrace příšerné, dokud jsem měl jeden bylo to O.K. Teď mám tři Seagate 7200.8 250 GB SATA a je to o hodně lepší. Vibrace však stále byly a tak jsem skříň vytlumil hmotou Silen Tec a je to O.K. Zdroj jsem taky vyměnil a dal 510 Watt Chilla. To jejich řešení s kolejničkama nějak nevyšlo... Spíše by pomohlo oddělat celý koš s disky a dát ho na silentbloky.
dmax (23)|25.9.2005 15:55
[quote=hery]Spíše by pomohlo oddělat celý koš s disky a dát ho na silentbloky.[/quote]
Tak, tak, ja som ho zavesil na kozene pasiky a prepojil kostru dratikom.
StD (8612)|25.9.2005 17:53
@dmax> ...taky dobrý. Já to mám ve třech skříních a každá pro jistotu rezonuje jinak- :BB:
bArokna (105)|26.9.2005 13:27
s tema silentblokama bych to moch vyzkouset, ale rezat do takovyhle skrine bude problem. asi se pak vrhnu na celkovej modding 9-)