Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

APP 1.5 - VOB soubory

Kraso (23)|23.9.2005 11:48
Strength and honour,

uz to tady asi urcite zaznelo, ale nedokazal jsem to najit :-) Kdyz mam jiz jedno DVD hotovy, ale chtel bych ty VOB soubory znovu v APP 1.5 otevrit a editovat - co musim pouzit za program, abych je mohl do APP naimportovat? Pak me napadla jeste druha varianta a to hodit VOBy do nejakyho klasickyho formatu na disk a teprve z toho dal upravovat dalsi video - ale tim by se konecna kvalita asi o hodne zhorsila, tedy bych to povazoval asi za posledni moznou variantu...

Diky predem za odpovedi...
Modena (1706)|23.9.2005 17:24
Kraso
PremierePro je střihový soft, který není určený primárně k úpravě VOBů, ale DV AVI. Womble by to dokázal, otázka je, co s tím vlastně chceš provádět - editovat je široký, nic neříkající pojem ! 9-)
Kraso (23)|23.9.2005 17:34
Ani bych nerekl :-) Editovat znamena klasicke upravy jako strih videa, pridani efektu sladenymi s dobrou hudbou...chci totiz z tech VOBu vystrihat jen zajimave casti, pospojovat je dobrymi efekty a prednest jako prezentaci - vim, ze APP je primarne pro DV AVI, ale umi zpracovat i jine formaty, tak jsme cekal, ze by mohl umet i VOBy... :-) Diky - zkusim co dokaze ten Womble...
Modena (1706)|23.9.2005 19:50
Kraso
[quote]Editovat znamena klasicke upravy jako strih videa, pridani efektu sladenymi s dobrou hudbou...[/quote]
Noooo . . . Stříhat MPEG 2 je super nápad ! 9-) To sis měl rozmyslet dřív, než jsi video komprimoval ! Příjemnou zábavu s GOPy, draku ! Pak nezapomeň napsat, jak se Ti vedlo ! :-E :-R
vilik (127)|23.9.2005 20:07
Přesně jak říká Modena. Rozmyslet včas. Já bych to řešil tím, že bych celé video udělal znova. Jestli ale máš zdrojové video.
Kraso (23)|23.9.2005 22:30
Nevim presne proc bych nemohl strihat klasicky komprimovany videa - jak bych potom vytvarel treba Anime AMV, ktery se strihaj z klasicky komprimovanych filmu na disku??

Jinak nic nekomprimoval ani neprevadel nikam - proste jsem dostal DVD s VOBama s tim, ze se to musi nastrihat a upravit a pak nakomprimovat - kdybych mel zdrojove video, tak bych se tady tak blbe neptal... :-)
Pears (1027)|24.9.2005 20:12
[quote] proste jsem dostal DVD s VOBama s tim, ze se to musi nastrihat a upravit a pak nakomprimovat[/quote]
Tak s tehlech kseftu jsem uz vyrostl.
Zkus Womble jak radi Modena, ale zazraky necekej, protoze tam udelas jen zakladni strih (bez rekomprese). Pokud budes pridavat efekty a filtry tak te rekomprese nemine :-k .
Zkus kontaktovat jakehosi Kuldinka. Tan si koupil DVD kameru, hazel tady machry, ze s tim nemusi nic dal delat a pak tady stravil spoustu casu, aby se hnul z mista a neco vubec sestrihal :-R .
Kraso (23)|24.9.2005 22:13
Ok, diky za tip - jinak ja bych se rekompresi ani vyhybat nechtel, protoze bych to chtel prave kvuli tem efektum a doplnkum nahodit hlavne do Premiere: To je taky vicemene zakladni ukol - aby to Premiere prelouskal a se zbytkem si uz nejak vyhraji...

Ovsem VirtualDub i Dr.DivX a dalsi programy se mijely ucinkem, protoze VOB neznaji nebo v horsim pripade ani nechteji znat - na hofylandu jsem si jeste precetl, ze mozna program Canopus PRO coder umi prekodovat VOB do AVI, takze to zkusim stahnout a udelat s tim co se da... :-)
Pears (1027)|24.9.2005 22:24
Covece, Tobe chyby zaklady.
To jako chces VOB prevest do AVIcka a pak znovu do MPEG2 (VOB)?
Tady jsem Ti nasel neco od toho Kuldinka a poradne si to precti.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=4821
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=4649
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=4287
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=4137
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=4262
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3547

Netvrdim, ze ty vsechny prispevky nutne potrebujes, ale je tam hodne info, ktere se Ti hodi.
Kraso (23)|24.9.2005 23:24
Nepochpil jsi me zcela presne - presny postup co bych chtel udelat:

Mam DVD s VOBama a nemam zdrojove video -> APP 1.5 samozrejme VOB nevezme -> musim tedy pouzit neco na prevod bud VOB do AVI (nebo do jakehokoliv jineho formatu, ktery mne uz APP 1.5 vezme) -> v APP 1.5 si posleze vystrihnu zajimave sceny a udelam z toho uplne novou prezentaci -> vyexportuji ji jako nekomprimovane AVI -> pomoci Dr.DivX udelam kompresi pres kodek DivX a vysledek necham na komplu...

Diky za ty linky - vesmes se tam pise hlavne o programech Womble a ProCoder, takze je zitra vyzkousim a uvidime co umi z VOB udelat popripade neudelat...
Pears (1027)|24.9.2005 23:49
AHA.
Napisu Ti jak bych to vyresil ja.
Ten VOB bych prejmenoval na mpeg nacetl do DGMPGDec nebo VirtualDubModu a ulozil zvuk do WAVu.
Ten mpeg bych pak otevrel ve Vegasu a pripasl k nemu ten vytvoreny wav.
No a tam si to muzes strihat a ukladat do ceho se Ti zalibi.
To APP nevim co je, ale tusim 9-) - nepouzivam! Ale mozna ti to nacte taky takovymhle zpusobem. Zkus to.
stayman (12393)|25.9.2005 00:08
TMPGEnc -> Tools -> Multiplex
Kraso (23)|25.9.2005 00:26
[quote]To APP nevim co je[/quote]

APP 1.5 = Adobe Premiere Pro 1.5 - virtualni protivnik Vegas se kterym uz jsem se naucil pouzivat vetsinu dostupnych efektu, takze bych nerad ted prechazel na Vegas, protoze ta prezentace musi byt udelana co nejdriv a v co nejlepsi kvalite...video to sice timhle zpusobem vezme, ale nahlasi to chybu importu zvuku a tim vyhlasi chybu jako selhani pro cely soubor, tedy fail...

[quote]TMPGEnc -> Tools -> Multiplex[/quote]

TMPGEnc si s VOBama nedokaze vubec poradit - jednak s timto formatem ani nepocita a i kdyz ho chces donutit nasilne pro vziti VOBu, tak nahlasi prinejlepsim chybu, prinejhorsim se nestane nic, tedy fail... :-)
stayman (12393)|25.9.2005 02:00
[quote=Kraso]TMPGEnc si s VOBama nedokaze vubec poradit - jednak s timto formatem ani nepocita a i kdyz ho chces donutit nasilne pro vziti VOBu, tak nahlasi prinejlepsim chybu, prinejhorsim se nestane nic, tedy fail... :-)[/quote]

To je somarina, TOOLS pouzivam s VOBmi denne a vsetko prebehne uplne hladko !!!!!!!!!!!!!!!!!! \/
Kraso (23)|25.9.2005 13:26
[quote=StayMan by €RikŁ€]To je somarina, TOOLS pouzivam s VOBmi denne a vsetko prebehne uplne hladko !!!!!!!!!!!!!!!!!! \/[/quote]

V tom pripade jeste zkusim sehnat novejsi verzi - mam totiz jen nejakou orezanou, protoze to ma jen 4MB :-)
Pears (1027)|25.9.2005 20:16
[quote], ale nahlasi to chybu importu zvuku a tim vyhlasi chybu jako selhani pro cely soubor, tedy fail...[/quote]
Proto jsem Ti psal at pouzijes Vegas :-E . Ten Ti nacte VOB (obraz) v poho a "fail" neudela. No a k tomu dopasnes ten vytvoreny WAV.

Ten TMPGEnc -- Multiplex, jak pise Stay je asi lepsi reseni, ale ja to nepouivam a vystacim si s vyse popsanym a vysledek je v podstate stejnej. Ale mozna Ti ten vysledny mpeg z Multiplexu APP sezere bez "failu", ale pochybuji \/ .
A pokud je ten ogig. VOB se zvukem v AC3 tak ho stejne musis prekopat do WAVu, protoze Ti ho hocjaky soft neotevre.
stayman (12393)|25.9.2005 20:20
Z toho demuxu ziskas normalny Mpeg2 (*.mpg) takze si s tym aj APP poradi \/
Pears (1027)|25.9.2005 20:23
A poradi si i s tim zvukem? Pokud bude v AC3.
Kraso (23)|25.9.2005 23:08
Tak kdyz jsem zkusil ten Demux, tak to melo jediny problem - neporadil si, jak spravne podotkl Pears, s Dolby digital AC3 zvukem, ktery pouziva ten VOB, takze fail a na demux jsem radeji rezignoval... :-)

Takze jako posledni variantu jsem nahodil ten "Canopus PRO coder" a ejhle - perfektni jednoduchy program, ktery nahodi vsechny VOBy do jednoho nekomprimovaneho AVI a APP 1.5 si s tim poradi pekne i se zvukem a pritom jsem neztratil dobrou kvalitu videa ani audia - nadherny program... :-)- 8-)
stayman (12393)|25.9.2005 23:19
S AC3 zvukom si TMPGEnc poradi hravo !!!
Pears (1027)|25.9.2005 23:21
VOB --> AVI --> MPEG2 (VOB) :-k :-k :-k
Se tady snazim datlit aspon trosku kvalitne a ty zatim tahle 9-)
Ale v jedno s tebou musim souhlasit: Procoder je dobrej.
Pears (1027)|25.9.2005 23:38
[quote=StayMan by €RikŁ€]S AC3 zvukom si TMPGEnc poradi hravo !!![/quote]
To si poradi, nenasel jsem tam nikde jak primo z toho VOBu vytahnout audio do nejakyho "rozumnyho" formatu, ktery ti nacte nejaky videoeditor. Nebo si myslis, ze je jednodussi tento postup 9-) :
Z VOBu udelat MPEG2, z MPEG2 vytahnout zvuk do AC3 a pak z AC3 prehodit do neceho (m2p-nejsem si jistej) ?
Kraso (23)|25.9.2005 23:39
[quote=StayMan by €RikŁ€]S AC3 zvukom si TMPGEnc poradi hravo !!![/quote]

TMPGEnc ano, ale APP 1.5 potom ne :-)

[quote]VOB --> AVI --> MPEG2 (VOB) Ble Ble Ble
Se tady snazim datlit aspon trosku kvalitne a ty zatim tahle Nut
Ale v jedno s tebou musim souhlasit: Procoder je dobrej.[/quote]

Ted jsem presne nepochopil co jsi tim chtel rict - vim ze jsi se mi snazil pomoci a taky si toho vazim a dekuji, ale ten MPEG2 (VOB) uz tam nema co delat :-) dosahl jsem toho, ze jsem dostal z VOB -> nekomprimovane AVI, ktere mi se vsim vsudy vezme APP 1.5 a to byl hlavni ukol, ktery se timto vyresil... 8-)
Pears (1027)|25.9.2005 23:46
[quote]z VOB -> nekomprimovane AVI[/quote]
VOB je uz sam o sobe komprimovanej (MPEG2). Ty ho jeste preklopis do AVI a pak ho zkomprimujes jeste jednou do MPEG2 (VOB)!!
Kdyz uz ten puvodni MPEG2 chces jeste dale komprimovat do MPEG2 (s efektama) tak bych vynechal to AVI \/ .
stayman (12393)|25.9.2005 23:55
Ani Vegas nenacita AC3, ale ten demuxnuty *.mpg, kde je zvuk ako mpeg layer 2 a obraz zaroven, nacita v pohode. Potom este som to robil tak, ze ten VOB (cele DVD) som nacital do DVDAudio Rippera a ten mi vyplul WAV :-)
Kraso (23)|26.9.2005 00:00
[quote=Pears][quote]z VOB -> nekomprimovane AVI[/quote]
VOB je uz sam o sobe komprimovanej (MPEG2). Ty ho jeste preklopis do AVI a pak ho zkomprimujes jeste jednou do MPEG2 (VOB)!!
Kdyz uz ten puvodni MPEG2 chces jeste dale komprimovat do MPEG2 (s efektama) tak bych vynechal to AVI \/ .[/quote]

Nejak te prestavam uz vylozene chapat :-) Ja to pak uz do zadnyho MPEG 2 (VOB) znovu davat nechci - ten AVI co jsem si z toho udelal se dobre pouzije pro APP 1.5 a az z toho vyberu nejake ty dobre sceny, tak tu novou prezentaci vyexportuji jako AVI, ktery potom akorat zkomprimuji pomoci Dr.DivX do komprimovaneho AVI a budu tu prezentaci poustet na projektor z HDD - na VOB to uz potom nikdy zpatky nepujde... 8-) Ja ciste jen potreboval format se kterym si APP 1.5 bezproblemu poradi a takovy je hlavne a mozna jen AVI... :-)
stayman (12393)|26.9.2005 00:07
Mas to Mpeg -> DV -> DivX, co je spatne, kebyze este Mpeg -> DV -> DV, nepoviem ani slovo.
Pears (1027)|26.9.2005 00:12
[quote] demuxnuty *.mpg, kde je zvuk ako mpeg layer 2 a obraz zaroven, nacita v pohode[/quote]
Tak to jo. Mam na disku jen jeden VOB. Zkousel jsem to s nim a nepodarilo se mi ulozit s mpeg layer 2. Vzdy jen AC3! Bud je zvlast demuxnutej nebo je primo v tom mpegu.

[quote] Potom este som to robil tak, ze ten VOB (cele DVD) som nacital do DVDAudio Rippera a ten mi vyplul WAV[/quote]
Ja to delam take tak (soft DGMPGDec), ale Kraso me neposloucha :-)-
Kraso (23)|26.9.2005 00:16
[quote=Pears]Ja to delam take tak (soft DGMPGDec), ale Kraso me neposloucha :-)-[/quote]

Posloucham, posloucham - ale prijde mi zbytecny delat neco nadvakrat kdyz v DV AVI mi to APP 1.5 vezme vsechno najednou... :-)
stayman (12393)|26.9.2005 00:26
[quote=Pears][quote] demuxnuty *.mpg, kde je zvuk ako mpeg layer 2 a obraz zaroven, nacita v pohode[/quote]
Tak to jo. Mam na disku jen jeden VOB. Zkousel jsem to s nim a nepodarilo se mi ulozit s mpeg layer 2. Vzdy jen AC3! Bud je zvlast demuxnutej nebo je primo v tom mpegu.[/quote]

Pomylil som sa v tom tvrdeni, ze je to mpeglayer2 ten zvuk (GSpot pise AC3, ale Vegas pise MPEG!!!!), no ale v tom, ze to Vegas nacita som sa nezmylil \/ , jednoducho to skus, ja som to teraz skusil a pohoda, tak ako som vravel !!!
Pears (1027)|26.9.2005 00:48
Me zas prijde zbatecny delat to do DV AVI a pak jeste jednou do DV AVI \/ \/ . Ale jde to tak.

DGMPGDec - slouzi k ulozeni zvukove stopy do WAVu
TMPGenc - slouzi k ulozeni (POUZE) obrazu
....a to cele natahnout do APP, rozstrihat atd. a ulozit do DV AVI.

StayMan by €RikŁ€
Fakt se mi nedari otevrit jakykoliv mpeg (mpg) vytvoreny z VOBu i se zvukem ve Vegasu. Ted jsem prosel a vyskousel vsechny zalozky v Toolsu a vzdy se nacte jen obraz. No to je jedno. Delam to stejne jinak, ale prekvapilo me, ze TMPGenc umi ulozit primo z VOBu zvuk do mp3 :-E :-k . To jsem nevedel :OO
stayman (12393)|26.9.2005 00:57
Niekedy sa to stalo aj mne, ze ten VOB nacital bez zvuku,resp. vyplul bez, preto som siahol po tom DVDAudioRipperi...
Pears (1027)|26.9.2005 00:58
Uz vim v cem je hacek. Ma to zvuk. hlavicku porad 5CH. Proto Vegas nenacte audio stopu. Ani u te mp3 \/ \/
stayman (12393)|26.9.2005 00:59
Praveze pesne taky isty stream mam aj ja (podla GSpotu), a Vegas ho v pohode nacte !!!
Pears (1027)|26.9.2005 01:06
Stream mam tusim tenhle: http://www.cinenow.com/us/vobtrailer.php3/id,43/
Fakt mi to nijak nejde 9-) . Ale je dost dost mozny, ze delam neco blbe, ale uz je pozde a nenapada me co.
Kraso (23)|26.9.2005 01:29
[quote=Pears]Me zas prijde zbatecny delat to do DV AVI a pak jeste jednou do DV AVI \/ \/ . Ale jde to tak.

DGMPGDec - slouzi k ulozeni zvukove stopy do WAVu
TMPGenc - slouzi k ulozeni (POUZE) obrazu
....a to cele natahnout do APP, rozstrihat atd. a ulozit do DV AVI.
[/quote]

Tak mam dve varianty tedy:

A

1.Ulozit zvlast jenom Audio
2.Ulozit zvlast jenom Video
3.Natahnout do APP, rozstrihat ulozit do DV AVI
4.Dr.DivXem hodit do komprimace

nebo

B

1.Ulozit dohromady Audio i Video do DV AVI
2.Natahnout do APP, rozstrihat ulozit do DV AVI
3.Dr.DivXem hodit do komprimace

Takze myslim, ze rychlejsi a jednodussi me porad vychazi varianta B... :-)
Pears (1027)|26.9.2005 09:17
Rychlejsi?! Mozna je to rychleji napsane :-R :-D .
Jak dlouho Ti to bude renderovat z VOBu (MPEGu2) do DV AVI?
A jakym softem to chces delat?
Kraso (23)|26.9.2005 10:37
[quote=Pears]Rychlejsi?! Mozna je to rychleji napsane :-R :-D .
Jak dlouho Ti to bude renderovat z VOBu (MPEGu2) do DV AVI?
A jakym softem to chces delat?[/quote]

Canopus Pro Coder a renderovani trva stejne dlouho jaka je delka filmu...
Pears (1027)|26.9.2005 23:08
[quote]
A

1.Ulozit zvlast jenom Audio
2.Ulozit zvlast jenom Video
3.Natahnout do APP,....[/quote]

Bod A = cca 10min. Nekdy i mene. Samozrejme zalezi na delce videa \/ .
Modena (1706)|28.9.2005 17:29
Kraso
Myslím si, že Tvůj způsob encodování komprimovaného MPEGu 2 do DV AVI a pak opět komprimace Ti může rozhodit obraz a zvuk ! Bacha na to ! \/ :-R
Kraso (23)|6.10.2005 00:53
[quote=Modena]Kraso
Myslím si, že Tvůj způsob encodování komprimovaného MPEGu 2 do DV AVI a pak opět komprimace Ti může rozhodit obraz a zvuk ! Bacha na to ! \/ :-R[/quote]

Diky, toho jsem si byl vedom, ale nic takoveho nastesti nenastalo, takze video je po nekolika desitkach hodin temer hotove - spiseted resim posledni a zajimavy problem...

Pri exportovani videa z APP 1.5 do DV AVI mi asi pri 15 000 snimku nahlasi progra, ze neni dostatek mista na disku, i kdyz je tam porad dobrych 40GB volnych - nejspis Win nebo program si neporadi se souborem, ktery ma 3,5GB a vice:) Budu to nejspis rozdelit nejka na kousky a ty pak nejspis ve VirtualDubu spojit - nic jineho me zatim nenapadlo...:)
Modena (1706)|6.10.2005 08:55
Kraso
FAT 32 ? Tak to nepůjde ! NFTS formátování ! :-)
Kraso (23)|6.10.2005 09:42
[quote=Modena]Kraso
FAT 32 ? Tak to nepůjde ! NFTS formátování ! :-)[/quote]

Diky, jsem si rikal, ze to bude neco, co omezuje max kapacitu souboru - ale na FAT 32 jsem si taky mohl vzpomenout sam driv, to je trestuhodne... :-)

Hmmmm to taky vysvetluje, proc Canopus mel jako nejdelsi povoleny dil pri prevodu do DV AVI 4GB... 8-)