Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Využití exportované C++ třídy a jejích metod z DLL

Nováček Avatar uživatele riman
    Registrace
    Mar 2004

Historie se opakuje. Když jsem si kdysi koupil svou první TV kartu (3DeMON), byl jsem nadšený z dálkového ovládání. Brzy jsem zjistil, že by se mi moc líbilo, ovládat s tím, co mě napadne, ne jen televizi. Tak jsem hledal univerzální programy na dálkové ovládání a skončil u Girderu. Jenže ouha, žádný z dostupných pluginů nefungoval. Nezbylo nic jiného, než sehnat hlavičky knihovny na ovldádání z originální aplikace, sebrat své skrovné znalosti C++, přeložit potřebné hlavičky funkcí do Object Pascalu (Delphi) a prostě si ten plugin udělat sám.

Jak píšu - historie se opakuje. Koupil jsem si nedávno Hauppauge WinTV NOVA-t, která má dálkové ovládání... Žádný plugin, který by fungoval, jsem nesehnal. Podstoupil jsem tedy anabázi se získáním SDK od TechnoTrendu, který vyrábí vlastní chipset, a zírám na zdrojáky ukázkové aplikace ve Visual C++ 6.0.

Mám totiž docela problém - v tomto případě příslušná knihovna exportuje rovnou celou třídu. Exporty jejích metod a typů pak vypadají nějak takhle "?OnRemoteControlCode@CDVBRemoteControl@@MAEXPAEH@ Z". A já se obávám, že to si v nějakém jiném jazyce a možná i v nějakém jiném C++ nářečí ani neškrtnu.

Pokud má někdo zkušenosti a ví či alespoň tuší, jak by se dal tenhle problém vyřešit, budu mu moc vděčný. Opakuji - mám DLL s exportovanými třídami, mám ukázkovou aplikaci ve Visual C++ 6.0 a umím obstojně Delphi. (Ještě jsem nedosáhl takového stupně zoufalství, abych se začal učit Microsoftí céčko...)
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2004

zkus www.builder.cz, urcite nekdo poradi..

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

riman:
    Huh, Delphi (Pascal) a C++ to sú hrušky a jablká . MSVC++ 6.0 je C++ ako každé iné, a nemusíš sa učiť práve to mikrosoftie, môžeš gcc a devcpp, atď, ale v každom prípade sa asi budeš musieť to C++ naučiť, drvivá väčšina vývojárskej komunity, ktorá sa venuje hardvéru, pracuje v c++ a neznáša pascal (tiež som takto postihnutý a preto sa hrdo priznávam, že som neobjektívny)

Čestný člen Avatar uživatele Mike
    Registrace
    Mar 2004

Delphi používá v objektech jiné volání, takže přívolání nepůjde, buď to udělej v C++, nebo si udělej v C++ přechodné DLL, které ti převede volání C stdcall na C++

Registrace
    Mar 2004

Když jsem se na to včera díval, napadlo mě, že bych to mohl udělat tak, že udělám v tom VC++ jednoduchou DLL, kde při inicializaci vytvořím potřebný objekt a jeho metody vyexportuju jako klasické funkce a pak už to v pohodě načtu v Delphi.

Ale narazil jsem na problém, a to ten, že C++ ve Visual Studiu .NET 2003 vytrvale odmítá konstrukci "class AFX_EXT_CLASS CDVBRemoteControl", což je dost nepříjemné.

Každopádně, je otázka, když bych už dokázal v tom céčku udělat DLL, jestli bych nezmákl celý plugin... ;-)

Registrace
    Mar 2004

Nejsem vývojář hardware, programuju pro své potěšení menší věcičky, kde hraje důležitou roli uživatelské rozhraní. A na to je Delphi skutečně vynikající nástroj.

C++ je určitě mocnější jazyk, ale možná bys byl překvapen, že ten rozdíl není zase tak obrovský. Ale nemám žádný důvod tady rozpoutávat nějakou flamewar... ;-) Chci jenom vyřešit problém.

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

V pohode, flamewar je nezmysel

FYI, prekvapenie sa nekoná , ono je to asi tak, že aj v tom MSVC++ sú značne silné nástroje na tvorbu GUI. Delfín mi len osobne (ale zrejme asi nielen mne) pripadá dosť ťažkopádny na písanie ovládačov (sys, dll), väčšinou sa tam píšu zdroje v texťáku, žiadne prevratné gui, a pascal je na môj vkus trochu "ukecaný" (aj keď musím povedať, že taký COBOL, čo sme sa učili na strednej, ten bol teda ukecaný asi 100x viac )

Podobná témata

1. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-01-2012, 08:07
  2. Nové využití již odloženého HW.
    Od bastlir v sekci Bastlení
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 13-11-2011, 18:37
  3. Využití projektoru BENQ W500
    Od Martin Zare v sekci Projektory
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 01-01-2010, 19:46