Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plugin 3gp do BSPlayeru

Pears (1027)|18.9.2005 21:05
Pry tento prehravac umi prehrat i video v 3gp. Jelikoz mi tento player vyhovuje a pouzivam ho skoro na vsechny videa hodil by se mi tento plugin.
Budu vdecny za primi link na download. Google jsem pouzil, ale download jsem nenasel.
clee (6592)|18.9.2005 21:16
ffdshow umi 3gp
Pears (1027)|19.9.2005 03:25
No to jsi me moc nepomohl. A jak to jako v tom BSPlayeru nastavim? Stahnu si nejnovejsi verzi a uvidim jestli to bude fungovat.
vlada (3470)|19.9.2005 09:58
Pears
V BSP nic nenastavuješ. Nebo si tam nastavoval aby přehrával MPEG-4? Prostě akorát nainstaluješ kodeky. BSP (stejně jako skoro všechny Windowsí přehrávače) je jenom frontend pro DirectShow. Ale myslim si, že 3gp je spíš problém splitteru..

P.S. Nevíte někdo, co je vlastně ten 3gp formát zač? Podle mě to je nějaká modifikace MPEG-4, ale fak nevim.

EDIT:
Dpolnění aneb odpověz si sám:
[quote=Doom9/bond]
3gp files can carry h.263, h.264 and mpeg-4 asp video and amr or aac audio. mp4box and also mp4creator should handle them (quicktime too)[/quote]
3gp je pouze modifikovanej MP4, takže ho zvládne i MatroskaSplitter, pokud se teda při instalaci zvolí podpora MP4. Kodeky jsou potom už zmíněný MPEG-4 h.263 nebo h.264 pro video a zvuk je buďto AMR nebo MPEG-4 AAC (HE, PS). Takže v přehrávání ani výrobě nevidim problém.
Pears (1027)|19.9.2005 17:58
vlada
[quote] Prostě akorát nainstaluješ kodeky[/quote]
No tak stahuju todle: http://www.3ivx.com.nyud.net:8090/coral/3ivx_d4_451_win.exe . Ale jestli to je ono, to fakt nevim.
vlada (3470)|19.9.2005 22:19
Pears
Jasný, tohle by měly být MPEG-4 filtry od 3ivX. Obsahuje to MP4 splitter/muxer, MPEG-4 ASP video kodek a MPEG-4 AAC audio kodek. Pokud budou nějaký problémy, tak dej vědět, ale mělo by to fungovat.
Pears (1027)|20.9.2005 04:43
No tak jsem to nainstalil,ale to 3gpcko jsem v BSPlayeru nerozchodil:-(. Furt to pise "unknow format" nebo to jakoby prehrava zvuk. soubor,ale slyset nic neni. Ten format na PC prehraju,ale musim k tomu nainstalit spec. soft.Ted z hlavy nevim jak se jmenuje a nejsem u PC-pisu z mobilu. Quick time mam a prehraje mi to, ale nemam ho rad.
vlada (3470)|20.9.2005 07:27
Pears
Tak zkus ten MatroskaSplitter a v FFDShow povol příslušný audio/video kodeky, jak už jsem psal. Případně to ještě zkus přejmenovat na .MP4, ale to už se mi zdá dost zoufalej krok.
Nezkoušel si třeba přehrávač VLC? Ten by to taky mohl umět. A co jiný DirectShow přehrávače než BSP?

Pokud to pořád nepojede, zkus mi poslat nějakej soubor a já na to kouknu.
Pears (1027)|21.9.2005 00:02
Je to zajimave. Nainstaloval jsem ffdshow a povolil H.263 a BSPlayer prehraje jen pet souboru z dvaceti. Vsechny ve formatu 3.gp.
Mimoto, ten soubor co jsem ti posilal po mailu patri mezi tu skupinu co neprehraji. Zkusim stahnout ten Haali Media Splitter a uvidim.
Pears (1027)|21.9.2005 00:25
Haali Media Splitter jsem nainstalil a nejede to :-? .
vlada (3470)|21.9.2005 06:34
Tak to je fakt záhada. Mně to jede bez problémů. Ale jak už jsem psal v emailu, nejsem schopnej identifikovat použitej splitter. Nikde se v seznamu filtrů neobjeví. Ani graphedit mi ho neukázal.
Ale marně přemejšlim, co jinýho by to mohlo být než MatroskaSplitter. V počítači nemam moc kodeků a filtrů. Jenže MatroskaSplitter normálně zobrazuje tray ikonu, ale při přehrávání toho 3gp tam žádná neni. Takže to možná bude opravdu něco jinýho. Jenže marně přemejšlim co.
Co Ti na to řekne Graphedit/GSpot/MediaInfo? Sekne se to už na splitteru nebo na nějakym kodeku? Zkusim něco vypátrat a dam kdyžtak ještě vědět.
vlada (3470)|21.9.2005 10:21
Tak jsem to zkoušel teď v práci. Nejdřív to nejelo, v FFDShow jsem měl zapnutý H263 u videa a AMR u audia. Tak sem doinstaloval MatroskaSplitter, zaškrtnul podporu MP4 a AVI a video jede. Fakt už netušim, kde může u Tebe být problém. Jedině už snad pobořený DirectShow, což je poměrně běžnej stav na většině počítačů.