Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vyhledani konkretniho prijimace

bArokna (105)|18.9.2005 12:22
existuje nejaky zpusob vyhledani konkretniho prijimace, ktery prijima kodovany program? je to spojene s tim, ze se na torrentech kazdy tyden pravidelne objevuji ripy Stargate z kabelovky(satelitni) Sci Fi. pred chvily jsem shlednul "varovnou upoutavku", ze TV vlastni technologie na vypatrani konkretnich "piratskych" prijimacu. vim, ze je to prilis siroky okruch a prilis obecne, ale preci jenom, jde zjistit, ze se dany program prijima "piratsky" pres softcam ci "piratske" moduly+karty (krome ohlasu na internetu) a nesledneho vypatrani KONKRETNIHO "pirata"?
Jano (592)|18.9.2005 14:48
Bojíš sa či ťa nenájdu ? :-)
MarsSnickers (139)|18.9.2005 16:51
bArokna

Pokud jen trošku logicky zapřemýšlíš, musíš nutně přijít na to, že aby Tě někdo mohl zjistit, musel by přijímač nějak umět říct, že přijímá pirátsky. To by se mohlo uskutečnit jen a pouze pokud by disponoval zpětným kanálem. To znamená, že bys musel vlastnit jak přijímací, tak i vysílací část a o tom dost silně pochybuju. Pokud zajdu ještě dál, mohl by teoreticky přijímač, který je napojen třeba přes comp do internetu "prásknout", že přijímáš něco pirátsky.Jenže to by museli podporovat hlavně výrobci přijímačů a muselo by to uniknout modifikátorům firmwarů atd. Shrnuto: Vystopovat nebo dokonce určit takovéto pirátské zařízení je bez uživatelem neovlivnitelného zpětného kanálu nemožné. Navíc se jedná o společnosti, které sídlí v cizině a pochybuji, že jejich zájmem je pátrání po televizních pirátech v naší republice. Ber toto varování tedy pouze jako, že možná někdy by eventuelně mohlo něco takového být možné.
clee (6592)|18.9.2005 16:56
sci-fi sou amici, mam takovej pocit ze ATSC neco jako feedback podporuje, takze by to mohla bejt pravda...
MarsSnickers (139)|18.9.2005 17:02
[quote=clee]sci-fi sou amici, mam takovej pocit ze ATSC neco jako feedback podporuje, takze by to mohla bejt pravda...[/quote]

No jasně, ale kdo tady v našich poměrech chytá signál v atsc???Pokud přijímač (celý komplet) nepodporuje vysílání, tak to prostě nejde.
clee (6592)|18.9.2005 17:27
no jiste, ja taky netvrdim ze je to mozny u nas, u nas takovy upozorneni nepoustej, v usa jo, protoze tam to mozny nejspis je...
bArokna (105)|18.9.2005 18:09
dekuji za reakce. samozrejme, ze neslo o me, ale o to co rikali v te "upoutavce", ze pry vlastni technologie k vypatrani "piratskeho" prijimace. prave u toho jsem se zarazil a rikal si ze to je pekna blbost, zase nejaky bububu :-G ale nechtel jsem spekulovat, tak jsem se radsi zeptal.
blueant (820)|18.9.2005 21:55
Ja by som rad vedel keby aj na niekoho prisli (povedzme nabonzuje sused :) ) - ktory sudca by vydal prikaz na prehliadku bytu - pri takych chabych dokazoch. :-)-

A bez toho nikoho nemusis pustit do domu.
clee (6592)|18.9.2005 22:08
blueant
v usej je diky patriot actu mozny vsechno mozny 9-) a navic sou riaa a mpaa posledni dobou piratstvim primo posedly