Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

A je vymalováno!

exTNT (1421)|14.9.2005 23:19
Takže ostrý start digitálního vysílání ČT začíná dostávat jasnější obrysy, stejně jako otázka rozložení programů do jednotlivých multiplexů. A nejsou to zrovna příjemné zprávy, ale to se dalo čekat.
Tady je to docela detailně popsaný (zejména čtvrtý odstavec), to nepříjemné, co z toho plyne, je, že v muxu A (ČRa) budou nejspíš už od října pouze programy ČT, zatímco v muxu B (CDG) pouze komerční TV stanice (Nova, Prima, Óčko?) a v muxu C (ČTc?) kdovíco.
To znamená, že možnost nahrávat souběžně něco rozumnýho např. na ČT2 a na Primě už bohužel nepůjde - pouze buď souběh veřejnoprávních nebo komerčních programů... Naštěstí těch překryvů nebylo moc, ale pár jo (moje úchylka byla nahrávat od 19:00 do 19:50 ČT1, Novu a Primu...).
Navrch někteří z nás mají lepší ČRa a někteří CDG, dokud byly v obou muxech všechny TV stanice, tak to nijak nevadilo, teď to bude trochu horší.
Ač se mi to příčí, nezbývá než s trochou nostalgie konstatovat: "Zlatej experiment"... :-((
A znovu se zamyslet nad přechodem k DVB-S, kde by se snad (třeba na Czechlinku) daly schopnosti DVBVieweru využít o trochu víc. Chjo...
jopein (450)|15.9.2005 07:06
Kup si ještě jeden až n PC ,( n- podle počtu multiplexů )... :-E

...v tom článku popletli nový název Českých Radiokomunikací

http://finweb.ihned.cz/1-10063240-15965490-P02110_d-8e
Radeq (277)|15.9.2005 07:09
Nojo, ale aspon se to snad trochu pohne co se tyce rozsahu vysilani (i mimo Prahu), kvality a obsahu EPG, a bude lepsi bitrate. Je jasny, ze umely rozdeleni multiplexu na verejny a komercni je totalni kravovina, ale kroku, kdy uz nebudou moct vysilat oba zkusebni multiplexy dvakrat totez se asi nedalo vyhnout. Ze bude spousta lidi nastvanejch kvuli tomu, ze chytnou jenom jeden z nich (zvlast mimoprazsti), je jasny :-I. Myslim, ze pokud by se Cesky telecom jen trochu snazil, mohl by ve svym muxu docasne zkusebne vysilat to co dneska CRa a CDG (misto oblibenych monoskopu), ale obavam se, ze se do toho nepohrne (novy majitel si jiste hlida kazdou korunu, ktera hned neprodukuje dalsi korunky).

Co se tyce paralelniho nahravani vice programu, ja osobne si se Siemensem M740 docela vystacim, protoze diky dvema tunerum lze nahravat i 2 libovolny programy (tj. i kazdej z jinyho muxu) najednou (nebo na jeden koukat a dalsi nahravat) :-). Ze se sejdou 3 soucasne je uz dost vyjimecny, takze pokud se zlepsi bitraty na CRa i CDG, povazuju rozdeleni obsahu muxu za spise pozitivni.

Nejvic me ale z toho clanku prekvapila veta V polovině příštího roku by měl multiplex s programy České televize pokrývat 1/3 území ČR, z niz plyne, ze CT si vylozila zavazek CTU zahajit oficialni vysilani do unora 2006 po svem: Zahajime jeste letos, ale jen v Praze. To je teda fakt pridana hodnota jako krava, VY JOUDOVE! :-G
jopein (450)|15.9.2005 07:15
Radeq
Chce to trochu trpělivosti , je to v podstatě zázrak , že se konečně podařilo na něčem dohodnout. Ono se to časem rozjede. :-)
exTNT (1421)|15.9.2005 07:56
[quote=jopein]Kup si ještě jeden až n PC ,( n- podle počtu multiplexů )... :-E [/quote]
To nemusim, mám tady na každým ze tří podlaží jeden, přičemž jenom ten v podkrovní pracovně používám na práci s videem, takže stačí dokoupit jednu až dvě karty a protáhnout anténu - zatím je rozvod vedený v přízemí a prvním patře jen do obýváku (jih) a musel bych s ním do pracoven (sever).
Upřímně řečeno - taky jsem o tom už uvažoval, ale uvidím až podle toho, kolik se najde souběhů, který nebudu umět nahrát - včera jsem se koukal co mám naprogramovaný a souběhů je tam několik - ovšem pokaždý ČT1 a ČT2, jedinej, kde jsou i komerční televize, jsou ty zmiňovaný zprávy - ale tam jde stejně u všech jen o prvních 15 minut, tak halt nebudou překrytý... :-)
Radeq (277)|15.9.2005 08:18
jopein
No, dohodlo uz se ledacos, ale zatim skutek utek. Pockame a uvidime. Co nam taky zbejva...
Atkins (447)|15.9.2005 15:11
Protoze CRa prijimam s velkou chybovosti :-(((