Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prevod DivX (AVI) do jednotlivych obrazku?

Radeq (277)|11.6.2004 13:16
Resim prave problem ukladani screenshotu (ukazka treba kazdou 10. minutu) z vice DivX videosouboru a potreboval bych to nejak zmechanizovat. Vim ze to umi VirtualDub, pouzivam ho a mam i zdrojaky, ale vykopavat prave jen tunhle cast kodu se mi moc nechce. Nemate nekdo nejakej kratouckej zdrojacek (klidne i bez GUI), kterej by neco takovyho umel (tj. nacist AVI soubor a vysypat ho do kupy bitmap)?
Diky za radu nebo link na nejaky stranky, kde bych to mohl najit.
john (149)|11.6.2004 14:00
google a avi2jpg, odkazu je dost
napr. download.goo.ne.jp/software/category/win/art/movie/conv/
Radeq (277)|11.6.2004 14:43
Dik za radu, ale i kdybych mel japonsky Windows, japonsky fakt neumim :-)
dapipa (23)|16.6.2004 11:29
hi!vyskusaj tento script:

avisource("blah.avi",audio=false).converttorgb24().selectevery(15000,0).imagewriter("c:\",0,0,"jpg")

a nezabudni si zmenit meno suboru, v selectevery... si daj interval, aky chces (15000 = kazdych 10 minut, pri 25 FPS) a v imagewriter... si nastav cestu a format (podporovane formaty najdes v helpe k avisynthu)...

p.s. mne pri tom vzdy vytuhol virtualdub, ale obrazky ulozil v pohode...
mirekv (7169)|16.6.2004 13:54
Nevím, jesli jsem správně pochopil zadání, pokud jde však o každý 15000. snímek (např.) tak stačí ve VDubu zadat Direct stream copy, ve Framerate nastavit decimate na 15000 a zadat Save image sequence, případně uložit jako nové avi, znovu jej načíst, změnit framerate a prohlédnout jako slideshow.
dapipa (23)|16.6.2004 14:35
myslel som si, ze v dube je taka moznost 'save image sequence' :-) , ale nemam ho tu poruke, tak som si nebol isty... inak, cez direct stream copy asi tazko ulozis kazdy x-ty frame do noveho avi - x moze padnut na p, alebo b frame...
mirekv (7169)|16.6.2004 15:33
dapipa: s tím souhlasím, ve skutečnosti se ukládá vždy ten předcházející keyframe a pokud to mezera mezi keyframy dovolí, tak hned ty následující ne-keyframy. V citovaném případě je však chyba malá a pokud by záleželo na přesnosti, tak se to může překódovat, což je hned. Ten nápad s avisynthem mě však zaujal.