Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Doporucite prevodnik (MovieBox, Canopus?) nebo kartu?

handimann (41)|13.9.2005 20:26
Mám dotaz,

střihat video mě začlo bavit, koupil jsem si nejlevnější kartu na trhu - kvůli firewire portům ... nyní bych koupil kvalitnější, s více funkcemi

#-VHSKY,VIDEO 8 (analog) převést do pc a střih
#-abych mohl z DV kamery do pc a střih
#-abych mohl z PC na VHS
#-při střihu, abych viděl náhled na TV


dle mého zjištění by na to byl nejelpší převodník (karta s RT moc drahá)

Mám tyto varianty:


a) Pinnacle Studio MovieBox DV version 9 CZ
+ malé nároky (win 2000)
+ cena
+ externí IEEE 1394
+ HW kodek

b) Pinnacle Studio MovieBox Deluxe VDE version 9 CZ

- externí USB 2.0
- SW kodek
- vyšší nároky (win xp, atd)
- cena
- prej pouze spolupracuje pouze se SW pinnacle


c) CANOPUS ADVC 100
+externí
-cena

!!!!!
CANOPUS ADVC 300 nedoporučujte, už moc dráhe ... 15 000kč
kameru jako AD převodník nechci použít
mám DV in/out ,, AV out ..in by sel odblokovat,ale dle meho nazoru zbytecne, kamera pri dlouhem pusteni moc hreje :(
!!!!


Nebo mate nejake jiny favority? do ceny cca 6000kč
dle kvality možná vice

děkuji moc za radu :-)-
Pitomec (10211)|13.9.2005 23:56
C je správně :-!!!
clee (6592)|14.9.2005 00:15
jj, C doporucuje 9 z 10 odpurcu tv karet :-R
Atkins (447)|14.9.2005 08:51
Prestoze nejsem odpurcem TV karet, rovnez se [z vlastni zkusenosti] priklanim k variante C :-)
jaraja (1)|14.9.2005 09:23
Určitě bych doporučil variantu C :-)
imported_KISS (66)|7.10.2005 02:33
Aj ja som riesil podobnu dilemu, ci na prevod A/D pouzit TV kartu, Starsiu DVkameru s prevodnikom, DVD-rekorder... Islo hlavne o lacne cenove riesenie.
Pitomec stale presadzoval variant "C" teda CANOPUS ADVC 100 az som si myslel ze je stareho Canopusa syn :-D :-D :-D lenze to bolo z hladiska ceny drahsie. Ale nakoniec sa to vyriesilo samo, lebo som cez inzerat vcera kupil " CANOPUS ADVC 100 " a za rozumnu cenu.
Tak hardwerova zalezitost by bola ok, teraz ba som sa chcel spytat ludi co v tomto pracuju a maju uz skusenosti:
Aky soft mam zhanat ?
Premiere? Vegas? atd....
Ktory soft je najlepsi na pracu? ( stiahnutie do pc, strih, prechody, nejaka uprava, titulky, ozvucenie...) ???
Nechce sa mi skusat vsetky softy, dam si poradit od skusenejsich, ktori vyskusali viac tychto programov a maju skusenosti.
Musel som do pc dokupit kartu firevire 1394 a bol k tomu v baleni aj soft " ulead VideoStudio 8". Je to pouzitelne na nejaku pracu? hmmm neviem, ked to bolo cele za 550sk (karta, kabel, soft ) tak to VideoStudio8 bude asi iba nejaka hracka... aspon si myslim.
takze este raz sa pytam AKY SOFTWARE JE NAJLEPSI ???
clee (6592)|7.10.2005 02:43
na nabirani zaznamu bohate staci windv (windv.mourek.cz), no a na editaci uz kazdej dle svyho gusta, ja rad vegas, ted se trochu stouram v ediusu a avidu, osobne doporucuju vyzkouset vsechny a ten co ti sedne nejvic pouzivej dal :-)
handimann (41)|8.10.2005 21:02
[quote=KISS] Ale nakoniec sa to vyriesilo samo, lebo som cez inzerat vcera kupil " CANOPUS ADVC 100 " a za rozumnu cenu.[/quote]

za kolik jsi koupil ten ADVC 100?

scháním ji také, starší by se hodila..

pokud by ji někdo prodával, tak at se ozve