Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Karta Canopus

Šány (0)|13.9.2005 15:11
Zdravím pánové, především z Brna,
nevíte kde by se toto dalo v Brně sehnat ?

http://www.syntex.cz/produkt.asp?guid={5DEEC05E-5CCD-4F92-84CF-407339146149}

Děkuji za tip.
Pitomec (10211)|13.9.2005 15:50
A k čemu to? Lepší je A/D převodník do DV formátu a z DV-AVI pak do MPEG-2 pomocí Canopus ProCoderu 2. Ale jestli chceš mermomocí HW encodér, tak mám na prodej DVD Mastera za 2,5t.Kč (analog in/out, ukládání do MPEG-1, MPEG-2 a přímo s parametry pro VCD, SVCD a DVD).
Šány (0)|13.9.2005 20:53
Děkuji za dobře myšlenou radu i nabídku. Přesto otázka zůstává.
Dík za případné tipy.
Pitomec (10211)|14.9.2005 00:10
Opět se zeptám, k čemu to? HW encodér měl význam v dobách, kdy na trhu byly PC tak <1GHz a převod do MPEGu trval několik hodin. Ale v dnešní době, kdy to soft (samozřejmě na výkonným PC, což je dneska každej) dokáže i rychleji než v RT, je to o ničem :-I
Šány (0)|14.9.2005 09:19
Dobře, jinak tedy, je rozdíl ve kvalitě výstupu do MPEG2 mezi softwarovým encoderem (třeba Canopus 2) nebo hardwarovým (třeba MPEGPRO MVR-1000)? Vím, těžká otázka, možná není nikdo kdo by to porovnával. Možná to při sledování na TV (a to vlastně ještě na jaké?) není ani možno rozeznat. Nebo jsou ty výstupy ve kvalitě rovnocené. Pokud by bylo možno někde nahlédnout na srovnání, nebo link, předem děkuji.
Zároveň předem děkuji za více názorů.
Zdravím :BB:
Modena (1706)|14.9.2005 17:36
Šány
Rok mám RAPTOR RT a spokojenost! Pravda je, že zkoumat výstupy mezi SW a HW kodérem se mi fakt nechce, ale z RAPTORA jsou OK bez čekání ! B-)
Šány (0)|14.9.2005 20:54
Modena
Ta karta umí hardwarově v RT do MPEG2?
Zdar
Modena (1706)|14.9.2005 21:39
Šány
Asi . . . :-D Analog do DV AVI ano ! :-E
Co bych si počal s MPEGem v PremierePro ? Stříhat po GOPech ? 9-)
Šány (0)|15.9.2005 07:06
Modena

My si asi nerozumíme, mě nejde o DV AVI ale o formát MPEG2.
Zdar B-)
Pitomec (10211)|15.9.2005 08:17
[quote=Šány]Dobře, jinak tedy, je rozdíl ve kvalitě výstupu do MPEG2 mezi softwarovým encoderem (třeba Canopus 2) nebo hardwarovým (třeba MPEGPRO MVR-1000)? Vím, těžká otázka, možná není nikdo kdo by to porovnával. Možná to při sledování na TV (a to vlastně ještě na jaké?) není ani možno rozeznat. Nebo jsou ty výstupy ve kvalitě rovnocené. Pokud by bylo možno někde nahlédnout na srovnání, nebo link, předem děkuji.
Zároveň předem děkuji za více názorů.
Zdravím :BB:[/quote]
Kvalita bude zhruba stejná, ale rozdíl je v rychlosti - HW encodér jede v RT, což sice na starých šunkách bylo přínosem, ale na nových PC je to brzda - SW encodér může jet klidně 2x rychleji.
Šány (0)|15.9.2005 15:00
Pitomec
Tak to mám teda pěknou šunku , mě to někdy trvá i 5 hodin. Ať už v CP nebo MCE, je to různé, ale ještě jsem se nikdy nedostal na realtime, natož potom pod realtime.
Zdar
clee (6592)|15.9.2005 15:21
co mas za PC?
Šány (0)|15.9.2005 15:34
clee
Intel Pentium 4, 1,8 GHz, 512 RAM, HDD Seagate 40, 60, a 120 GB. Víc o tom nevím, vlastně si nepamatuji. Asi bych to měl něčím projet. No ale to asi stačí.
Zdar :BB:
Alf (888)|15.9.2005 17:39
Šány
Pokud chceš z analogu dělat DVD a nepředpokládáš, že bys na záznamu dělal nějaké úpravy (resize, filtry atd.), je asi nejvhodnější to, co jsi zvolil - kódování do MPEG-2 -> střihový soft bez rekomprese (např. WombleMpegVideoWizard) -> authoring -> DVD. I při drobných úpravách (střih, přechody) to bude vždy lepší než postup analog -> DV -> střih -> MPEG-2 -> authoring -> DVD, už jenom proto, že máš pouze jednu kompresi. Otázkou je, jestli je lepší HW nebo SW enkodér. Pokud jde o kvalitu, myslím si, že je to srovnatelné a že daleko větší význam má A/D převodník. Problém je spíš v tom, že při SW kódování jsou větší nároky na PC. V Tvém případě při použití SW enkodéru je to na limitu - bez nebezpečí dropoutů by se na PC asi nedalo moc pracovat. Asi by to chtělo vyzkoušet.
A pokud jde o HW převodníky - není jenom Canopus.... :-)
Modena (1706)|15.9.2005 17:43
Šány
Chtít po P1.8 bez HT a s 512MB RAM RT je samozřejmě p*čovina na N-tou a buď rád za těch 5hod. Projet bys ten Tvůj PC možná měl (jestli to neděláš) nějakejma vidlema na špínu, abys ho poněkud rozveselil - Ashampoo, LI Uttilities atd. - prostě a jednoduše mít tam co nejmíň softu, který furt běží a ubírá Ti systémové prostředky a žádný hnůj a zbytečný balast nad Wokny. Pak se s enkodérem dostaneš klidně na 4hod. s cca 1.5 hod videem :-E ! :BB:
Šány (0)|15.9.2005 17:46
Alf
Jestli se nemýlím, tak resize a filtry (třeba ve VD) přece můžu udělat ještě předtím než to pošlu do MPEG2 ne? Co se týče té značky, ano vím, že jsou i jiné HW převodníky.
Zdar
Alf (888)|15.9.2005 20:10
Ty to chceš použít na překódování z DV do MPEG-2 :-?
Šány (0)|15.9.2005 20:28
[quote=Modena]Šány
Chtít po P1.8 bez HT a s 512MB RAM RT je samozřejmě p*čovina na N-tou a buď rád za těch 5hod. Projet bys ten Tvůj PC možná měl (jestli to neděláš) nějakejma vidlema na špínu, abys ho poněkud rozveselil - Ashampoo, LI Uttilities atd. - prostě a jednoduše mít tam co nejmíň softu, který furt běží a ubírá Ti systémové prostředky a žádný hnůj a zbytečný balast nad Wokny. Pak se s enkodérem dostaneš klidně na 4hod. s cca 1.5 hod videem :-E ! :BB:[/quote]

Jo jo, a vo vo tom to je. Karta a je to vyřešený ne? Mimo jiné, já potom mým chudákovi žádnej RT v enkodování nechtěl. Na to má mašinu Pitomec, dokonce i pod RT.
:BB:
Šány (0)|15.9.2005 20:32
[quote=Alf]Ty to chceš použít na překódování z DV do MPEG-2 :-?[/quote]
Alf
Promiň jestli to z toho dotazu a diskuze není patrné. Tak znovu : ano, chci to na překodování nabraného DV do MPEG2.
:BB:
Modena (1706)|15.9.2005 21:15
Šány
OK - chápu, ale přemejšlej ještě chvilku - Ty používáš na nabírání analogového videa PC kartu, která Ti ten signál rovnou dává do kompresního MPEG 2, určenýho k vypálení na DVD. Dělá to pochopitelně v RT !
No a v tom je celej ten problém, protože uvažuj dál - když Ti SW encodér počítá 5 hodin z DV AVI taky MPEG 2 (dvouprůchodově), jak můžeš srovnávat kvalitu toho výsledného MPEGu s MPEGem vytvořeným defakto ze stejného souboru, ale v RT nabírací PC kartou ? 9-)

Chápeš ? Kdyby ta kvalita byla skutečně stejná (jako že není :-R ), znamenalo by to, že SW encodér 4 hodiny hrál na kytaru a 1 hodinu něco dělal ! :-E

PS :Vůbec už nemluvím o tom, že MPEG se prostě střihat sice dá, ale ne upravovat obrazově (tonální a barevné úpravy), vrstvit, stříhat po jednotlivém snímku, ozvučovat atd.atd.atd v dospělém střihovém softu ! Až budeš někdy chtít MPEG opravdu střihat, budeš proklínat den, kdy Tě napadlo konvertovat na DVD formát ! :-)
Jestli chceš jen stahnout z VHS a vypálit DVD konzervu (nikdo dnes neví, jakou má trvanlivost), pak dělej dál, co děláš !
Jestli jdou Tvoje úmysly s videem dál a chceš VHS záznam "čistit", upravovat a stříhat, pak děláš chybu, že nestahuješ do DV AVI, protože to je dnes to nejrozumnější řešení ! :-) :BB:
Šány (0)|15.9.2005 21:27
Modena
Jéžiši, ukaž mi větičku kde se zmiňuji o nabírání analogovéno videa nebo VHS videa?????? Kde se zmiňuji o stříhání MPEG proboha???? Proč mi tady pořád podsouváte analogový video???? Vždyť ta karta umí i něco jinýho než analogový vstup. Asi by bylo dobrý, kdyby si si to přečetl na tom odkazu. No a nakonec jak jsi si tak jistý, že HW enkodér je horší než SW enkodér?. Já se na to tady pořád ptám a zatím nějaký objektivní posouzení nemám. Ale to nevadí, vím je to těžký, když někdo dělá se SW tak asi nebude mít HW enkodér a obráceně, takže to srovnání bude asi těžko najít.
Zdar
Modena (1706)|15.9.2005 21:39
Šány
Kdybys Ty to četl pořádně, tak víš, že jsem psal, že mám oba a má je i Pitomec a i mezi ostatníma se jich vyskytuje slušná parta, ale každej z nich používáme na něco jinýho ! HW na analog/DV AVI pro střih, SW na DV AVI/MPEG .

Stahovat do PC v MPEG jen když nechci dál upravovat .

Ty upravovat video chceš, tak co na tom nechápeš a co chceš furt srovnávat ? 9-)

Ten analog mě asi ňák napad, protože tak to dělá prostě většina z nás, ale znovu opakuju - ne do MPEGu, ale do DV AVI ! :-R

Kde jsem já psal o tom, že HW encoder je horší, než SW ? 9-) 9-) 9-)
To mi nepodsouvej, to si já nemyslím ! :-R
clee (6592)|15.9.2005 21:44
no jestli chces pouzivat hw enkoder na karte ma enkodovani do mpegu2 z dv-avi, prijde mi to jako trochu drahy reseni, za tech 17litru bys moh slusne upgrejdnout kompa (deska, cpu, pameti) a enkodovat rychlejc nez RT, tahle karta je spis vhodna na grabovani analogovyho matrose primo do mpeg2
Alf (888)|15.9.2005 21:50
Šány
Jestli to dobře chápu, tak máš záznam v DV (předpokládám, že z digitální kamery). Ten sestříháš, upravíš ve VD a uložíš zase jako DV. Pak to pomocí HW převodníku převedeš z DV do MPEG-2. 9-) Nemyslíš, že je lepší těch 15 klacků (+DPH) investovat do PC? SW komprese není kvalitativně horší než HW komprese a ačkoliv tady několik jedinců tvrdí že ano, je to spíš naopak (myslím, že Modena to zdůvodnil celkem jasně).
Šány (0)|16.9.2005 08:37
Alf Modena clee Pitomec
Jasně Modena rozumím, dobře chlapci, bez emocí, možná jsem je vyvolal já. Samozřejmě netuším jak jste vybaveni. U mě bude ten postup co napsal v posledním příspěvku alf. Děkuji všem za názory a rady.
:BB:
Pitomec (10211)|16.9.2005 10:29
Šány: Ta karta, kterou máš v úmyslu koupit, sice umí převod DV-AVI>>MPEG-2, ale tuším jenom v Adobe Premiere (což bych já osobně považoval za důvod k oběšení) a navíc za ty prachy je to jenom k tomuto účelu opravdu drahá hračka. Ta karta najde spíš využití pro převod analog>>MPEG-2.
Pokud chceš nějaký HW encodér z DV-AVI do MPEG-2, tak si kup rovnou stolní DVD rekordér s DV IN (ne ovšem Panasonic, jenž má DV IN na ho*no, protože to s PC nespolupracuje), třeba Pioneer (řada, která má DV IN/OUT) - vyjde tě to na polovinu ceny za toho Canopuse a jistě to využiješ i jinak. Anebo jak psal clee, tak za ty prachy upgraduj PC.
Šány (0)|16.9.2005 10:40
Pitomec
Teď jsi mě vyděsil. Převzato ze stránky Syntex.cz :

Canopus MPEGPRO MVR-1000
je špičkový hardwarový MPEG-2 encoder, který pracuje v reálném čase. Do formátu MPEG-2 v můžete nahrávat z analogových zdrojů ale rovněž i v reálném čase exportovat do MPEG-2 přímo z časové osy střihové aplikace Adobe Premiere či překódovávat meteriály z DV formátu na vašem harddisku. Výhodou je 3D Y/C filtering pro potlačení šumu ve vstupním signálu, která vykazuje vynikající výsledky a řadí kartu MVR-1000 mezi špičku (vzhledem k obrazové kvalitě), která předčí mnohé podstatně dražší produkty.

Zdar
Pitomec (10211)|16.9.2005 10:43
Nějakým softem se to ovládat musí. A jelikož se zmiňují pouze o AP, tak bych to viděl jak jsem psal výše. Ale samozřejmě je možný, že je u toho nějaký vlastní soft, který to umí i bez AP. Chtělo by to zavolat do Syntexu a zeptat se.
Šány (0)|16.9.2005 10:51
Pitomec
Myslím, že mají něco v té záložce "Ukázky". V liště je DV_MPEG file converter.
Zdar :BB:
clee (6592)|16.9.2005 12:40
dv mpeg file converter je asi megova utilita bez moznost jakyhokoliv nastaveni, vcera sem se s tim moril ve studiu, kde je nejaky starsi mpegpro, takze sem si tam radsi natah procoder a delam to softwarove
Šány (0)|16.9.2005 14:19
clee
Nestrašte mě pořád kluci, snad to něco umět bude za ty prachy.Je tam vidět tl. Options" a "Convert" a když se ještě mluví o VBR tak to musí být někde přístupný pro nastavení. K čemu by byla HW karta bez možnosti nastavení bitrate?
Zdar
:BB:
Pitomec (10211)|16.9.2005 15:26
[quote=Šány]clee
Nestrašte mě pořád kluci, snad to něco umět bude za ty prachy.Je tam vidět tl. Options" a "Convert" a když se ještě mluví o VBR tak to musí být někde přístupný pro nastavení. K čemu by byla HW karta bez možnosti nastavení bitrate?
Zdar
:BB:[/quote]
Ty děláš, jakobys tu kartu už měl doma. Proč si nekoupíš ten stolní DVD rekordér Pioneer? Je za polovinu a taky umí převod DV-AVI<>MPEG-2. Navíc ještě můžeš nahrávat z analogových zdrojů (AV vstup, tuner) a přehrávat DVD-Video.
Šány (0)|16.9.2005 15:30
Pitomec
Když stolní DVD rekordér, tak Panasonic. :BB:
Pitomec (10211)|16.9.2005 15:33
[quote=Šány]Pitomec
Když stolní DVD rekordér, tak Panasonic. :BB:[/quote]
No jasně, ale ne zrovna v tomto případě - Panasonic totiž neumí přes DV IN spolupracovat s PC.
Šány (0)|16.9.2005 16:51
Pitomec
Hm, nějakej se časem najde. Co říkáš na DVB-T přijímače s HDD?
:BB:
Badis (226)|16.9.2005 17:02
Modena-ty mě s tím mpeg2 děsíš :OO Já už si plánoval jak si koupím DVD recordér(stolní) naprogramuju timer rec, vypálím film na DVD RW(DL) a v PC vystříhám reklamy. Fakt nejde stříhat mpeg2 přesně na snímek? Proto jsou ve stolních recordérech ty problémy se střihy(mrtvolkami)? :-(
Modena (1706)|16.9.2005 18:31
Pitomec
Neprovokuj kua - ty víš, s čím a jestli potřebuješ ňákej důvod k oběšení, tak popřemejšlej a na něco určitě přijdeš . . . :-E :-R :BB:
Badis
Fakt nejde . . .
Co k tomu dodat ?
Proto ! :-E :BB:
PS Když už investuješ, pořiď si DVD rekordér s HDD - tam chybu neuděláš ! :-R
Badis (226)|16.9.2005 18:47
Modena- Právě že i tam můžu udělat chybu. V dost případech jsou stížnosti na střih videa na HD u těchto přístrojů. Nehledě na značku. Proto jsem zmiňoval ty mrtvolky(vteřinové zaseknutí obrazu) :((
Pitomec (10211)|16.9.2005 19:30
[quote=Modena]Pitomec
Neprovokuj kua - ty víš, s čím a jestli potřebuješ ňákej důvod k oběšení, tak popřemejšlej a na něco určitě přijdeš . . . :-E :-R :BB:[/quote]
Zatím jsem přišel na to, že bych někoho nejraději oběsil a můžeš hádat koho... :-E
Pitomec (10211)|16.9.2005 19:32
[quote=Šány]Pitomec
Hm, nějakej se časem najde. Co říkáš na DVB-T přijímače s HDD?
:BB:[/quote]
Pokud se dá ten HDD měnit za libovolný jiný, tak v pohodě. Pokud ne, tak je to o ničem. Ale každopádně ten HDD slouží stejně pouze ke "skouknout a smazat", což mně splní i DVD rekordér (DVD-RAM, DVD-RW), takže sám za sebe bych to nekoupil (nepotřebuju to).
Šány (0)|16.9.2005 20:03
Pitomec
No dobře, jsou už ale DVD rekordery pro příjem digit vysílání?
Pitomec (10211)|16.9.2005 20:35
[quote=Šány]Pitomec
No dobře, jsou už ale DVD rekordery pro příjem digit vysílání?[/quote]
Psal jsem o tom vedle ve vlákně, že sice jsou, ale defacto k ničemu, protože stream vysílání není přímo kompatibilní s DVD-Video, takže možnost přímého uložení vysílání na DVD disk nehrozí. Lepší tedy 2 přístroje a propojit je mezi sebou přes RGB.
Šány (0)|16.9.2005 21:18
Pitomec
Tááák a zase problém, já teda nevím, ale zdá se mě, že u nás nemůže být nic podle standardů.
Modena (1706)|16.9.2005 21:31
Šány
Nebuď furt vyděšenej - stream je pravda malinko jinej, ale nahrávat na vnitřní HDD receiveru to přirozeně jde (proč by tam taky jinak ten HDD byl, že :-E ) a následné vypálení DVD je asi fakt lepší provozovat externím rekordérem ! :BB:
Pitomec (10211)|17.9.2005 01:05
[quote=Šány]Pitomec
Tááák a zase problém, já teda nevím, ale zdá se mě, že u nás nemůže být nic podle standardů.[/quote]
Ale ono všechno je podle standardů - pouze DVB-T není přímo kompatibilní s DVD-Video, což je celkem logická věc (jedná se prostě o dvě odlišné normy). Navíc si neumím představit, jak by stolní DVD rekordér zaznamenával přímo stream vysílání, který je většinou VBR a tak nikdo netuší, kolik bude vlastně záznamová doba. Stolní DVD rekordéry pracují v nějakých režimech XP, SP, LP a EP, takže přímo ukládání streamu na placku by toto zcela znemožnilo.
clee (6592)|17.9.2005 01:10
rekomprese, sice prasarna, ale nic jinyho nezbejva, jedine ze by receiver nahral stream na disk, pak bys to nechal (bez rekomprese) nejakym zpusobem (nejspis by ten stroj musel mit OS, neco jako dreambox) to prerubal na dvd-video compliant
Šány (0)|18.9.2005 10:37
No jo, dobře, tak se to naučíme. Zkombinujeme několik přístrojůů dohromady, nasadíme nějaký software a stejně pak z toho vyleze tak tak koukatelný video. No nic budeme se na to dívat bez brejlí a je to :-E :BB:
Šány (0)|25.9.2005 11:11
[quote=Pitomec][quote=Šány]clee
Nestrašte mě pořád kluci, snad to něco umět bude za ty prachy.Je tam vidět tl. Options" a "Convert" a když se ještě mluví o VBR tak to musí být někde přístupný pro nastavení. K čemu by byla HW karta bez možnosti nastavení bitrate?
Zdar
:BB:[/quote]
Ty děláš, jakobys tu kartu už měl doma. Proč si nekoupíš ten stolní DVD rekordér Pioneer? Je za polovinu a taky umí převod DV-AVI<>MPEG-2. Navíc ještě můžeš nahrávat z analogových zdrojů (AV vstup, tuner) a přehrávat DVD-Video.[/quote]
Zdar, ty jsi myslel tohoto pionýra?
http://www.basys.cz/prod.php?id=383
Pitomec (10211)|25.9.2005 17:17
Šány (0)|25.9.2005 18:26
Bez disku?