Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Premiere Pro 1.5 -> 2 DVD

mitr (23)|12.9.2005 18:42
Mám záznam asi 2h 30min, když to dám na jedno DVD tak kvalita je hrozná, proto bych to chtěl dát na 2 DVD.
Umí to nějak Adobe PRemiere Pro 1.5 rozdělit na 2 DVD ? Nikde jsem si takové volby nevšimnul v export -> DVD
(Potřebuji to z A.P. protože tam mám pár střihů a pár úprav ...)
clee (6592)|12.9.2005 18:44
oznac pulku projektu (timeline), vyexportuj, oznac druhou pulku, vyexportuj, zvlast prozen nakym authoringovym softem a zvlast vypal :-)
mitr (23)|12.9.2005 18:51
aha, takže se exportuje asi vždy jen to kam až je ten posuvník nahoře ? ... tak to by bylo OK, AP umí přímo vypálit DVD, takže bych dal přímo 2x export na DVD a je to vše ... dík :-)
clee (6592)|12.9.2005 18:56
jj presne tak
Modena (1706)|12.9.2005 19:23
Abych si přihřál polívčičku . . . :-E
Až se Ti objeví záložka Export to DVD, nezapomeň zvolit (zkontrolovat) volbu :
Encoding - Export Range - Work Area :-)
tzn. nespoléhej na posuvník nad Timeline ! :BB:
clee (6592)|12.9.2005 19:37
tak to souvisi, posuvnikem oznacis work area prece, ap uz sem dlouho nevidel ale druha volba je myslim entire project, ne? mozna kecam, uz je to fakt hodne dlouho :-E
Modena (1706)|12.9.2005 22:40
clee
Jak jsem řekl - nespoléhat na posuvník nad Timeline - jak má pak chudák Premiere vědět, že to myslíš vážně ? :-E
vilik (127)|14.9.2005 08:08
[quote=mitr]Mám záznam asi 2h 30min, když to dám na jedno DVD tak kvalita je hrozná, proto bych to chtěl dát na 2 DVD ...)[/quote]

Tohle řeším tak, že celé video vyexportuji (AVI > M2v, Audio>AC3) bez ohledu na velikost. Potom to načtu do DVD Lab Pro, který mě ukáže, jak bude veliké výsledné DVD. Pokud se mě to nevejde na jedno DVD, tak v DVD Lab encóduji na takovou velikost, která se vejde a pak z toho nechám udělat VOBy (pokud nechci dělat menu). Možná to není nejlepší řešení, ale 2,5 hodiny takto zpracovaného videa při přehrávání na normální televizi nejevilo známky snížené kvality. Ale jinak se v zásadě vyhybám videím delších než 2 hodiny a snažím se při střihu tuto hranici nepřekračovat.