Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kamera do 20 tis. Kč

Sysa (9)|12.9.2005 11:43
Poradte, prosim, miniDV kameru na "rodinne ucely". Doteraz som mala analogovu Sony, takze som v oblasti mini DV kamier uplne "mimo". Casto filmujem syna pri sporte (futbal). Vela priblizujem na celu dlzku ihriska-zalezi mi na stabilizacii obrazu. Tiez ju chcem pouzivat na dovolenky a rodinne oslavy.
Takze-tu su moje otazocky:

Aky opti a digi zoom by postacoval?
Ktore parametre su dolezite a ktore v tejto cenovej kategorii nemam sledovat?
Ktoru znacku uprednostnit (pripadne i typ)?

Nechcem vyhodit "prachy" a tiez si kameru nekupujem kazdy rok...

Vdaka za odpoved.
Modena (1706)|12.9.2005 23:25
Sysa
Vzhledem k tomu, že si mala analogovů SONY, nebál bych se v Tvém případě uvažovat i o koupi SONY D8 ! Převedeš si tak celý analogový archiv na digitál, ale bacha - ne všechny současné modely to dokážou ! Není to žádnej Highend, ale na rodinné záběry to bohatě stačí a optický zoom je také dostatečný, i když pouze elektronicky stabilizovaný.

Druhá možnost je koupit miniDV s A/D převodníkem (tzn. s analogovým vstupem) a zdigitalizuješ taktéž totéž ! Mno . . . O něco dražší varianta, zvláště v případě opticky stabilizovaných tříčipů od Panasoniku a přitom s dost malým optickým zoomem. . . 9-)

Na digitální zoom rovnou zapomeň a hlavně se nenech oblbnou čísly typu 900x apod. ! :-)
Pave (158)|13.9.2005 00:09
Dlouhej zoom a optickej stabilizátor (asi 2x účinnější než má paňák "75") má Canón MVX45i - jenže ten už není za 20 ale za 26.

http://www.kasa.cz/index.php?0:2:canon-mvx45i:0

Sony DCR-HC90 MiniDV je taky velmi slušný model, ale zoom je menší a ovládání je spíš stavěné na automat než na manuál. Cena 27.

http://www.royalcamera.com/dcmihaca1.html
http://www.kasa.cz/index.php?0:2:sony-dcr-hc90:0

Za tu cenu "navíc" ale dostaneš něco, co se dá použít v 16:9 a chová se to celkem mravně - v home sféře.

Paňáky mají špatný stabilizátory a ty levnější modely mají navíc celkem špatnou dynamiku - dynam. rozsah CCD (alias rozsah kontrastu). Je to dáno vel. CCD (i 3x1/6 je pořád to samý).
Sysa (9)|13.9.2005 08:53
Cely analog archiv sme uz doma zdigitalizovali (jasne, ze sa pri tom stratilo dost z kvality, nech sme sa snazili akokolvek). Takze to uz je vyriesene. Uvazujem len o miniDV.

Vcera som "prebrusila" web a rozhodujem sa uz len medzi Sony a Canon. Ak spravne chapem, 1/6" nie je bohvieco.Obavam sa, aby vystup nebol horsi ako s analogom, najma pri slabsom osvetleni. Asi si dam prioritu 1/5", len neviem odhadnut optizoom 12x. To je dost? Mam sa na to zamerat alebo to postacuje.
Potom by bola asi najvhodnejsia zo SONY ta DCR-HC42E (diky StayMan za odporucanie :-) ). Je to ale fakt drahe (u nas cca 29000.- Sk). Cenovo by som brala DCR-HC39E (cca 26000.-), no ta ma CB hladacik. Neviem si predstavit, ci sa viac nataca sledovanim LCD obrazovky alebo ci nakoniec skoncim pri hladaciku (potom by asi bol fakt lepsi farebny). Ake mate s LCD skusenosti, napr. na slnku?

No, este skusim pozriet Canon, hoci ma to taha k Sony (s tym analogom som bola spokojna).

Nema nahodou niekto z Vas tieto kamery? Niet nad osobnu skusenost!
yozefb (684)|13.9.2005 09:22
CB hladacik ti moze byt ukradnuty, este ma mozno lepsie rozlisenie ako by mal farebny. 12x zoom ti bohate postaci.... ja by som siel do Sony, maju v pohode automatiku aj pri lacnejsich modeloch.
stayman (12393)|13.9.2005 09:35
..a lepsie farby a prekresleny obraz..
Sysa (9)|13.9.2005 10:13
StayMan, co myslis tym "prekresleny obraz"?
stayman (12393)|13.9.2005 12:14
[quote=Sysa]StayMan, co myslis tym "prekresleny obraz"?[/quote]

Lepsie detaily, lepsia ostrost (hranova) lepsie reaguju na intenzitu svetla a rozsah, lepsia automatika ako uz niekto povedal, lepsie/vierohodnejsie farebne podanie atd.
yozefb (684)|13.9.2005 13:57
Vedz, ze ani jedna z kamier tejto cenovej kategorie nebude v interieroch suprova bez pomocneho prisvetlenia.
mirozav (122)|13.9.2005 13:59
9-)
Canon MVX45i vs Sony HC90

http://www.videokamery.cz/view.php?cisloclanku=2005061101

Potom si ma clovek vybrat.
yozefb (684)|13.9.2005 14:12
a co tak HC85 ? tam je teraz dobra cena (25.000Kc) lebo sa dopredava
a myslim ma 1/3 CCD. Len uz je problem ju zohnat... maju ju v u nas v NAY.
Pave (158)|13.9.2005 21:00
Mít na výběr - co víc si člověk může přát.

Sony má o jeden chlup lepší kresbu (na testovacích obrazcích :-) ).

Manuální ovládání se občas hodí - v tom vede Canón.

Kvalita kameramana se na výsledku projeví jistě nejvíc.

Tak podtrhnout, sečíst a zvolit :-)-
TWINGAC (245)|13.9.2005 22:10
...a zabudnúť na LCD vyklápačku v exteriéri na slnku.. :-)
(žerie baterky a hov-by na tom vidno.) :BB:
Sysa (9)|14.9.2005 08:35
Takze - na zaklade vsetkych vasich rad by mi 1/5" a 12xopti malo postacovat (na to moje tocenie futbalu).
Uz sa len musim rozhodnut medzi Sony DCR-HC39E a DCR-HC42E. Vyssie ist nemozem :-((( (ale myslim, ze by som to ani vsetko nevyuzila).

Sprvu ma nenapadlo, ze to LCD zerie vela (ma to ale logiku). Je to obrovsky rozdiel oproti hladaciku? Nemohol by mi to niekto povedat priblizne v minutach - napr. cez hladacik baterka vydrzi 60´ a cez LCD .... (zhruba kolko?).

Ak je ten rozdiel velky, tak si ale radsej kupim farebny. Ten CB mi vadi aj na analogu. Skuste filmovat 20 deti na ihrisku - vsetky vyzeraju rovnako a este maju dresy CB! :-E .

Uz som taaak blizko ..........
TWINGAC (245)|14.9.2005 11:38
nedokonalosť ostrosti farebného hladáčika za teba rieši autofocus. Naviac, farebný hladáčik unavuje zrak. Preto sa v profesionálnych kamerách používa ČB hladáčik.
Výdrž batérie pri otvorenom LCD klesne na mojej "dovolenkovej" kamere asi o tretinu. K tomu sa ešte pričítava, ako často používaš zoom.
Sysa (9)|16.9.2005 11:20
Yozefb - odporucas minulorocny model - DCR-HC85.
Oproti 42-ke je isto fajnovejsi (lepsie px a 1/3,6"), sice tazsi a s mensim zoomom.

Teraz bez ohladu na cenu - ma vyznam kupovat "starsie veci"? Nie je medzi nimi rozdiel aj v niecom dost podstatnom, co mi unika? Aspon pri pocitacovych "srandickach" je 1 rok veeelmi dlho!

A asi by som sem nemala chodit \/ , chyta sa ma "kvalitarsky" virus. Sladka nevedomost! Cim viac chapem (to si len fandim!), tym viac chcem. A paci sa mi HC90. Ale ja som nechcela takuuu drahuuu kameruuu :-(((

Idem si ich vsetky "preskumat" do NAY...
TWINGAC (245)|16.9.2005 23:50
..Sysa
..kompromisy sú na hov... Ak sú na to financie, tak to radšej predimenzuj a budeš spokojná. Ak nie, tak budeš spokojná spočiatku, a onedlho ťa to začne štvať.. ..Tak si vyber..:-) Ale neboj.. Bude dobre!! :BB:
Sysa (9)|17.9.2005 12:41
Dik! To je asi presne to, co som v tejto chvili potrebovala pocut, aby som sa konecne rozhodla!

Vcera som si ich vsetky aj "okusila" a neustale som sa vracala k tej HC 90. To su parametre! Myslim, ze by som s nou bola nadmieru spokojna...

Naozaj som neplanovala skocit tak vysoko,ale vdaka vsetkym Vasim radam a prispevkom som prisla na to, ze bude rozumnejsie ist s cenou hore. Snad to neolutujem!

Takze namiesto "kamera do 20tis. Kc" bude "kamera do 30tis. Kc".
Takze este raz vsetkym vdaka!
mirozav (122)|20.9.2005 08:56
to Sysa:

Keby si si precitala porovnanie HC90 a MVX45i, tak ako som ti pisal, :-R
http://www.videokamery.cz/view.php?cisloclanku=2005061101
tak by si sa nerozhodla pre HC90. Pretoze je tam obrovska vyhoda optickeho stabilizatora. Ostatne parametre su takmer porovnatelne.

Akurat fotak u HC90 je o nieco kvalitnejsi, co sa tyka rozlisenia, ale ked si stiahnes fotky urobene z obidvoch kamier (html), tak zistis, ze farebnost HC90 je srac....ka. 9-)

Radsej menej bodov, realne farby a opticky stabilizator.
Kazdemu sa pacia ine farby... :-)
Sysa (9)|20.9.2005 13:50
To mirozav:

Precitala a nie raz. Tazko sa rozhoduje...
Mala som obe v rukach.
Fakt ale je, ze v predajni bolo sero a uplne zretelne lepsi obraz mala Sonka, aj krajsie farby (podla mna). Tak neviem...
Zial, bolo takmer nemozne vyskusat tam stabilizator. Na tych 15m rozdiel nevidno. Chcelo by to obe vyskusat v praxi, hodit do stroja a spracovat. Potom by sa clovek vedel spravne rozhodnut!
stayman (12393)|20.9.2005 19:57
Sysa
Nedaj sa obalamutit, dobre si videla, Sony ma spravne farby povacsine, Canon cukrikove aj u semiprofi, hroza :-k
mirozav (122)|21.9.2005 09:28
OK, stay musi mat vzdy pravdu, tak ho pocuvaj. :-E :-E :-E

Aj DVD napalku LG ma najlepsiu. A ja s tou haraburdou NEC som zatial nepokazil ani jednoi DVD a na mojej ORAVE za 1990,- si to v pohode prehram a prehraju si to aj moji kamarati.

Vsetko je vec pohladu.
Kupujes si ju pre seba, pre nikoho ineho, ak si s podanim farieb spokojna, tak si ju kup.
mirozav (122)|21.9.2005 09:35
Ta noc inak nema chybu....
1x-mvx45-night_120.jpg 1x-hc90-night_590.jpg
yozefb (684)|21.9.2005 09:38
mirozav

s tymi Canonmi to je pravda, na XM2 nejde ani vyvazit biela, stale taha do purpurova (subjektivne)


Ja mam zase LG a nemam s nou jediny problem a viem, ze urcite nie je taka hlucna ako NEC.

Sysa

ber Sonku a nespekuluj
mirozav (122)|21.9.2005 09:44
Nehovorim, ze LG je zla, akurat hovorim, ze nie je najlepsia. Ako niekto...

A z kamerami si dam aj ja poradit, nemam taku moznost kazdu omacat a vyskusat, a uz vobec nie tie drahsie....
stayman (12393)|21.9.2005 20:32
Tocil som s XL1S, a porovnaval som to aj s XL1, to je este vacsia tragedia, Sony aj komercne tie Canonky prestia, XM2 je na tom co sa tyka detailneho podania uz lepsie, ale farby su naprd, takisto ostrost nic moc... Najlepsia volba je stale Sony, az teda na ten dotyk.display, co moze niekomu prekazat.

Tu si porovnaj ako "letia" Canonu farby !!!!

http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-HCR-HC1-Review.htm
mirozav (122)|22.9.2005 07:46
to Stay:
sorry, ale ten odkaz mi nejde akosi otvorit, mozes to prosim ta skontrolovat a dat to sem, rad by som si ten "comparasion" kukol.
Diki.
mirozav (122)|22.9.2005 07:49
Ten odkaz mi uz ide pod "mozillou".
Sysa (9)|23.9.2005 10:01
Uz ju konecne maaaam! Jupiii! :BB:

Nakoniec som sa predsa rozhodla pre tu Sonku HC 90. Je to take male a sikovne stvorenie...
A mne sa ten dotykovy displej paci!! (Profesionali prave prevratili oci...)

Uz som zacala skumat, co vsetko dokaze. 9-)
Dufam, ze mi to nadsenie vydrzi!
yozefb (684)|23.9.2005 10:12
Sysa

tak si ju uzi B-)
TWINGAC (245)|23.9.2005 11:41
Sysa veľa pekných chvíl a hlavne PEKNÝCH ZÁBEROV Ti prajem! ..a aby boli ešte krajšie, tak investuj ešte pár korún a kúp si aj statív. ..a "keby niečo", tak sa tu ozvi.. Určite sa najde niekto, kto Ti poradí.. :-) Drž sa!
Sysa (9)|23.9.2005 14:23
Srdecna vdaka vam obom i vsetkym ostatnym, co sa tu so mnou trapili!

Musim to tu vsetko sledovat i nadalej a ucit sa!
Nemozem predsa za tou kamerou zaostavat! :-D