Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problemy s WinFast TV2000 XP

czech (13)|10.6.2004 22:39
Zdravim
Nainstaloval jsem nejnovejsi ovladace, nejnovejsi soft (PVR), naladil stanice na muj stroj (P4 2,8; WinXP Pro SP1 + vsechny updaty) a kdyz chci spustit PVR, tak mi XP hodej hlasku, ze v aplikaci PVR doslo k chybe (odeslat info Microsoftu....). Kdyz vypnu firewall (Kerio Personal Firewall), tak se to podstatne zlepsi (sice i presto obcas nenaskoci, ale je to lepsi). radio jde v pohode.
2) kdyz chci TV vypnout, tak sice aplikace zmizi (okno), ale zustane v liste a musim ji "sestrelit" jako proces. Cim to - netusi nekdo?
Diky
Ivo Mašek (10205)|11.6.2004 07:44
1- nainstaluj ovladače z přiloženého CD, software z května letošního roku (najdeš ho na http://www.levi.cz )
2- Kerio slouží pro ochranu před útoky zvenčí (máš ho zřejmě špatně nastaven a blokuješ sám sebe)
3- zruš ikonku PVR v pravém spodním okně a najížděj z Program Files. (do příkazové řádky napiš msconfig, poté v kolonce "po spuštění" zruš odfajfknutí programu pro PVR-nebo něco tomu podobného - tam se nelze zmýlit)
4- kde máš v IRQ přiřazenu TV-kartu, tak na tom samém IRQ by neměla být zvukovka (je jedno, zda interní, nebo externí)

Mám Win98SE - v XP se dobře nevyznám - takže pokud toto nepomůže, nemohu sloužit.
czech (13)|11.6.2004 08:32
Tak jsem objevil jinou vec. To s Kerioem byla nahoda - kdyz spustim PVR poprve, spadne (hlaska "odeslat info MS.."), podruhe tuhlasku sice hodi taky, ale PVR naskoci a bezi (jenom tam otravuje ta hlaska) a kdyz to spustim potreti, tak PVR naskoci perfektne (a jde i korektne ukoncit). Kdyz to zkusim poctvrte, pate,.... tak to bezi normalne.
A k tvym radama:
ad 1) to je mozne - v poslednich verzich ovladacu nebo SW je chyba?
ad 2) to uz je zbytecne - ta zavislost byl omyl
ad 3) kdyz to udelam, tak m iprestane reagovat dalkove ovladani (nejde spustit TV ani radio pres ovladac a ani pak nereaguje). Ikdyz to udelam, situace se nezlepsi
ad 4) maji ruzne IRQ
diky za snahu
Ivo Mašek (10205)|11.6.2004 08:38
Na únorový ovladač jsou časté stížnosti, po návratu na ovladače z CD je většinou spokojenost. Neplést se softwarem.
Najíždět TV na třkrát - to asi nebude to pravé ořechové. S nějakou hláškou pro Microsoft jsem se nikdy nesetkal, a silně pochybuji, že by ti Gates pomohl :-E
czech (13)|11.6.2004 09:10
Hmm, fakt tam mam unorovy ovladace. Tak ja zkusim ty starsi (listopad), nebo ty z CD)
Ta hlaska je "skvela fce XP" - posle to MS zpravu o obsahu jednotlivych registru, vypis pameti, stav,.... a oni by se meli pokusit najit pricinu (ale jeste jsem neslysel o nekom, ze by na to MS zareagoval).
diky za pomoc
Ivo Mašek (10205)|11.6.2004 09:57
Zkontroluj si pak také software - musí podporovat ten daný ovladač. Na to bacha, to jsou další časté chyby.
Doom (2331)|11.6.2004 12:55
[quote=Ivo Mašek]
3- zruš ikonku PVR v pravém spodním okně a najížděj z Program Files. (do příkazové řádky napiš msconfig, poté v kolonce "po spuštění" zruš odfajfknutí programu pro PVR-nebo něco tomu podobného - tam se nelze [/quote]

Nepřestane potom fungovat dálkové ovládání? (jestli ano, bude asi nutné použít Girder) Která část PVRka se stará o jeho obsluhu?
Ivo Mašek (10205)|11.6.2004 14:16
Ano, přestane fungovat dálkové ovládání. Sorry, já jsem si to neuvědomil - já dálkáč nepoužívám. Ona totiž ta "ikonka" dovede někdy udělat pěknou rotyku.
Whitejoker (616)|14.6.2004 10:19
[quote]Ona totiž ta "ikonka" dovede někdy udělat pěknou rotyku.[/quote]
Třeba totálně zatuhnout celý počítač... :-D
Ivo Mašek (10205)|14.6.2004 10:31
to Whitejoker:
Ty si z toho sice děláš legraci, ale s tím tvrzením nejseš daleko od pravdy. Mašina sice nezatuhne, ale s PVR je někdy problém. Ta ikonka je pro tebe sice jenom nepodstatný obrázek, ale ve skutečnosti je tím pádem program přihlášen v "msconfig", kde jsou pohromadě všechny důležité programy pro chod systému a právě tam spolu "hovoří". A právě tam se někdy taky "nedomluví" - a člověk neznalý věcí se pak diví, proč něco nejde, a za boha neuvěří tomu, že by to třeba mohla dělat nějaká pitomá ikonka.
Doom (2331)|14.6.2004 11:33
[quote=Ivo Mašek]Ano, přestane fungovat dálkové ovládání. Sorry, já jsem si to neuvědomil - já dálkáč nepoužívám. Ona totiž ta "ikonka" dovede někdy udělat pěknou rotyku.[/quote]

Já dálku taky moc nepoužívám, ovládání z klávesnice mi stačí... Ale chtěl bych pořádně otestovat Girder s plug-inem pro Experta a pokud by se choval slušně, tak tu ikonu vyhodím pryč... počítač mi sice neshazuje, ale občas celkem citelně zpomaluje :-((( Jenže, Girder mi zatím nechodí a ještě jsem se nedonutil přeinstalovat drivery :-)-
Ivo Mašek (10205)|14.6.2004 12:14
Vše co je v msconfig, zatěžuje systém.
To poznáte ve volných systémových prostředcích (hodnota v %) - mnozí z vás možná vykulí oči a nebudou se stačit divit tomu, jakou hodnotu uvidí.
Co tam být nemusí (dá se ovládat z Program Files), já dávám pryč. Neznalým nedoporučuji, když dáte pryč např. rundll, je konec.
Whitejoker (616)|14.6.2004 12:40
Já si nedělám srandu, mluvím z vlastní zkušenosti. A několikráte jsem to zde na fórech publikoval. Pomohlo mi jen odstranit odkaz na spouštění tohoto programu při startu ze systémových registrů. Ale pak zase nejde dálkový ovladač, což mi až tolik nevadí - za stabilitu systému jsem občas ochotný i myšou kliknout :-E
Wj
Nyny (16)|14.6.2004 23:03
kdyz spustim PVR poprve, spadne (hlaska "odeslat info MS.."), podruhe tuhlasku sice hodi taky, ale PVR naskoci a bezi (jenom tam otravuje ta hlaska) a kdyz to spustim potreti, tak PVR naskoci perfektne (a jde i korektne ukoncit). Kdyz to zkusim poctvrte, pate,.... tak to bezi normalne.


Ted sem tuhle kartu instaloval u kamarada a dela to presne to stejny. Taky sem si vsimnul, ze pri nabehnuti jak je tam to logo programu, tak trikrat tak divne blikne.
Doma mi to nedela a funguje to na 100%

To PC, kde to blbne ma chipset VIA a je tam integrovana zvukovka. Jak sem si vsimnul, tak zvukovka ma stejny IRQ jako TV karta. Kde to nejak prehodim aby to tak nebylo?

Nekde sem slysel, ze chipset VIA dela problemy, je to pravda a jak je obejdu?

Poradte pls nekdo ............... pekne prosim smutne koukam :-(((
Ivo Mašek (10205)|15.6.2004 07:41
to Nyny:
TV-karta by měla být na IRQ-9, integrovaná zvukovka na IRQ-11. Na IRQ-9 se rády cpou zvukové karty. U Win98 se snad IRQ měnit nedá (nechci kecat, nejsem si jistý), u WinXP to údajně jde (nevím jak, XP nemám).
Není mi jasný, co ti mohlo obsadit IRQ-11, když už tam nepustí zvukovku.
Nemáš někde "konflikt v zařízení"?
=ovládací panely / system / správce zařízení / Klikni na zařízení a u některých se ti objeví prostředky / seznam konfliktních zařízení=
VIA sada opravdu problémy dělá (jak komu), záleží na driverech a pořadí instalace (je to zvláštní, ale je tomu skutečně tak).
Nyny (16)|15.6.2004 10:46
No, ono je to tak, ze ta zvukovka ma IRQ11, ale ta TV karta taky:-( Na tom PC je WinXP Pro, ale jak se to da zmenit nevim.

Vcera sem tu kartu strcil do PC, kde je chipset Intel, externi zvukovka, TV karta je na IRQ9 sama a stejne to dela stejnou vec. Uz sem fakt zkusil vsechno mozny. Dokonce sem to zkusil i na cistou instalaci Woken, kde nebylo nic jinaho a furt to stejny.

Proste jak to spustim, tak to hodi, ze program provedl neplatnou operaci ..... bla bla bla. Ukoncim, zapnu znova a program nabehne, ale zase je tam ta hlaska. Ukoncim a zustane viset zvuk. Zapnu to potreti a vse nabehne jak ma. Kdyz dam nahravat, zas ta obrazovka, ze program provedl neplatnou operci ..... ukoncim (tentokrat se konci i zvuk) Zapnu znova a funguje to na 100%.

Jak se predtim psal, ze to uvodni logo pri spusteni Power VR divne blika, tak je to pravda, kdyz to najede bez toho blikani, tak to funguje na 100%, kdyz tam je to blikani (pripada mi to jako kdyz se to spousti na trikrat) tak to nejede.

A ted babo rad :-& :((
Ivo Mašek (10205)|15.6.2004 11:10
Zkus v msconfig zrušit zafajfknutí PVR. V pravém dolním rohu monitoru (vedle hodin) ti zmizí ikonka PWR (nebude ti dálkáč), a pak to zkus najet.
NoName (10)|15.6.2004 11:22
Mě to začlo dělat taky po instalaci posledního update Nero 6.3.1.15 (je rozšířen o možnost nahrávání přímo z TV karty "Nahrát TV pořad") a usuzuji že je VELKÝ problém v aplikaci PVR, protože po odinstalaci Nera zase funguje bez problémů. Nepomohla ani instalace původního ovládače WinFast a aplikace PVR z přiloženého CD. (PVR se z něčím prostě bije a padá) Jen nechápu že ti to dělá problém i v čisté instalaci Windows.
Nyny (16)|15.6.2004 23:12
[color=red]Mě to začlo dělat taky po instalaci posledního update Nero 6.3.1.15[/color]

Mnooo, to zni hodne zajimave, na vsech tech PC je totiz prave tohle posledni Nero. Aby si rozumel, cistou instalaci sem myslel instalaci, ktera v sobe uz to Nero obsahuje. Takze to tam prave bylo. A ted si uvedomuju, ze sem ho neodebral.

Tvuj typ je to co sem potreboval, vyzkousim to a uvidi se. Kdyz to bude fungovat, mas u me panaka! A predchozi verze Nera 6.3.1.10 je v pohode, nebo taky dela problemy?

A jeste jedna otazka. Staci odinstalovat jen Nero, nebo i Nero Vision Express, Nero Mix, Nero Media Player, InCD????????
NoName (10)|16.6.2004 19:47
Odinstaluj vše.
S předchozí verzí Nera 6.3.1.10, NVE2 2.1.2.9, mi TV jede bezchybně.
Nyny (16)|21.6.2004 20:08
Tak se to s tim Nerem vyzkousel na vsech dostupnejch PC a opravdu je to tim. Takže děkuji za radu!

Jinak teď sem koukal, že je nová aplikace k téhle TV kartě a ta tuhle chybu má odstraňit.
NoName (10)|21.6.2004 20:23
Taky jsem zvědavý. Zkusím to tam nahodit (poslední PVR i poslední Nero) a napíšu co mi to dělá.
NoName (10)|21.6.2004 21:05
Tak to vypadá že byl tento problém v updatované PVR odstraněn a zdá se že to jede "bez problémů".
Na drobnost jsem přece jen narazil a to že NeroVE po kliknutí na "Nahrát televizní pořad" nejde naladit WinFast (...třeba to dělám špatně...) a pokaždé při tomto pokusu oznámí klasickou hlášku že v aplikaci NVE došlo k problému ... to mě ale zas tak nebolí-nahrávám v PVR a tam to jede.
Nyny (16)|22.6.2004 01:46
Taky sem to testnul a vypada to, ze to facha. Vsimnul sem si v ty novy verzi, ze je tam v nastaveni jedno zaskrtavatko navic a u nej je napsano Use VMR9, nevite nekdo co to znamena?

Pak sem se jeste chtel zeptat na jednu vec, ten program je stejnej jak pro verzi karty Deluxe i Expert, nebo spatne koukam?????