Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Set-top-box + 3 televizory

Ivo Mašek (10205)|9.9.2005 12:23
Mám dotaz ohledně "převodníku" z DVB-T (digi) signálu na tři analogové televize.
Je možno z jednoho set-top-boxu rozvést "převedený" signál na tři analogové televize, nebo musím mít pro každou TV extra jeden "převodník"? Děkuji za odpověď.
Pitomec (10211)|9.9.2005 12:47
Pokud ti nevadí, že se budeš dívat na to stejný, tak stačí STB jeden (je to totéž jako u SAT receiveru).
Ivo Mašek (10205)|9.9.2005 12:56
[quote=Pitomec]Pokud ti nevadí, že se budeš dívat na to stejný, tak stačí STB jeden (je to totéž jako u SAT receiveru).[/quote]
No to mi vadí. Teď mám "roztrojku" a na každé TV chytám to, co zrovna chci. Tedy na každé TV jiný pořad. Třeba: v obýváku já na Discovery, v kuchyni paní na Novu a děti v pokojíku na Cartoon Net. A různě si to přepínáme a nevadíme si.
A to s set-top-boxem tedy asi nejde, jak jsem pochopil. To mě tedy "někdo" nutí si koupit tři digi televize, a nebo tři set-top-boxy.
(ať žije analog - a hodně dlouho)
Pitomec (10211)|9.9.2005 13:07
Kdybys měl kabelovku, tak toto řešit nemusíš :-)
Ivo Mašek (10205)|9.9.2005 13:11
[quote=Pitomec]Kdybys měl kabelovku, tak toto řešit nemusíš :-)[/quote]
Kabelovku mám. Karneval. Zatím vysílá obojí. Analog, který chytám, a pokusně digi (od července), který nechytám. Dokonce dávají do pronájmu jeden kus set-top-boxu.
Ale co když jednoho dne přestanou analog vysílat?
Pitomec (10211)|9.9.2005 15:10
[quote=Ivo Mašek] Kabelovku mám. Karneval. Zatím vysílá obojí. Analog, který chytám, a pokusně digi (od července), který nechytám. Dokonce dávají do pronájmu jeden kus set-top-boxu.
Ale co když jednoho dne přestanou analog vysílat?[/quote]
No to je přesně to, že vysílat (resp. šířit signál, abychom byli přesní) analogově nepřestanou a právě toto bude hlavní trumf v boji s DVB-T. Prostě budou přesvědčovat lidi o výhodnosti TKR, kde nikdo nemusí investovat do nějakých set-top-boxů a mít je jako "krabice" kdesi na televizorech. A pokud někdo bude toužit po digitální kvalitě (byť pod pojmem "digitální kvalita" si dnes spíš všichni představí kostičky), tak ten STB dostane do pronájmu, příp. si ho může sám dokoupit.
Ivo Mašek (10205)|9.9.2005 15:12
Tak to jsem si oddychl. :-)
Tak tuto starost házím za hlavu.
clee (6592)|9.9.2005 15:15
co jedna analogova tv, to jeden STB, jinak kabelovka je dvb-c
KamilS (52)|10.9.2005 22:17
Pro Pitomec
No není to tak , že analog bude vysílat neustále. Zatím ,ale ano až do roku plánovaných 2011. Kdy by mělo analogové vysílání zkončit a být nahrazeno plnohodnotným DVB-T. Zatím je ještě dost čacu nad tím uvažovat.
clee (6592)|10.9.2005 22:34
pitomec psal o kabelu
Milosbb (889)|10.9.2005 23:29
Pitomec
Prostě budou přesvědčovat lidi o výhodnosti TKR, kde nikdo nemusí investovat do nějakých set-top-boxů a mít je jako "krabice" kdesi na televizorech.
No myslim, ze ked sa to na plno rozbehne(digi tv), tak uz nebudu set-top-boxy(teda krabice na tv), ale prevodniky budu sucastou TV alebo LCD TV.
-----
clee (6592)|10.9.2005 23:42
STB podle me zustanou, tak jako zustaly satelitni prijimace, tv s integrovanym dvb-t tunerem sice sou, ale TV casem prevezmou funkci monitoru do kterejch budou pripojeny (dvi, hdmi) STB, rekordery, atp.
exTNT (1421)|12.9.2005 10:19
clee
Amen.
Začínám se rozhlížet po nějakým hezkým kompu do obýváku, abych z něj udělal "multimediální centrum". Asi si vyberu nějakou desktopovou krabici od Thermaltake, šoupnu jí naležato pod TV, propojím se zesilovačem a TV a bude vymleto. Prakticky všechno, co mi můžou nabídnout jednotlivý černý krabice, který tam mám teď, takhle vyřeším levnějc a daleko flexibilnějc - prostě až něco zastará, tak vyměním PCI kartu, případně mechaniku nebo CPU a jede se dál... Navrch tu mám stejně WiFi síť, takže ty možnosti použití jsou pak hooodně široký. :-)
clee (6592)|12.9.2005 13:09
tam bude slabina v d/a prevodniku (pokud nemas tv s dvi vstupem), ale jinak je to dobrej napad, stejne az nekdo uvede na trh dvb-t prijimac kombinovanej s hdd a dvd rekorderem, nebudu se dlouho rozmejslet :-E
Pitomec (10211)|12.9.2005 14:26
Myslím, že něco takovýho snad nabízel Humax - je ovšem otázkou, jestli zrovna toto k něčemu je, protože přímo zaznamenat stream vysílání na DVD médium není dost dobře možný (resp. možný to je, ale pak už to nebude DVD-Video kompatibilní). Dva sólo přístroje propojený přes RGB jsou určitě lepší volba.
clee (6592)|12.9.2005 14:45
dvd video ne, staci aby to po sobe prehral ten rekorder a ts na dvd-video prevedu v pc za dvacet minut, me slo spis o user friendly ovladani, to co sem popsal umi i dreambox, ts nahraju na disk a pres sit pretahnu do PC, coz ovsem BFU nezvladne, takhle by sice vytvoril dvd co prehraje jen samotnej player (nebo jinej co umi ts) ale pro bezny pouziti staci (pokud ovsem nefunguje jako pujcovna filmu pro kumpany z hospody :-E )
Pitomec (10211)|12.9.2005 14:48
No jasně, ale žádnej výrobce na světě nebude dělat nějaký kombo jenom proto, že si to pár nadšenců na něm vypálí a kdesi v kompu pak převede.
clee (6592)|12.9.2005 14:51
no tady jde jen ciste o mechaniku, dost rekorderu ma bud usb nebo ethernet, zadnej nema dvd mechaniku, pro beznyho uzivatele by to bylo rozhodne pohodlnejsi...