Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vlákno pro pozitivní zkušenosti s duálními kartami

exTNT (1421)|8.9.2005 19:42
Protože se množí dotazy typu [color=red]"která duální karta je nejlepší"[/color] a zároveň se ještě rychleji množí dotazy typu [color=red]"jak to udělat, aby mi moje duální karta, kterou jsem si i přes mnohá varování soudných lidí koupil, poskytla aspoň základní funkce"[/color], rád bych poprosil šťastlivce, kterým se ten zázrak podařil, aby sem psali [color=green]jaká konkrétní duální karta a s jakým konkrétním softem jim bezchybně funguje[/color].
A když už budete u toho, můžete přidat i nějaké nezpochybnitelné fotografie lochnesské příšery - pravděpodobnost její existence je prakticky totožná... :-E
richie (86)|9.9.2005 10:27
:-!!!
KONECNE ! .. VCERA neskoro vecer som konecne naladil nieco aj na DVB-T .. teda pokial sa mi to nesnivalo, lebo som spustil scan uz len podvedome pred zatvorenim notebooku (a uz som skoro spal ) .. no velmi nadseny som z toho nebol .. prijem ledva 30% (uz teraz neviem ci to bola kvalita signalu, alebo intenzita ci sila alebo co mi to tam vlastne ten teplomer ukazoval- no vela toho nebolo)

je tu jedno ALE .. skusam to este len tyzden, s dvb nemam takmer ziadne skusenosti (vsetky karty co vlastnim - teda 2ks su analogove - plne funkcne), skusam to na dost slabom HW (konfiguravia vid dolu) a len na prilozenej prutovej antene .. a v com vidim najvacsi problem, tak podla mojich skusenosti dvb-t vysielanie v KE (kde to skusam) funguje iba obcas a dost nahodne a za takych podmienok sa tazko nieco skusa (ak ma niekto lepsie info o vysielani budem povdacny) .. takze z tychto dovodou by som svoj pripad neuvadzal ani ako pozitivny, ale myslim, ze ani ako negativny priklad (vsak exTNT 9-) :BB: )

HW:
- starucky notebook Omnibook XE3 -celeron 1GHz / 384MB ram
- tv karta LifeView Fly DVB-T DUO cardbus
- antena - prilozena prutova (taky tenucky drotik s magnetickym podstavcekom)

SW:
- cisty WinXP SP2 (directx9c)
- driver -original lifeview - 2.7.02.001
- aplikacia original lifeview DTV 1.4.28
Atkins (447)|9.9.2005 11:07
Pokusim se popsat skusenost s kartou AVer karta tedy neni zcela dualni - ma pouze DVB-T tuner ale ma VIDEO IN na chipu conexant, takze zdrojem analogoveho signalu bylo VCR pripojene pomoci S-Video kabelu.
Ovladace DVB:
Originalni z prilozeneho CD
Ovladace analogove casti:
Upravene od "Uskova" pro BTxxx
OS:
W2K SP4 - ACPI OFF - IRQ nesdilene
CAPTURE Analog:
Nejlepe se osvedcil YUVCR ale funkcni je take novy VirtualDUB 1.6x
CAPTURE DVB:
Aplikace dodana vyrobcem - v podstate funkcni - nedostatky jsou zpusobene hardwarem - extremne malo citlivy tuner - pro dobry zaznam je nutna externi antena a prima viditelnost.
Vysledky analog:
Odpovida danemu HW srovnatelne s beznymi [levnymi] TV kartami [shodny chip] - pri dobrych prijmovych podminkach a kvalitnim tuner ve VCR pouzitelne.
Vysledky DVB:
Nutne podminky [viz vyse], ke streamu neni co dodavat - datovy to je takovy jaky je - karta zachytava pouze *.mpg - neumi ani *.pva ani *.ts

Zaverem - pouzitelne [pri trose "boju"] a s nutnosti ext. tuneru v podobe VCR.


:-)
tomekkcz (5)|9.9.2005 12:44
to exTNT: Proč ta zbytečná ironie? Mám DVB-T Pinnacle 300i na jednom PC spolu s DVB-S Skystar 2 a na sledování a občasné nahrávání je pro mě zcela dostačující a plně funkční. Víc od ní nepotřebuju. Uznávám, že originál SW od Pinnacle se moc nepovedl, ale tyhle základni funkce poskytuje a nemám důvod hledat něco dalšího.
richie (86)|9.9.2005 14:15
tomekkcz
:) .. nemam to exTNT-ovi za zle .. on ma na mysli skor "combo" karty

ak napr. tieto od livfeview:
http://www.lifeview.com.tw/html/products/dual_tv/flydvbt_duo.htm
http://www.lifeview.com.tw/html/products/dual_tv/flydvbt_duo_cardbus.htm

su relativne nove, malo rozsirene, takze este asi nejaky cas potrva pokial sa vychytaju ich "muchy" .. ale tak to bolo podla mna stale, vzdy to chvilu trvalo pokial bolo nieco nove pouzitelne .. co sa tomu venuju dlhsie si isto spomenu na trapenia s kartami s BT878 s pred siedmych rokov (ak si to dobre pametam) ..
tomekkcz (5)|9.9.2005 17:38
Pinnacle 300i je kombo karta. Ma analogovy tuner i DVB-T.
webmasterr (7)|9.9.2005 23:13
Please, neviete mi povedat aky chipset pouzivaju dual karty:

- Pinnacle Studio PCTV PMC 310i
- AVerTV Hybrid+FM PCI ???? :-?

PS: nema niekto na predaj tv kartu: Genius Video Wonder Pro III. ?? :-I
exTNT (1421)|11.9.2005 22:54
tomekkcz
Touhle kartou bych se zrovna moc nechlubil - možnost nahrávat DVB-T ve čtyřech předvolených nastaveních (VCD, SVCD, DVD long a DVD) je jedna z největších kravin, o jaké jsem kdy slyšel.
Můžeš s tou kartou v DVB-T využít všech předností digitálního vysílání, najmě zachytávání kompletního TS? Pokud ne, pak bohužel nesplňuješ to, nač jsem se ptal v úvodu tohoto vlákna a místo duální karty by Ti bohatě stačila solidní anténa k analogové kartě.
A jestli je nebo není můj příspěvěk ironický bys možná pochopil a mohl hodnotit, kdyby ses tématikou zabýval trochu důkladněji. :-I
richie (86)|12.9.2005 09:34
no takze dalsie skusenosti s mojou Fly DVB-T DUO cardbus

tak sa zda ze chyba nebude v prijimaci, ale v antene (resp. mozno v sile/intenzite signalu)

mozno som naivne ocakaval, ze signal bude dostatocne silny na to aby som ho chytal v meste len na jednoduchu prutovu antenu (podla moznost aj v interiery), no mam problem chytit na nu nieco aj ked ju mam vylozenu von z okna na parapete .. a naviac je rozdiel kde ju este polozim, na jednom mieste som nasiel signal (kvalitu, alebo intenzitu signalu mi ukazuje cca 40-45% - jednoducha pribalena apliakcia, bez nejakych dalsich info o kvalite signalu) a o 5cm vedla uz nechytim vobec nic ... hmmm ..

inak dal som si v nedelu nahravat furmulu1 a zvladol to v pohode aj moj slaby notebook (Omnibook XE3 celeron 1GHz) - nahraval som s original aplikaciou (Lifeview DTV) a preslo to bez akychkolvek vypadkov (teda okrem vypadkov v original vysielani) pri nahravani na externy usb disk (pripjeny na usb1.1)

pri nahravani si neviem vybrat ziadny format ci nejake parametre (aokrem casovaca ci kanalu) takze pisem parametre o zaznema co mi ukaze nero showtime:
audio: MPEG (?), 2 channel(s), 256kBps
video: 720x576,MPEG-w,4.41Mbps

takze to vyzera vcelku pouzitelne aj na tak slabom HW (hmm este tak vyriesit tu antenu), akurat uz nestiha poriadne PIP ci TWIN zobrazenie
exTNT (1421)|12.9.2005 10:14
richie
Dobrý, tak to vidíš, nakonec se to povede! Pár drobností:
1. To s tím signálem je trochu zvláštní, 5 cm by nemělo hrát zas tak dramatickou roli, ale pokud jsi někde nízko a okolo jsou vysoké domy nebo jiné překážky, tak se to i dá pochopit.
2. Že nemáš výpadky v nahrávce ze signálu o síle 40-45 % bude buďto tím, že ta aplikace, která Ti tenhle údaj říká, neměří moc přesně a nebo tím odkud jsi vyčetl, že tam žádné výpadky nebyly. Důležitější, než síla signálu, je hodnota BER (Bit Error Rate), ale ještě jsem se nesetkal s tím, že při hodnotách pod 75 % by BER bylo 0. Takže: jak jsi zjistil, že nebyly výpadky v tom, co jsi nahrával? Zkoušels to demuxovat a opravdu tam PX nebo PVAS nenašel žádné chyby? Pak by těch 40-45 % byl asi nějaký omyl...
3. Při té volbě formátu mi šlo hlavně o to, že pokud nějaká aplikace nahrává rovnou do MPEG2, pak prostě nahrává pouze video a audio. Zatímco aplikace, které umí nahrávat TS (transport stream) k tomu zaznamenávají i např. teletext, což se dost hodí zejména u duálně vysílaných pořadů s titulky (protože při demuxu si rovnou vytáhneš k videu a audiu i synchronní titulky). Navíc má formát TS tu výhodu, že můžeš klidně nahrát všechno, co daný multiplex v daném čase vysílá - tedy všechny (nebo jen vybrané) TV a rozhlasové stanice, a ty potom při demuxu podle PIDů nechat rozdělit. Což je dost zásadní výhoda, pokud se Ti nějaké pořady překrývají.
A to, že práci s DVB-T zvládnou i slabší stroje, je poměrně logické - vysílá se v MPEG2 a zaznamenává se taky v MPEG2, takže neprobíhá žádná A/D konverze. A ten nízký datový tok (4,66 Mbps) by USB 1.1 mělo v poho zvládnout, otázka je, jak by se to chovalo právě, pokud bys moh zaznamenávat TS, protože pak už se můžeš reálně dostat třeba na čtyřnásobek (teoreticky až na 25 Mbps, ale to moc nehrozí).
To dvojí zobrazování samozřejmě už na systémové prostředky klade vyšší nároky, takže to nejspíš bude trhaný, pokud vůbec.
richie (86)|12.9.2005 12:36
exTNT:
vdaka za reakciu :) :BB:
ad 1) no v niektorych situaciach je 5cm viac poriadny rozdiel ;) .. ale s5 k teme, ked dam antenu na parapet pred otvorene okno, tak nechytam nic, ked ho dam o par cm vedla .. teda presnejsie pred zatvorene okno (s medziokennymi hlinikovymi zaluziami) tak mam ten signal (tych cca 40% - predopkladam, ze je to skor intenzita) .. ako keby to okno so zaluziami fungovalo ako odrazac ci co .. pre blokom mam volny priestor ( okraj sidliska - takze vyhlad niekolko km ;) .. ale som "chrbtom" k vysielacu - teda vyhlad je od vysielaca nie na vysielac ..
ad 2) .. hmm .. no aplikacia je original Lifeview DTV (v1.4.28.600) a ona ma dolu len rad siedmych farebnych bodov, ktore svietia podla intenzity (predpokladam) signalu a svietia mi prve dve (cervene) a obcas este zasvieti tretia (uz zlta) .. a pri scanovani kanalu je tam taky teplomer bez stupnice oznaceny ako SignalQuality, ale nepresiahne polovicu .. takze tolko k tym percentam ..
co sa tyka tej chybovosti, tak tam momentalne neposluzim .. zatial to mam len "per voko" ;) pri pozerani zaznamu .. teda tolko k hodnovernosti bezchybovosti .. ale ked poradis v akom softe si to pozriet (asi uz len zaznam, teda ak sa to z neho da ziskat) tak poskytnem dalsie udaje ..
co sa tyka zaznamu TS to som pochopil, zial original aplikacia to neumoznuje (teda aspon som v tom minime ovladania nic take nenasiel) .. a co sa tyka dalsich programov, tak som skusal:
- myTheatre - ten sice naladi, ale je to nepouzitelne, zvuk len take nejake trhane pazvuky a obraz len zmes pasikova a pod. . co ma dost prekvapilo, kedze s original aplikaciou mam pekny obraz ..
- ProgDVB - pri nom sa mi zatial nepodarilo donutit ho aby vobec nieco naladil z dvb-t ..
a to je zatial vsetko co som skusal ..

ano, tie naroky na HW som predpokladal tak ako to pises .. preto som sa to aj snazil rozbehat na tomto notebooku .. pri PIP alebo TWIN zobrazeni, teda sucasne mi ukazuje dva programy - jeden analog (kablovka) a druhy dvb-t .. tak to uz seka a na kludne pozeranie je to nevhodne ..
no je to sposobene malym vykonom (celeron 1GHz) a nevykonnou grafikou (len integrovana v chipsete intel 830) ..

.. ak vie niekto o nejakom slusnom SW pre pracu s dvb-t poradte .. (samozrejme ktory bude fungovatz touto kartou vsak exTNT ;) )
exTNT (1421)|12.9.2005 12:45
richie
S tím odrazem je to dost pravděpodobný, ale nic moc. Nedala by se v tom domě upravit společná anténa tak, aby propustila i ten kanál 44?
Co se týká té chybovosti - něco podobného jsem tušil... :-D Zkus si tu nahrávku (je to mpg?) demuxovat pomocí ProjectX, demux je rychlovka, návod je tady v Návodech, v logu se Ti pak objeví všechny výpadky, takže budeš celkem přesně vědět, jak na tom jsi - ale jestli jsi s tím takhle spokojenej, tak to radši nedělej, protože jich tam nejspíš bude jako máku... :-)
Že už začínáš rozumět tomu, proč radši doporučuju nějakou korunu přitlačit a koupit si zvlášť analog (Leadtek) a zvlášť digitál (TechniSat)?... :BB:
richie (86)|12.9.2005 12:54
hmm .. no skusal som pokusne napijit sa aj na spolocnu antenu, ale nepreslo nic .. ci sa to da upravi to este neviem .. nezistoval som to zatial ..
.. co sa tyka chybovosti tak to urcite vyskusam :) .. vobec sa z toho nepo** ked zistim ze je tam spusta chyb :) .. aspon budem vediet to mozno neskor porovnat ak sa nieco zmeni :) ..

a co sa tyka tvojej averzie k dual kartam :) .. hmmm .. no ja som to chcel skusit ako alternativu pre notebook, teda zohnat nieco podla moznosti co najmensie a najuniverzalnejsie .. aby som to mohol vlacit vsade s notebookom a aj vyuzivat .. teda ci uz na chate/chalupe (air vysielanie) .. doma (kablovka, dvb-t) alebo na sluzobkach (kablovka, air, dvb-t) .. zial naivny predpoklad bol, ze dvb-t vysielanie bude dostatocne silne a chytim ho na prilozenu prutovu antenu (ci uz KE, BA alebo Praha) .. no zda sa ze to tak ruzove nebude a tahat zo sebou dratenu opachu na UHF pasmo nemienim ;) (hmm .. neviem ako by sa tvarili na letisku ;) ) .. takze tot moje dvovody pre combo karty .. (pre stabilnu instalaciu na doma by som asi rozmyslal o niecom inom, ale to ma este cas)
richie (86)|12.9.2005 14:04
exTNT
spravil som si ten demux v ProjectX .. ale aby som nezababral toto forum tak log subor som poslal ako SZ .. pre kontrolu/komentare/ci prip. rady a postrehy ..
mne ten vystup vela zbezny pohlad vela nepovedal, teda len to ze nejake chyby tam boli .. ale ci ich bolo vela alebo malo to neviem posudit ..
exTNT (1421)|12.9.2005 16:40
SZ jaksi nedošla...
Pro jednoduchou představu se koukni na předposlední řádek předposledního odstavce (o audiu), bude tam něco takovýho: audio frames: wri/pre/skip/ins/add 217757/0/0/0/0.
Pokud by v tom demuxu byly nějaké chyby, projeví se nejčastěji vloženými audiofrejmy (tzn. "ins"). V podstatě by kromě prvního čísla měly za lomítky být samé nuly.
A z poměru k tomu prvnímu číslu, tedy celkovýmu počtu audiofrejmů, si můžeš udělat procentuální představu o chybovosti nahrávky.
richie (86)|12.9.2005 17:09
tu je ten riadok:

audio frames: wri/pre/skip/ins/add 234793/0/1/24/0 @ 01:33:55.032 done...

hmm .. takze jeden preskoceny a 24 vlozenych ? .. hmm .. percentualne je to v podstate zanedbatelne cislo 0.01% ..


a tu je este z video (snad som zobral spravny odstavec)
-> Video: fr/ ct/ 1p/ cg/ og/ dg -> 140876/ 13/ 0/ 11741/ 0/ 5
-> Video length: 140876 frames @ 01:33:55.040
-> GOP summary: min. 20, max. 24 fields; contains interlaced frames
-> avg. nom. bitrate 5255406bps (min/max: 266800/7350000)
-> set first sequenceheader bitrate to 7350000bps


summary of created media files:
.Video (m2v): 140876 Frames 01:33:55.040 'V:\ProjectX-wirking-demux\(0)\formula.mpv'
Audio 0 (mp2): 234793 Frames 01:33:55.032 0/1/24/0 'V:\ProjectX-wirking-demux\(0)\formula.mpa'
=> 3882124189 bytes written...


a to este boli nejake vypadky vo vysielani (prenos z belgicka) .. neviem ako sa zachova dvb-t prenos v takych pripadoch ..
exTNT (1421)|12.9.2005 17:15
No, tak to není taková tragédie. V tom logu je i přesně napsáno, kde byly ty audiofrejmy vložený (čas), takže když si to pustíš a koukneš se na to místo, tak to poznáš.
Ty výpadky v přenosu z Belgie se v demuxu jako chyby neprojeví, tam jde jenom o to zajistit, aby byl zvuk synchronní s obrazem.
richie (86)|12.9.2005 19:25
no tak to je potom pozitivne zistenie nie ;) .. s takym smejdom a s takym signalom ;) .. 9-)

hmm .. len ma serie ta antena .. teraz som to skusal vo firme .. zobral som ju do ruky a skusal som ci nieco chytim .. vonku na okne som nechytil nic .. zato vo vnutry miestnosti ano, ale celkom nelogicky (aspon pre mna) .. na jednom mieste ano a o par cm vedla uz nie .. napr. na stole nic a ked mi antena spadla pod stol tak zrazu sa nieco chytilo .. nechapem ..

ta pribalena antena vyzera podobne ako tato:
http://www.elektrosat.cz/novy/shop.php?category=1&k=33&p=104
exTNT (1421)|14.9.2005 11:14
Tak zpátky k tématu: existuje někdo s pozitivní zkušeností s nějakou duální (DVB-T + analog) TV kartou? Tzn. takovou, která by bezproblémově fungovala jak na analog, tak na DVB-T s dodávaným SW?
Nebo má moje mírná ironie své opodstatnění?... 8-)
richie (86)|16.9.2005 16:05
exTNT \/

ale ved ja v podstate mam pozitivnu skusenost s mojou kartou, ako to zatial vyzera, tak problem mam len s dostatocnym prijmom signalu, resp. s antenou ci slabym notebookom (ked chcem pouzit PIP) ale to nie je chyba ci nedokonalost karty ;) .. a cuduj sa svete, funguje mi to s original ovladacmi a softom ;)

:BB:
exTNT (1421)|16.9.2005 16:38
richie
Tvoje pozitivní zkušenost je pouze Tvůj subjektivní dojem, protože jsi nevyzkoušel skutečně fungující DVB-T kartu, takže si ani neuvědomuješ o co všechno Tě ten Tvůj zázrak šidí - pokud vím, tak nemůžeš např. nahrávat celý transport stream, nemůžeš nahrávat několik překrývajících se pořadů, nemáš kontrolu BER atd. a navrch se s tím trápíš už takovou dobu, že já při své povaze už bych si na tý kartě dávno zatancoval odzemok.
Ale když je někdo masochista, těžko mu to mít za zlé... :-E :BB:
richie (86)|16.9.2005 17:02
exTNT
nic v zlom, ale pri tych podmienkach co to skusam (lokalita/signal/antena), by som mal problem asi aj s airstarom 9-)
naproti tomu si mozem pustit PIP (analog+digital)

co sa tyka transport streamu, BER a pod. tak s tym suhlasim, no mozno sa najde nejaky soft co mi to umozni (predpokladam, ze to nie je obmedzenie v HW/karte)