Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Otocene polsnimky CCE

Tean (410)|10.6.2004 15:58
Zdravim. Mam problem s CCE 2.66 aj 2.67 (presne verzie zistim az doma) stale mi otaca polsnimky pri renderovani. Zdroj mu vlozim ako Lower first a vyjde mi Top first. V navode som sice nasiel sice funkciu priamo na to urcenu, ale cuduj sa svete, v programe sa nenachadza.
Vie niekto kde je problem? thanx
clee (6592)|10.6.2004 19:22
nevim nevim, ale pokud se ti to nepovede vyresit primo v CCE, tak program ReStream umi prohodit field order bez rekomprese...
Tean (410)|10.6.2004 22:06
Vdaka, doteraz to tak riesim, ale zabijam tym cas. Niekedy proste potrebujem iba rychly prevod do mpeg 2 a CCE je najrychlejsie a uz ma to nebavi. Aj tak dik za tip.
mirekv (7169)|10.6.2004 22:52
V nastavení Advanced Video změň Offset line z 0 na 1 nebo opačně (za tento tip díky někomu z tohoto fóra B-) U hotových zkažených Restream, jak radí clee.
stayman (12393)|10.6.2004 23:07
Myslim, ze to vedel jedine Glbco (s tym 0, 1) a napisal to do starej diskusie, ak ma pamet zase neoklamala :-D
Tean (410)|11.6.2004 08:37
Vdaka chlapi, ked pridem domov, tak to otestujem.
Tean (410)|21.6.2004 16:03
Tak som to skusal, ale nefungovalo to. Vzdy som dostal opacne polsnimky a musel som ich otacat.
Mam este inu otazku. Akym programom by sa dalo zistit, ze ten ktory subor ma otocene polsnimky. Doteraz som to vzdy zistil na TV alebo programom ReStream, ale zistil som, ze klame (vzdy mi pri otvoreni suboru dal kvacku "Top Field First" (dufam, ze si to dobre pamatam) ak sa jednalo o subor s otocenymi polsnimkami). Doteraz mal pravdu a vzdy som polsnimky otocil, ale vcera som si urobil DVD a cele malo otocene polsnimky aj ked som si to predtym skontroloval.
Uz som z toho zufaly, neviem comu mozem verit. Vzdy to zistim az na TV a to je posledna faza a stale sa vracat naspat je otrava :-(((
PLS HELP
mirekv (7169)|21.6.2004 16:51
Tean: no já si udělal svůj profil s otočenými půlsnímky a mám klid. Ovšem ze zásady pálím na DVD-RW a pak načisto. Někdy se mi, že otáčet nebylo třeba. Program není, vypal si však vzorek!
Tean (410)|21.6.2004 18:16
Na DVD RW si to vzdy davam (kedze je to v poslednom mesiaci take divoke), ale comu nerozumiem je veta :
já si udělal svůj profil s otočenými půlsnímky
prosim blizsie vysvetlit.
Este jedna poznamka, doteraz som nikdy nemal problemy s otocenymi polsnimkami a tento mesiac je moja praca iba o tom. Nerozumiem tomu. A to uz mam novu instalaciu XP a celeho softu - a uplne zbytocne.
mirekv (7169)|21.6.2004 19:44
V CCE si můžeš udělat profil v "Template". Spoleh na to 100% není, o čemž svědčí má krabice "zmetky", což jsou CD a DVD pod značkou "NPZ" (nestandardně přehratelná záloha).
Anonymous (825)|2.7.2004 12:11
CCE bude mít v hlavičce vždy horní pole ako první, to je jedině správně. Otočením uspořádání v hlavičce bude mít za následek opět zmetka.

A na co test s vypálením vzorků a td. prostě na editoru půlpole musí jít po sobě a na výstupu (i hlavička) musí být Upper field first a interlaced frame zjištěním na Bitratevieweru.

Prostě jako lisované DVD ... (nechápu tolik povyku s půlsnímky)
Tean (410)|3.7.2004 13:03
Problem je zrazu prec. Nic som nezmenil, ale moje dalsie videa funguju tak ako pred mesiacom (vtedy sa zacala ta nocna mora)...aspon doteraz :-)
mirekv (7169)|5.7.2004 18:50
Bullback: "Prostě jako lisované DVD ... (nechápu tolik povyku s půlsnímky)".
Prostě když vše nainstaluju a nechám v defaultu, tak se mi ty půlsnímky někde otočí a nějak to napravit musím. Takže v CCE, nebo v ReStreamu.
Anonymous (825)|6.7.2004 16:47
[quote]no já si udělal svůj profil s otočenými půlsnímky a mám klid. Ovšem ze zásady pálím na DVD-RW a pak načisto. Někdy se mi, že otáčet nebylo třeba. Program není, vypal si však vzorek![/quote]

To ale neznamená že je nutný to zkoušet vypalováním. Cesta zkoušky že to jede na stolním přehrávači nemusí být správná.