Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

český teletext

jabala (1)|8.9.2005 07:35
Vážení, potřebuji poradit. Rozhoduji se o koupi externího modulu k PC pro příjem DVB-T s napojením přes USB. Má někdo zkušenosti se zařízením, jehož SW dokáže správně interpretovat české znaky v teletextu a EPG?
exTNT (1421)|8.9.2005 15:09
EPG je zatím naprosto k ničemu - jednak se zdá, že broadcasteři experimentují se znakovou sadou, jednak to moc neodpovídá, jednak některé stanice EPG nenesou - alespoň tak se zdá při použití DVBVieweru...

Teletext je v DVBVieweru v pohodě, jedinou nevýhodou je, že u velkých písmen se neobjevují diakritická znaménka.

Pokud Ti ovšem kromě čtení EPG a teletextu jde taky o to, aby se s tím dalo sledovat a nahrávat (a případně streamovat do sítě) DVB-T, tak bych doporučil to EPG překousnout (možná v nějaké další verzi už to bude v poho...) a pořídit si TechniSat AirStar DVB-T USB, protože nejlepší aplikace pro práci s DVB-T - DVBViewer - s ničím jiným nespolupracuje.
sabai (16)|8.9.2005 15:37
mne se diaktritika u teletextu spravne zobrazuje jen v GE verzi...
at delam, co delam, v PRO verzi tam mam stejne zmrseny znaky jako v TE verzi :-(
exTNT (1421)|8.9.2005 17:01
sabai
Já už dost dlouho používám jenom GE verzi, takže mě to nějak ani nenapadlo, že by to v TE nebo Pro mohlo být jinak 9-) .
EPG máš ve stejným stavu, jako já, nebo Ti to chodí? Kdysi někdo psal, že z CDG to docela chodí dobře, ale mně teda ani tam ne...
sabai (16)|9.9.2005 15:37
[quote=exTNT]sabai
Já už dost dlouho používám jenom GE verzi, takže mě to nějak ani nenapadlo, že by to v TE nebo Pro mohlo být jinak 9-) .
EPG máš ve stejným stavu, jako já, nebo Ti to chodí? Kdysi někdo psal, že z CDG to docela chodí dobře, ale mně teda ani tam ne...[/quote]

epg mam ve stejnym stavu jako ty, proste skoda :-(
exTNT (1421)|12.9.2005 07:35
Tož snad se to s ostrým provozem DVB-T srovná. :-)