Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 40

Téma: MPC vs. VLC

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

Přestože nám Mike zamknul diskuzi, tak bych si dovolil se ještě vrátit k tomuto:
    Citace Původně odesláno od StayMan
    No rozdiel je len v nastaveniach, pretoze MPC ma takisto vlastne filtre/dekodery/dokonca aj kodery a tak si ho mozes nastavit ako ten VLC.
    Jak jsem psal, MPC má vlastní filtry pro některé formáty - MPEG-1/2 video, AAC, AC3, DTS, MP2 a MP3 zvuk. Má taky vlastní splittery pro AVI/OGM/MKV. Nicméně pořád používá automatickou tvorbu DirectShow grafu z Windows. To znamená, že různý titulkový a podobný filtry se do grafu nacpou. Taky chybí podpora MPEG-4, takže se musí použít systémovej kodek.
    Oproti tomu je VLC na systémovych kodecích zcela nezávislej. Má vlastní dekodery MPEG-4 ASP i AVC + všechny co má MPC. Žádný DirectShow filtry se nemůžou do pžehrávání zamíchat. Má proto (spolu s MPlayerem) obrovskou cenu při diagnostikování problémů s DirectShow a filtry/kodeky. V MPC se podojenej DirectShow projeví, to mám vyzkoušený.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele mil84
    Registrace
    Jun 2005

ak je toto diskusia o prehravacoch celkovo, tak by ma zaujimalo ake pouzivaju ostatni. mne sa po mnohorocnom pouzivanii roznych prehravacov vyber tych najlepsich zuzil prakticky na 3 - BSplayer, MPC a VLC. ani jeden z nich vsak nie je najlepsi, co je skoda. BSplayer ma pekne skiny, je rychly a kopu nastaveni, MPC to iste len este lepsie co sa tyka nastaveni a prehra toho viac - ale je zase trochu pomalsi ako BSplayer no a VLC je zas najrychlejsi a najuniverzalnejsi, prehra vsetko mozne od divxu cez DVD po gramofonovu platnu - ale zas ma priserne spravene nastavenia a vyzera dost zle. takze mam nainstalovane vsetky tri skoda ze to niekto nedomysli do dokonalosti, tak dobre prehravace a kazdemu chyba nejaka drobnost...

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

mil84
    Já ještě doplním čtvrtý - ViPlay. Srovnal bych ho asi s BSPlayerem. Nyní se připrvauje verze 3 (jsou už venku nějaké betaverze) a ta vypadá dost propracovaně. Uvidíme, jak bude nakonec vypadat.

Registrace
    Jun 2005

a ja doplnim piaty, na ktory som nepochopitelne zabudol - a to takmer neprekonatelny mplayer - je velmi rychly, ma v sebe implementovane kodeky takze prehra vsetko, neinstaluje sa, je pre windows/linux a ma obrovske moznosti ovladania, hlavne pre prikazovu riadku ale postupom casu to zrejme budu pridavat aj do guiciek. gui sice je, ale zatial su to take prototypy - pouzitelne pore nenarocneho divaka ale moc nastaveni tam nie je, ale uz je to jakz takz pouzitelne. ale ked sa to gui dorobi poriadne, tak to bude naozaj najlepsi prehravac aky existuje. hlavne tazko najst taku dobru kombinaciu rychlosti prehravania/konfgurovatelnosti/univerzalnosti/a malevelkosti. kto chce vyskusat http://prdownloads.sourceforge.net/m...8.zip?download

Je tu pravidelně Avatar uživatele Trent
    Registrace
    Feb 2007

ja pouzivam zoom player... v pro verzii

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Ja PowerDVD6 Deluxe a najnovsi WMP10 (tesim na 11, strasne tesiiiiim)

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od StayMan by €RikŁ€
    a najnovsi WMP10 (tesim na 11, strasne tesiiiiim)

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od mirekv
    Citace Původně odesláno od StayMan by €RikŁ€
    a najnovsi WMP10 (tesim na 11, strasne tesiiiiim)
    Uz si ho skusal???

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

Je tu pořád Avatar uživatele Doom
    Registrace
    Mar 2004

jako default přehrávač mám teď MPC - rychle nabíhá, ve spolupráci s FFDSHOW (verze z nejnovějšího CCCP) jsem s ním ještě neměl problém.
    před MPC jsem používal BSPlayer, ale MPC se mi líbí víc. akorát by chtělo doladit práci s playlistem

na větší akce typu DVD mám Intervideo WinDVD verze 5 s pluginem pro ovládání dálkou od TV karty.

WMP mi nesmí do počítače, větší hrůzu jsem ještě neviděl - divné ovládání, mizerná možnost konfigurace, hrůzná práce s playlisty

VLC mě neoslovil, ani pořádně nevím proč... prostě se mi nelíbí

ZoomPlayer v základní verzi neumí playlisty a placenou verzi nechci.

a na audio mám Winamp 5.2x

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

StayMan by €RikŁ€
    Tady není co zkoušet, jesli má ten nový tak příšerné ovládání jak předchozí, tak není co řešit. První co dělám po reinstalu systému je, že video a audio soubory asociuju na něco jiného než WMP.

Je tu pořád Avatar uživatele Doom
    Registrace
    Mar 2004

chudáci lidi, co maj XP MCE a musej WMP používat na všechno

Registrace
    Jun 2005

ze powerdeluxe a wmp 10/11/hocikolko ) no proti gustu ziaden disputat ale toto je uz moc

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Citace Původně odesláno od DoomHammer
    chudáci lidi, co maj XP MCE a musej WMP používat na všechno
    No, shromáždil jsem spoustu info o MCE2005 (někdy to sem hodím ve formě článku), a nezdá se mi, že by to museli být chudáci. Teď Karneval začal šířit digitál, a já uvažuji o druhém PC ve formě MCE.
    Je pravda, že v takovém PC se moc "nepovrtáš", ale v televizi se také nehrabeš.

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

k cemu zgarb typu wmp10, kdyz na dvb je jeden z nejlepsich dvbviewer, kterej podporuje HTPC sam o sobe

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední