Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPC vs. VLC

vlada (3470)|6.9.2005 23:20
Přestože nám Mike zamknul diskuzi, tak bych si dovolil se ještě vrátit k tomuto:
[quote=StayMan]No rozdiel je len v nastaveniach, pretoze MPC ma takisto vlastne filtre/dekodery/dokonca aj kodery a tak si ho mozes nastavit ako ten VLC.[/quote]

Jak jsem psal, MPC má vlastní filtry pro některé formáty - MPEG-1/2 video, AAC, AC3, DTS, MP2 a MP3 zvuk. Má taky vlastní splittery pro AVI/OGM/MKV. Nicméně pořád používá automatickou tvorbu DirectShow grafu z Windows. To znamená, že různý titulkový a podobný filtry se do grafu nacpou. Taky chybí podpora MPEG-4, takže se musí použít systémovej kodek.
Oproti tomu je VLC na systémovych kodecích zcela nezávislej. Má vlastní dekodery MPEG-4 ASP i AVC + všechny co má MPC. Žádný DirectShow filtry se nemůžou do pžehrávání zamíchat. Má proto (spolu s MPlayerem) obrovskou cenu při diagnostikování problémů s DirectShow a filtry/kodeky. V MPC se podojenej DirectShow projeví, to mám vyzkoušený.
mil84 (61)|24.1.2006 11:02
ak je toto diskusia o prehravacoch celkovo, tak by ma zaujimalo ake pouzivaju ostatni. mne sa po mnohorocnom pouzivanii roznych prehravacov vyber tych najlepsich zuzil prakticky na 3 - BSplayer, MPC a VLC. ani jeden z nich vsak nie je najlepsi, co je skoda. BSplayer ma pekne skiny, je rychly a kopu nastaveni, MPC to iste len este lepsie co sa tyka nastaveni a prehra toho viac - ale je zase trochu pomalsi ako BSplayer no a VLC je zas najrychlejsi a najuniverzalnejsi, prehra vsetko mozne od divxu cez DVD po gramofonovu platnu - ale zas ma priserne spravene nastavenia a vyzera dost zle. takze mam nainstalovane vsetky tri :) skoda ze to niekto nedomysli do dokonalosti, tak dobre prehravace a kazdemu chyba nejaka drobnost...
vlada (3470)|24.1.2006 12:41
mil84
Já ještě doplním čtvrtý - ViPlay. Srovnal bych ho asi s BSPlayerem. Nyní se připrvauje verze 3 (jsou už venku nějaké betaverze) a ta vypadá dost propracovaně. Uvidíme, jak bude nakonec vypadat.
mil84 (61)|21.3.2006 14:05
a ja doplnim piaty, na ktory som nepochopitelne zabudol - a to takmer neprekonatelny mplayer - je velmi rychly, ma v sebe implementovane kodeky takze prehra vsetko, neinstaluje sa, je pre windows/linux a ma obrovske moznosti ovladania, hlavne pre prikazovu riadku ale postupom casu to zrejme budu pridavat aj do guiciek. gui sice je, ale zatial su to take prototypy - pouzitelne pore nenarocneho divaka ale moc nastaveni tam nie je, ale uz je to jakz takz pouzitelne. ale ked sa to gui dorobi poriadne, tak to bude naozaj najlepsi prehravac aky existuje. hlavne tazko najst taku dobru kombinaciu rychlosti prehravania/konfgurovatelnosti/univerzalnosti/a malevelkosti. kto chce vyskusat http://prdownloads.sourceforge.net/mpui/MPUI-1.1.5_with_MPlayer-CVS-060318.zip?download
Trent (314)|21.3.2006 14:27
ja pouzivam zoom player... v pro verzii
stayman (12393)|21.3.2006 14:29
Ja PowerDVD6 Deluxe a najnovsi WMP10 (tesim na 11, strasne tesiiiiim) :-)
mirekv (7169)|21.3.2006 14:31
[quote=StayMan by €RikŁ€] a najnovsi WMP10 (tesim na 11, strasne tesiiiiim) :-)[/quote]
:-k
stayman (12393)|21.3.2006 14:32
[quote=mirekv][quote=StayMan by €RikŁ€] a najnovsi WMP10 (tesim na 11, strasne tesiiiiim) :-)[/quote]
:-k[/quote]

Uz si ho skusal??? :-?
clee (6592)|21.3.2006 14:36
:-E
Doom (2331)|21.3.2006 14:42
jako default přehrávač mám teď MPC - rychle nabíhá, ve spolupráci s FFDSHOW (verze z nejnovějšího CCCP) jsem s ním ještě neměl problém.
před MPC jsem používal BSPlayer, ale MPC se mi líbí víc. akorát by chtělo doladit práci s playlistem

na větší akce typu DVD mám Intervideo WinDVD verze 5 s pluginem pro ovládání dálkou od TV karty.

WMP mi nesmí do počítače, větší hrůzu jsem ještě neviděl :-k - divné ovládání, mizerná možnost konfigurace, hrůzná práce s playlisty

VLC mě neoslovil, ani pořádně nevím proč... prostě se mi nelíbí :-I

ZoomPlayer v základní verzi neumí playlisty a placenou verzi nechci.

a na audio mám Winamp 5.2x
mirekv (7169)|21.3.2006 14:44
StayMan by €RikŁ€
Tady není co zkoušet, jesli má ten nový tak příšerné ovládání jak předchozí, tak není co řešit. První co dělám po reinstalu systému je, že video a audio soubory asociuju na něco jiného než WMP.
Doom (2331)|21.3.2006 14:47
chudáci lidi, co maj XP MCE a musej WMP používat na všechno :-E
mil84 (61)|21.3.2006 15:01
ze powerdeluxe a wmp 10/11/hocikolko :)) no proti gustu ziaden disputat ale toto je uz moc :)
Ivo Mašek (10205)|21.3.2006 16:10
[quote=DoomHammer]chudáci lidi, co maj XP MCE a musej WMP používat na všechno :-E[/quote]
No, shromáždil jsem spoustu info o MCE2005 (někdy to sem hodím ve formě článku), a nezdá se mi, že by to museli být chudáci. Teď Karneval začal šířit digitál, a já uvažuji o druhém PC ve formě MCE.
Je pravda, že v takovém PC se moc "nepovrtáš", ale v televizi se také nehrabeš.
clee (6592)|21.3.2006 16:20
k cemu zgarb typu wmp10, kdyz na dvb je jeden z nejlepsich dvbviewer, kterej podporuje HTPC sam o sobe :-R
stayman (12393)|21.3.2006 18:45
Je to sranda, ako prahnete po prehravacoch a? A nic :-E :-E :-E Tak sa uz tesim na ten WMP11, ze si Vas uz ani nevsimam, neviete kedy bude? :-D
Trent (314)|21.3.2006 19:22
mno, ze by som po nich prahol, neda sa povedat, jedmoducho ho mam a pouzivavam... :BB:
Doom (2331)|22.3.2006 07:40
StayMan by €RikŁ€
kdesi na netu byl článeček, v němž byla testována životnost WinXP SP1 bez aktualizací po připojení přes pevnou lajnu na Síť. psali tam, pokud se nepletu, že za půl hodiny se objevila první infekce. za tu dobu si SP2 těžko stáhneš a nainstaluješ.

v kontextu s WMP: blábol si co chceš, ale podle většiny lidí je WMP krám na ultimo, což je pravda i kdyby ses na hlavu stavěl.
napiš nám sem pár důvodů, proč je WMP lepší než jiné přehrávače. HE?

edit: s tvým názorem na LG naopak souhlasím :-E
mil84 (61)|22.3.2006 09:45
[quote]vravim, niekto nevie a tak prahne, niekto vie a uziva si zivota s najlepsimi softami na svete (a od Billa su to vsetky ) [/quote]

mal si vydatny obed a grglo sa ti ze? :) ale teraz vazne, skus napisat nejake vyhody tohoto pseudoprehravaca. nepatrim medzi ludi, pre ktorych je modou ohovarat vsetko len preto ze je to microsoft, takze ak mas nejake rozumne dovody, preco pouzivat WMP tak sa ich rad dozviem (bez ironie)
stayman (12393)|22.3.2006 10:04
Pretoze mi s nim vsetko funguje to co potrebujem !!! Este daco? :-)
stayman (12393)|22.3.2006 10:09
[quote=DoomHammer]StayMan by €RikŁ€
kdesi na netu byl článeček, v němž byla testována životnost WinXP SP1 bez aktualizací po připojení přes pevnou lajnu na Síť. psali tam, pokud se nepletu, že za půl hodiny se objevila první infekce. za tu dobu si SP2 těžko stáhneš a nainstaluješ.
blábol si co chceš, ale podle většiny lidí je WMP krám na ultimo, což je pravda i kdyby ses na hlavu stavěl.
napiš nám sem pár důvodů, proč je WMP lepší než jiné přehrávače. HE?[/quote]

Tak prave to je dovod, aby si to spravil co najlepsie, ale ked uz aj po upozorneniach (a to na niekolko stoviek miestach) niekto dostane vira, tak je to najvacsia LAMA, aku kedy mozes vidiet vo svojom zivote, no a to potvrdzuje skor opak, ze MS ma aj nielen najlepsie vyrobky na svete, ale aj support. Co sa tyka WMP10 (bohajehokde je ta 11 :))) mi skor Ty musis povedat, co je na nom zle ale uvedom si, ze to co sa nepaci Tebe este neznamena, ze sa bude nepacit aj mne, takze bud strucny a vecny :-)
Doom (2331)|22.3.2006 10:15
StayMan by €RikŁ€
no flame, ale ne každý má know how, jak si udělat XP s integrovaným SP2 a se záplatama. to že hrstka lidí zná nLite nebo jiné postupy je fajn, ale je spousta LAM a BFU, co maj od kamoše přesmažené XP + SP1 (nebo koupené :-) )a o možnosti integrace neví. ti si udělaj reinstal OS, připojí se na Net a než jim projede bůhvíkolik MB záplat, něco chytnou...

ad WMP: nelíbí se mi
- vzhled
- integrace v OS
- podpora titulků
- (ne)možnosti nastavení
- práce s playlistem (nemožnost natahat víc adresářů s MP3, musím to nějak pofiderně tahat z knihovny)

ted zas ty napiš, z čeho u WMP tak uchcáváš. a bud stručný a věcný :-E
stayman (12393)|22.3.2006 10:20
[quote=DoomHammer]d WMP: nelíbí se mi

- vzhled
- integrace v OS
- podpora titulků
- (ne)možnosti nastavení
- práce s playlistem (nemožnost natahat víc adresářů s MP3, musím to nějak pofiderně tahat z knihovny)[/quote]

1. irelevantne a skinov je plna rit a takisto sa druhym playerom moze len snivat...
2. irelevantne a existuje uiz aj OS bez
3. vymakana, staci DivXG400
4. akeho preboha? Pisal som, ze bud vecny !!!
5. toto ti presne nepoviem, ale nejak to ide :)))

Ja som uz pisal, nemam proti nemu absolutne nic, a co sa tyka DVD (tam je to slabsie sice), tak aj ty pouzivas ako si to nazval, pockaj, aha

"na větší akce" pouzivam PowerDVD6 Deluxe. :-E
mil84 (61)|22.3.2006 12:21
no skusim ja:

- mozes si tam nastavit nejaky pan-scan - dajme tomu ze si chces z filmu 2,35:1 spravit 4:3 - ide ti to vo WMP?
- ma to nejake nastavitelne klavesove skratky?
- daju sa ti tam robit screenshoty?
- preco to tak pomaly otvara subory? a to nie je subjektivny pocit, lebo som skusal viacero prehravacov a wmp bol jeden z tych (naj)pomalejsich
- a nehovorim o tom ako vyzera a ze by najradsej asi integroval do 1 prehravaca od prehravania hudby, videa cez kreslenie pomaly az po vyrobu ciziem :)

ak ti vyhovuje ze to ma omnoho menej nastaveni nez ine prehravace, lebo ty ich nepouzivas/nepotrebujes, tak taku odpoved beriem.
Doom (2331)|22.3.2006 12:26
já se přidám.
stayi, můžeš ve WMP nastavit při ripování do MP3 formát VBR? a víš, jaký encoder se při ripování používá?
umí WMP ripovat do OGG?
mirekv (7169)|22.3.2006 12:53
Navíc po instalaci systému je jak malé děcko, nic neumí přehrát, dokud nenainstaluješ kodeky a pod. Na různé zkoušení jedině VLC nebo V-player( kvůli podpoře všemožných titulků), na DVD PowerDVD.
Doom (2331)|22.3.2006 13:24
moje ověřená kombinace: MPC + CCCP :BB:
jojto (865)|22.3.2006 16:50
MPC+CCCP :BB:
blueant (820)|22.3.2006 17:01
Niektorym ostalo vstepene heslo - So sovietskym zvazom na vecne casy. :-E :-E :-E
jojto (865)|22.3.2006 17:04
blueant (820)|22.3.2006 17:10
[quote=jojto]blueant
http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=7292[/quote]

Ja viem ;)
Tiez sa chystam odskusat :-)
stayman (12393)|22.3.2006 17:30
[quote=mil84]no skusim ja:

- mozes si tam nastavit nejaky pan-scan - dajme tomu ze si chces z filmu 2,35:1 spravit 4:3 - ide ti to vo WMP?
- ma to nejake nastavitelne klavesove skratky?
- daju sa ti tam robit screenshoty?
- preco to tak pomaly otvara subory? a to nie je subjektivny pocit, lebo som skusal viacero prehravacov a wmp bol jeden z tych (naj)pomalejsich
- a nehovorim o tom ako vyzera a ze by najradsej asi integroval do 1 prehravaca od prehravania hudby, videa cez kreslenie pomaly az po vyrobu ciziem :)

ak ti vyhovuje ze to ma omnoho menej nastaveni nez ine prehravace, lebo ty ich nepouzivas/nepotrebujes, tak taku odpoved beriem.[/quote]

Ako pise mirekv, sice to myslel cinicky, ale staci ked si nainstalujes utiltku+kodeky a vsetko funguje tak ako castokrat tie "Vase" nie !!! Aj MPC dlho taktiez nebol distribuovany s podporou, ale to len tak naokraj, takze

1. ano ide to, musis si vsimat aj vlastnosti u zariadeni, tam ide nastavit ak mas zdeformovany obraz a taktiez dalsie pikosky ako opravy C1/C2 chyb co tu spominal neveriaci vlada, normalizaciu pri vypalovani atd. Inak na Crop napriklad ta utilitka, ktoru mam stale.
2. skratky ma, ci nastavitelne, to neviem, pouzivam nanajvys Enter a CTRL+P a nepotrebujem si to prestavit
3. to neviem, na to sluzi iny soft
4. neporovnaval som rychlost otvarania, pretoze mna nijak neobmedzuje, asi by to chcelo rychlejsie PC, neviem..
5. to uz je vec vkusu (alebo skor nevkusu :)))), ale prestavit sa da!

DoomHammer, WMP10 mas pravdu, je aj FREEWARE ripper s audio kompresiami WMA a MP3, kde ta posledna je navyse profesionalneho kodeku Fraunhofer a teda ziadne LAME :)))))), o com sa Ti u toho tvojho Winampu moze len zdat. Neviem co je to VBR a ani neviem co je to OGG, totizto mne to OGG autoradio nepodporuje (okrem tych spominanych MP3 a WMA :) \/
leo (345)|22.3.2006 19:55
Stayi, moc tě nechápu. Píšeš: "Pretoze mi s nim vsetko funguje to co potrebujem !!!".

A dále pak píšeš, že potřebuješ DivXG400 na titulky (předpokládám, že DivXG400 je produkt Microsoftu), na zachycení snímku videa potřebuješ jiný soft (asi taky od Microsoftu)... Já bych wmp10 viděl spíš na polotovar, který se dá do použitelné podoby doladit dalším softem (pak je to opravdu dostatečný přehrávač, nemusí však všem náročnějším uživatelům vyhovovat).

Ale není pravda, že v samotném wmp10 funguje vše, co potřebuješ.
mirekv (7169)|22.3.2006 20:29
leo
Ale není pravda, že v samotném wmp10 funguje vše, co potřebuješ
Přesně to jsem psal! :-D
mil84 (61)|23.3.2006 15:00
ak potrebujes utilitku na titulky, utilitku na crop az po utilitku na neviem co (na spustenie WMP :) tak to nebude az tak dobry prehravac. leo spravne povedal ze je to polotovar, jednou veto to zhrnul
mil84 (61)|31.3.2006 12:40
dalsi dokaz ktory prehravac ide stale dopredu a ktory nie. novy MPC classic 6.4.9.0 ma kopu veciciek navyse oproti predchadzajucim verziam - teraz uz prehra naozaj kazdy format videa bez hlasiek Cannot render file, navyse sa, ked som to porovnal s predch. verziou aj o trochu zrychlil.
jojto (865)|31.3.2006 15:03
vlada (3470)|8.4.2006 16:04
MPC sice po nějakou dobu taky stagnoval, ale teď je jeho vývoj zase parádní - a všechno to dělá jeden jediný člověk. Když někdo umí, tak holt umí.
mil84 (61)|22.4.2006 13:58
ja len nikdy nepochopim preco nepracuje s titulkami ako vsetky ostatne prehravace, preco sa musi prepinat z overlay do vmr7/9. argument ze treba mat stale nastaveny vmr7/9 neobstoji - je pomalsi ako overlay a navyse kvalita zobrazenia je horsia - skusal som to pri vsetkych farebnych hlbkach od 16b cez 24b po 32b a vzdy je to horsie ako overlay.
vlada (3470)|22.4.2006 17:07
mil84
Já na titulky používam FFDShow, takže mě to moc netrápí, ale je určitě to bude plno lidem vadit. Podle mě je problém v tom, že MPC vykresluje titulky přímo do videa a to lze mnohem lépe pomocí VMR než overlay.