Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canopus DV je Upper – vysvětlení

Pears (1027)|6.9.2005 11:22
Renderoval jsem v programu Imaginate2 do kodeku od Canopusu v němž je napsáno, že by měl být Lower, ale po načtení do Vegasu se mi hlásí jako Upper (viz. obrázky).
Může mi někdo vysvětlit proč?
Výsledek videa by měl být koukatelný na TV a na PC. Vyřešil jsem to tak, že jsem v Properties a na Timeline nastavil Lower a renderoval (MPEG2) jako Bottom, ale na PC se to „cuká“. V TV je to OK.
Existuje nějaké rozumnější řešení na které jsem nepřišel?
Zkoušel jsem ten samí projekt v Imaginate2 renderovat do kodeku DV od Microsoftu a Vegas mi ho načetl jako Lower, což je pro DV standart.

p.s.: S DV formátem se setkávám poprvé. (nemam kameru-"zatím")
vegas_172.png imaginate_103.png
pepo (44)|6.9.2005 11:59
pre dv je standart lower field first alebo bottom field first
vlada (3470)|6.9.2005 12:15
Standard je psát to slovo s "d" na konci.
A teď k problému - je to video opravdu TFF nebo se tak jenom hlásí? Pokud se tak jenom hlásí, tak to změň v nastavení klipu a projektu a mělo by to být O.K.
Pokud nevíš jak to zjistit, koukni na moje stránky - návody -> prokládání, tam to je.
Pears (1027)|6.9.2005 13:11
Krome vlady jsem se od ostatnich akorat pekne naucil cesky a slovensky.
Na starnky koukam a AVIsinth stahuju i kdyz ho moc nemusim.Dik

pepo
..no vsak ja to tam pisu, ze je to standar[color=red]D[/color]
TWINGAC (245)|6.9.2005 16:30
Pears..máš len blbo nastavený projekt.. (template)
ai (2993)|6.9.2005 16:48
ja exportuju z toho do kodeku od microsoftu a vpohode, neni duvod pouzit ten canopusacky, fotky jsou jak vino, proc na nem trvas
stayman (12393)|6.9.2005 16:55
navyse nepozdava sa mi to template, ci to urcil sam Vegas (co dokaze jedine tak, ze nacitas ten subor cez tu zlozku hned vedla "MatchMediaSettings") alebo to "ne"nastavil uzivatel. :-?
TWINGAC (245)|6.9.2005 17:07
..veď hovorím, že "zdedený" blbo nastavený projekt :-)
stayman (12393)|6.9.2005 21:11
TWINGAC
Pardon, prehliadol som ta :-((
Pears (1027)|6.9.2005 23:33
[quote=StayMan by €RikŁ€](co dokaze jedine tak, ze nacitas ten subor cez tu zlozku hned vedla "MatchMediaSettings")[/quote]
Presne tak jsem to delal a urcil mi Upper.

ai
Netvrdim, ze kodek od Microsoftu nebudu take pouzivat, ale zajima me jen proc je od Canopusu Upper, kdyz mi Imaginate tvrdi pred renderem, ze bude Lower tak jako to je na obrazku. Coz by mel byt standard.

V tom avisinthu se nevyznam a jsem linej shanet a psat scripty, kdyz tomu nerozumim a vlastne ani nechci. Napsalo mi to, ze je to video 720x288. Coz je uplna blbost. Delal jsem to podle tohoto scriptu (snad spravneho) a nevim co jineho bych tam mel napsat, nez cestu k souboru:
[code]AVISource("D:\video.AVI")
AssumeTFF()
SeparateFields()[/code]
Existuje nejaky lepsi zpusob jak zjistit Lower-Upper?
Jak je to s tim renderem do MPEGu pro TV, aby se to v PC "necukalo"?