Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ladenie dvb-t

richie (86)|5.9.2005 13:43
poprosim pritomnych, ktory sa v tom viac vyznaju a poucenie, alebo aspon nakopnutie spravnou linkou vdaka :)

a teraz problem
som cerstvym majitelom fly dbv-t duo cardbus
mainstaloval som, tvari sa ze system ju pozna a aj programy ze s nou spolupracuju, ale rad by som aj sledoval nejake vysielanie (nie len ledky na karte)

v Kosiciach by malo fungovat vysielanie na kanaly K44 (vraj 4 programy), ale neviem ako to naladit, zatial som skusal dvoma programamy originalt DTV a potom programom myTheatre v oboch ale sa snazi ladit nejake frekvencie a zatial nenasiel ani jeden nic
no ani jeden nema (teda nenasiel som ) moznost scanovat po kanaloch, len priamo skusa nejake frekvencie, takze poprosim o vysvetlenie na akych frekvenciach mam ten K44 hladat



(ano moze byt problem aj to, ze som dobre schovany - skusam to zatial iba v kancly na prirucnu antenku)
richie (86)|5.9.2005 14:15
hmm .. zda sa ze este moze byt aj dalsi problem .. "vraj" momentalne v KE nevysielaju :( .. ale nema mi to kto potvrdit/vyvratit ..
exTNT (1421)|5.9.2005 15:25
Kanál 44 by měl být na frekvenci 658000 KHz.
Teda jestli se zase nestalo, že jsem nepochopil otázku... :-E
Mimochodem, už chápeš, proč jsem psal o duálních klumprech od LifeView? Ale beze srandy - doufám, že Ti to pojede. :BB:
richie (86)|5.9.2005 17:46
exTNT : \/ :-E

ale ano, dobre si pochopil ;)

pokial ide o LifeView, zatial som mal s nimi len dobre skusenosti (teda ak si odmyslim soft, ale to je problem viacerych nie iba lifeview) .. a nic porovnatelne, v tej cenovej kategorii, si myslim nie je
a to plati uz od cias starej tv karty s bt878 (ked som svojho casu nahraval este na staruckom pretaktovanom celerone 330), kde mala podla mna suvernne najlepsi obraz (tusim aj s nejakou Genius Wonder, ale bola v podstate to iste) a za naporovnatelnu cenu ..

hmm .. co sa tyka dualnych kariet, nuz uvidime ;) .. snad to nebude tak zle (horsie to asi vyzera ako som pocul s vysielanim u nas :( )

a vdaka za odpoved :) :BB: o chvilu to skusim znova (teda scanovat okolo tej frekvencie) .. par hodin som googlil, ale nejak som sa nedopracoval k nejakemu rozumnemu dokumentu, kde bu som laicky pochopil vztah medzi frekvenciou a cislom kanalu pri DVB-T, nevies nieco doporucit ?

apropos - doplnil som v tom inom threade vysvetlenie mojej reakcie ;) .. cestinu si este dobre pametam, predsa len som vyrastal za ineho rezimu ;)
exTNT (1421)|5.9.2005 18:38
Ale jo, on je to problém naprostý většiny TV karet, že sice železo může bejt super, ale soft je na nic. A samozřejmě u duálních karet se ty problémy se softem spíš umocňujou, než sčítaj. Proto jsem zaujatej proti duálním kartám a je mi vcelku jedno od koho jsou. :-E
Právě proto ale doporučuju TechniSaty na B2C2 FlexCop, protože DVBViewer je naprostá fantazie, ale bohužel s jinejma čipovejma sadama zatím neumí.
Jinak k těm kanálům vs. frekvencím se dá docela dobře použít třeba tohle, vyplývá z toho, že jeden kanál má šířku 8 MHz (odborníci mně možná opraví) já ovšem vycházím z Channellistu v DVBVieweru, kterej pro ladění uvádí jak kanál, tak frekvenci. :-E
PS
Jsem rád, že Ti ten šťouchanec s češtinou neuniknul... :-D
richie (86)|6.9.2005 09:10
exTNT : :-!!! vdaka prave taku nejaku tabulku som hladal

a co sa tyka dualnych kariet, hladal som nejake jednoduche a prenosne riesenie, pre obcasne pozeranie tv - sluzobky, vylety a pod. (takze dolezita bola aj minimalna cena) a tato karta to "zatial" vyhrala .. ako stabilne riesenie na doma si asi pozriem nieco lepsie, ale az to bude naozaj funkcne ..
exTNT (1421)|6.9.2005 10:00
Pohoda, proti gustu žádnej dišputát a dokud nebude DVB-T plně v provozu, tak je analog, případně duál, logický řešení. :BB:
richie (86)|7.9.2005 13:06
hmm .. stale sa mi nedari nic naladit .. najde sa niekto kto poradi/vysvetli v laickej reci co znamenaju dolu uvedene udaje ? .. a ako ich interpretovat pri nastaveni sw ?
(bud lifeview DTV, alebo myTheatre prip. v inom odporucanom sw ktory spolupracuje s danou kartou)
.. uvazujem o moznosti, ze nechytam nic kvoli nespravnemu default nastaveniu ... (zatial neuvazujem o tom ze karta je nefunkcna/vadna - analogova cast funguje)


TV kanál: K44
modulácia: 64-QAM
konvolučný kód: 2/3
pomer ochranného intervalu: 1/8
vyžiarený výkon ERPmax: 5,1 kW
prenosová rýchlosť transport. toku: 22,12 Mbit/s

PS:
teda uz viem (dufam) ze :
K44 - zodpoveda strednemu kmitoctu 658MHz)
64-QAM - nie je pre mna asi momentalne zaujimava info, pretoze to len hovori o kvalite vysielania

a skusam to s kartou LifeView FlyDVB-T duo cardbus ..


edit:
tak uz chytam .. problem je v antene (hlavne) .. a v tom ako a aky signal chyta ..