Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Černobílý obraz PC - SONY KV-29CS60

Jad (4)|1.9.2005 13:39
Zdravím. Samozřejmě jsem tu hledal, našlo mi to spoustu výsledků, ale moudrý z toho nejsem.
Jde o to, že mám ATI R9600, televizi SONY KV-29CS60, která má na sobě 2xscart, S-video a cinche. Nechtělo se mi to tahat zvlášť, tak jsem koupil tento kabel Scart - S-VHS+jack : http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=22680 , nicméně obraz na televizi je černobílý. Zkoušel jsem různé normy, zapojit do scartu 1 nebo 2. ale pořád stejné. V manuálu není ani zmínka o tom, že by tato televize neměla umět zpracovat s-video na scartu, naopak je tam zapojení přes scart doporučováno.
Nevíte někdo, kde může být chyba ?

Díky moc za případné odpovědi.
Pitomec (10211)|1.9.2005 13:47
[quote=Jad]V manuálu není ani zmínka o tom, že by tato televize neměla umět zpracovat s-video na scartu, naopak je tam zapojení přes scart doporučováno.[/quote]
Hlavně tam musí být výslovně uvedeno, že to S-Video přes SCART jde (jinak nejde). Jinak u SONY je tuším řežim S-Video dán opakovaným stiskem tlačítka AV na DO.
Jad (4)|1.9.2005 15:42
Aha, díky za odpověď, takže v tom případě to bude asi tou televizí. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli by pomohlo píchnout ten scart kabel do tohoto : http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=31851 a vyvést to buď přes cinch nebo přes s-video do konektoru s-video nebo cinch na TV ? Bude to sice prasečina, ale když už mám ten kabel nataženej, nechce se mi tahat další :-)
Pitomec (10211)|1.9.2005 17:20
Nějak to zbytečně komplikuješ - ATI 9600 (mám ji taky) má redukci, kterou vložíš do toho hosiden výstupního konektoru a na konci té redukce se na tebe usmívá normální CINCH (který pak přivedeš na SCART a jede to v pohodě v barvě).
Jad (4)|1.9.2005 17:34
No, ale ten kabel, co používám, tak tam je napevno přidělanej scart na jednom konci a na druhým 3,5 jack a s-video. Nejspíš to blbě chápu, asi určitě, protože tomu, co se děje se signálem nerozumím (a díky za trpělivost :-) ) , ale když je problém na straně TV, že nedokáže zpracovat S-video signál na scartu, tak mi nepomůže prostá redukce z s-videa na cinch na straně u grafiky (aniž bych s tím na straně TV něco dělal) nebo jo ?
Jinak tu redukci mám a momentálně je to píchlý do výstupní s-video zdířky.
Pitomec (10211)|1.9.2005 17:45
Tak kabel si pochopitelně musíš koupit jinej, anebo ten hosiden konektor uřízni a naletuj tam cinch. Jinak redukce signálu S-Video>>CVBS je možná pouze elektronicky (http://www.mk-electronic.cz, model AVX105). V případě té ATI 9600 se nejedná o redukci signálu, ale o redukci z jednoho typu konektoru na jiný - když se podíváš na tu grafickou kartu, tak ten konektor má 6 pinů, přičemž 4 jsou pro S-Video a zbývající 2 jsou pro CVBS (a právě k tomu je ta redukce, která to z těch 2 pinů vytáhne na cinch). Jenom pro úplnost dodávám, že některý redukce můžou mít těch pinů víc, anebo kostru i společnou, což ale není podstatný.