Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Umisteni anteny na DVB-T

osvold (21)|1.9.2005 09:35
Protoze jsem utopenej mezi barakama, musel jsem si k tuneru poridit aktivni antenu (kolega o dum vedle to mrcha chyta na kus dratu :( ). S ni mam signal jak z praku, ale problem je, ze kdyz se zacnu pohybovat po pokoji, dochazi k vypadkum signalu (asi vohejbam vlny, nebo co :) ). Je nejakej obecnej princip, jak co nejlip umistit antenu? Na co si dat pozor, ceho se vyvarovat? Je bezny, ze signal tak reaguje na pohyb osob?
Jo, antena je hama http://www.hama.de/portal/articleId*108040/action*2563
Diky predem za odpoved
mirekv (7169)|1.9.2005 10:20
osvold
Nesmíš se pohybovat mezi zdrojem signálu a anténou, takže nejlepší umístění je u okna, ještě lépe za oknem venku. U tebe je situace ještě komplikovanější, protože můžeš chytat odrazy odkudkoli (specifikum DVB-T je, že se odrazy sčítají).
osvold (21)|1.9.2005 10:58
dik za odpoved, no u okna je, ale asi mas pravdu, asi to bere signal odrazem od zdi v pokoji. To s tim scitanim je zajimavy, takze odrazy vlastne nevadej? Jakto, ze nevadi spozdeni signalu po odrazu? Nebo je to spozdeni tak maly, ze nema vliv?
mirekv (7169)|1.9.2005 11:02
osvold
To bys musel trochu prostudovat teorii DVB-T, laicky se to nedá vysvětlit.
Pitomec (10211)|1.9.2005 11:03
Vyhoď anténu ven a neřeš nějaký pokojový nesmysly.
osvold (21)|1.9.2005 11:46
to neni tak jednoduchy, dostat to za okno, protoze by byl zasadni problem dostat kabel zvenku do kvartyru, taky bych byval byl preferoval externi reseni, nicmene realizovat to temer nejde :-G

ad DVB-T a odrazy, tak jo, ja si o tom teda nekde neco prectu :)
Diablo (668)|1.9.2005 14:34
[quote=osvold]..... protoze by byl zasadni problem dostat kabel zvenku do kvartyru....[/quote]

Jedna díra ve zdi je zásadní problém? :OO



:-!!!
Pitomec (10211)|1.9.2005 14:50
:-E
osvold (21)|1.9.2005 16:38
ano, v dome, kde bydlim, a ktery ma obvodove zdi 50 cm je dira do pamatkove chranene fasady a umisteni neceho na fasadu skutecne zasadni problem, on ne kazdy bydli v panelaku s panelem o sirce 10cm.
exTNT (1421)|1.9.2005 16:59
STA (Společná Televizní Anténa) tam asi máte, že jo? Na tu nic nechytneš? Není rozdíl mezi anténou na analogovou a digitální pozemní televizi, akorát, že dobře udělaná STA Ti nepustí kanály používané pro stávající digitální vysílání do zásuvky, nicméně za pokus nic nedáš...
Pitomec (10211)|1.9.2005 17:03
[quote=osvold]ano, v dome, kde bydlim, a ktery ma obvodove zdi 50 cm je dira do pamatkove chranene fasady a umisteni neceho na fasadu skutecne zasadni problem, on ne kazdy bydli v panelaku s panelem o sirce 10cm.[/quote]
Na DVB-T ti může stačit i "pajšl" z malé síťové antény (sám ho mám kvůli všesměrovosti), který se dá v pohodě umístit na okenní rám. Nebo rovnou doplnit tu STA o anténu pro příjem kanálu(ů), kde DVB-T vysílá.
osvold (21)|1.9.2005 17:24
mno, tak STA bylo prvni, co jsem zkousel a chytil jsem .... takze asi mame dobre udelanou STA :)
strcil jsem antenu mezi okna a problem se vyresil, uz zadne ruseni pri pohybu, ale zase prestal fungovat CT24, asi chytam jen CRa a ten druhej multiplex se odrazi od jiny steny, nicmene, uz jsem na spravny ceste k reseni, dekuji vsem za podnety
Radeq (277)|1.9.2005 18:28
Mohu-li se vmisit, doporucuju treba tuhle a priheftnout ji primo zvenku na okenni ram (rozmery minimalni, cca 9x16 cm, je to nenapadny a lehoucky). Pokud by byl problem s dirou pro kabel v okennim ramu, delaji se i plochy pruchodky presne do skviry mezi oknem a ramem (do zdi bych nevrtal ani bez pamatkaru).
Veda-neveda, pokojovka je stejne vzdycky tak trochu prusvih \/. STA by byla pochopitelne nejlepsi, ale vetsina z nich filtruje vsechno co neni analog a na to donutit spravce k jeji byt minimalni uprave je bohuzel jeste trochu brzy (snad za rok). Gudlak.
Pitomec (10211)|1.9.2005 18:58
Žádnej zesilovač - DVB-T je háklivý na přebuzenej signál víc, než na slabší.
magoreska (28)|3.9.2005 11:28
Odrazy jsou zajimave - jsem schovanej v prvnim patre mezi panelakama a na parapetu u okna mam aktivni pokojovou antenu, nasel jsem misto kde mam signal 90% a kvalita 100%, ale staci ji posunout po parapetu o 20cm stranou a mam 0%.