Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sekundarni display - zeleny obraz

serb (44)|30.8.2005 21:41
Pomerne casto se mi stava, ze (pouze) pri zapnutem videu pres celou obrazovku na celem SEKUNDARNIM display-i u fx5700 se mi misto videa zobrazi pouze zeleny obraz(na primaru ne, ale drasticky klesne framerate). V tu chvili vykon CPU vybehne na 100%, dokonce i pohyb mysi se zmeni tak na 1 zmena pozice za 2 sekundy. Deje se to bez ohledu na zvoleny prehravac(WMP, MPC, BSP). Pomuze pouze zabiti prehravace klavesovou zkratkou. Zkusil jsem nekolik verzi forceware whql i ne-whql...vse bezvysledne. Ma nekdo obdobny problem, resp ma nekdo i reseni?
stayman (12393)|31.8.2005 01:09
Co pouzivas na titulky? Odinstaluj vsetok maraz vratane vsetkych pochybnych playerov a dekoderov :-k , nainstaluj si oficialne kodeky + DivXG400 a prehravaj to s WMP10 \/
serb (44)|31.8.2005 08:12
Na titulky nemam zadny dx filtr. Primarne pouzivam MPC, ktery ma primou podporu subs. Nainstalovane mam pouze kodeky z posledniho nimo codec packu. Ani jeden navic(max nejake z instalace sony vegas). WMP10 jeste tedy zkusim, ale dle meho nazoru to urcite dopadne stejne jako WMP9 a ostatni...
stayman (12393)|31.8.2005 10:47
Ak si instaloval kodeky z toho kodekpacku samostatne, tak ok, este mozno zalezi ake, inak odinstalovat a instalovat kodeky postupne, pokial to ide. :-D
serb (44)|31.8.2005 11:54
hm, tak to vypada ze problem je na strane nvidie...nasel jsem nejaky board na forum.nvidia.com, kde to uz pres 2 roky resi stovky lidi majici stejne problemy jako ja. Samozrejme bez vysledku a bez radne reakce nvidie. 2 roky maji kriticky problem a vubec je to nesere(jde o kombinaci AMD Athlon64 + GF FX* + WinXP). Myslim ze timto s touto spropadenou firmou koncim a brzo se vracim k ATI
stayman (12393)|31.8.2005 15:47
Len ci nie je problem skor s tou platformou AMD, ja a ani nikto komu som predal PC (vzdy INTEL chipset a NVidia grafika) to nemali zelene \/ :-E :-E :-E
serb (44)|1.9.2005 08:16
ackoliv se jedna zrejme o problem nvidie, tak se jako celkem dobre reseni jevi odinstalace veskerych kodeku, naprava registru a instalace pouze a jenom nejnovejsiho ffdshow. Zda se, ze nyni vse funguje jako po masle...diky za rady
stayman (12393)|1.9.2005 18:29
[quote=serb]ackoliv se jedna zrejme o problem nvidie, tak se jako celkem dobre reseni jevi odinstalace veskerych kodeku, naprava registru a instalace pouze a jenom nejnovejsiho ffdshow. Zda se, ze nyni vse funguje jako po masle...diky za rady[/quote]

Vobec rozmyslas nad tym, co si povedal? O akom probleme NVidie hovoris, ked ti to sposobovalo uplne nieco ine? \/ :-E :-E :-E
serb (44)|1.9.2005 18:52
StayMan: ale to vis ze premyslim. Kdyz uz sis nasel cas na posuzovani mych myslenkovych pochodu, tak si projdi jedno z mnoha for, napr zde: http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=376
problem zpusobuje rafa fx karet, jen se zda, ze ffdshow resi nejaky workaround.
stayman (12393)|1.9.2005 19:15
Znovu ti opakujem, ze instalujem PC iba s graf.kartami od NVidia, ATI nie (aj ked tych je zopar) a nestalo sa to v zivote, ale je pravda, ze tie PC robim ja, a neinstalujem tak kdeco, tak asi preto \/

Z toho tvojho odkazu je najlepsie toto:

[code]1. I have MSI FX5900XT used to work perfect on my old PC P4 1.7

2. The problem started when I moved the card to my new PC - Athlon 64[/code]

Preco si si nekupil radsej Intel64bit ??? :-? :-E
Seytchek (1)|10.9.2005 13:32
Do toho zelenýho obrazu má co mluvit DirectX a nastavení barevnýho složení obrazu. Je dobrý zkusit změnu 24bit, 16bit, 32bit, YUYV atd. pokaždé funguje něco jiného, ale chce to si hrát a hodně restartovat???!!! A ono si to potom sedne. Tenhle problém maji starý nVidie i na nový instalaci WinXP. Myslím geForce2 a starší... A ne jenom na secundárním monitoru. Seytchek