Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD Architect 3 vs. DVD Architect 2

manok (21)|29.8.2005 20:20
V DVD Architectu 3 mám problém s videem jako podkladem pod menu: seká se a má horší rozlišení (připadá mi jako by používalo jen liché nebo sudé řádky) - a nastavení field order (v background media - video - media properties) na tom nic nezmění. Přitom v DVD Architectu 2 je vše v pořádku, ale trojka má přece jen bohatší funkce... Nevíte, co s tím?

Díky.

Manok
stayman (12393)|29.8.2005 22:59
To na co taky titulok? :-? Skus na to menu pouzit "RaduceInterlacedFlicker"
manok (21)|4.9.2005 14:57
Díky StayMane, zkusil jsem, ale bez výsledku. Jako podklad v menu mám klasické Canopus DV s lower field first. Zjistil jsem, že když u videa v media properties dám upper field first, tak se zobrazují jen liché řádky, když lower field first, tak jen sudé. Alespoň tak se mi to zdá - jako podklad jsem si totiž udělal v Canopus PhotoAlbu 2 knihu, která se otevře a kde jsou kromě fotek i titulky, ty jsou prakticky necitelné jako by se užívali jen sudé nebo liché řádky (poloviční rozlišení + video se škube).
Pokud nastavím v media properties jako neprokládané, tak se objevují liché i sudé, ale neprokládané video se stále nepříjemně cuká (když je ve videu výrazný pohyb).
V DVD Architectu 2 je vše v pořádku a nemusí se tam ani nastavovat žádná media properties. Napadá mě, jestli nemůže být problém v tom, že mám nainstalovanou dvojku i trojku najednou.

Nemáte někdo stejný problém a nevíte jak na to?

Díky.

Jinak si myslím, že v této situaci je titulek na místě: asi se budu muset rozhodnout mezi DVD Architectem 2 nebo 3 - protože ve dvojce zmíněný problém nemám, ale trojka má samozřejmě pokročilejší funkce...?
stayman (12393)|4.9.2005 15:02
Tak to potom fakt neviem, ale DVDA2 som okamzite po nastupe 3.0b odinstaloval a uvedene som si v menu (iba to enkoduje DVDA)nevsimol, ale Canopus DV nepouzivam, to tiez je pravda. :-(
Fantas! (3016)|4.9.2005 22:55
manok
me hlavne udivuje, ze ma conopus DV format pulsnimku "upper field first". To je opravdu dost divne... B-)
MOJE (537)|5.9.2005 07:50
No aj ja som si to všimol, ale mne to robí aj v DVDA2 a aj DVDA3. Ako MENU používam MPG2 (M2V) video, ktoré po vytvorení DVD prerobí akoby na kvalitu MPG1. :-I
Fantas! (3016)|5.9.2005 08:06
MOJE
na menu pouzivej bud uncompressed(trochu zbytecne), nebo DV format! menu se vzdy renderuje a tak viditelne prichazis o kvalitu...
MOJE (537)|5.9.2005 13:21
VĎAKA :BB:
Alf (888)|5.9.2005 18:38
Možná je to hloupost, ale v DVDA3 se nastavuje samostatně Media Properties a samostatně Menu Page Properties. Nebude problém spíš tam?
Lubi (408)|6.9.2005 13:37
[quote=Fantas!]MOJE
na menu pouzivej bud uncompressed(trochu zbytecne), nebo DV format! menu se vzdy renderuje a tak viditelne prichazis o kvalitu...[/quote]

nevim, proto se radsi zeptam.... uncompressed a DV by melo byt na oko totozna kvalita? :-?
Fantas! (3016)|6.9.2005 13:44
Lubi
jj rozdil bys nemel videt...
Lubi (408)|6.9.2005 16:01
mam takovej pocit, ze jsem nedavno delal jeden projekt a mel jsem nejaka mala pismenka v podkladu v menu. Myslim ze jsem to musel udelat z nekomprimovanyho (coz bylo hrozne velky), protoze kdyz to bylo z DV tak to ten coder v ARchitectu hrozne zkurvil :(( :(( ..

:-D
Fantas! (3016)|6.9.2005 17:54
Lubi
ted jsem zkusil dva projekty... Z Vegasu jsem si udelal uncompressed avi a DV.
Naflakal jsem to do tech dvou stejnych projektu a vytvoril menu, ve kterem jsem dal nadpis...
Potom jsem porovnaval na PC na prehravaci PowerDVD. Vysledek je dle me totozny... Muzu vystrihnout kousek menu z DV a menu z uncompressed AVI. Ale myslim ze to nikdo nepozna... B-)
Lubi (408)|19.9.2005 10:47
hmmmm, ja jsem delal totez....rozdil je vice nez patrny...ver mi .. :-D
stayman (12393)|25.9.2005 20:16
DVDArchitect 3.0c vie progresivne menu (plne snimky) :-)