Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahrání a převod videa

imported_Rimmer (12)|28.8.2005 13:57
Mám kartu WinFast 2000XP Expert a mám 2 dotazy:

1.Nevíte proč mi u nahrávání do divx při použití MPEG Layer 3 kodeku jde zaznamenávat zvuk maximálně do 56kb/s, když dám třeba 128kb/s, tak zvuk nehraje.Můžu použít třeba kodek Microsoft ADPCM(ale ten má pouze kvalitu 354kb/s)

2.V jakém programu převádíte video zachycené v mpeg-2? já na mpeg-1 používám radlight tools, ale mpeg-2 mi nejde otevřít, dokonce ani virtual budu se mi mpeg-2 neotevře, píše "No video frames found in MPEG file" přitom v bs playeru i windows media playeru to hraje vpohodě.

pls help :-((
mirekv (7169)|28.8.2005 14:29
Rimmer
1. Audio nahrávej PCM, tedy nekomprimovaně, soubor je sice trochu delší, ale je menší zátěž procesoru a líp se s tím pak pracuje.
2. Pro načtení MPEG-2 můžeš použít VirtualDub-MPEG-2, dá se stříhat, ale ne ukládat bez rekomprese, akorát video předat dalšímu softu přes frameserver. Na stříhání bez rekomprese zkus MPEG-2Cut, nebo Womble.
imported_Rimmer (12)|28.8.2005 20:27
děkuju, ještě bych se zeptal jak potom v tý nahrávce zkomprimovat zvuk? jaký program?Dá se z videa vytáhnout jen zvuková stopa?
mmmartin (187)|28.8.2005 21:53
[quote]Dá se z videa vytáhnout jen zvuková stopa?[/quote]
To umí prakticky každý audioeditor, např Audition, Cool edit, Sound Forge, .... Většinou to je menu File/Extract audio from video