Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém se Scart slučovačem

Jenda-1 (4)|27.8.2005 17:31
Mam TV jen s 1 scartem. Pres nej tahnu na střídačku video a satelit. Koupil jsem DVD prehravac. Chci koupit neprepinaci slucovac na 3 scarty a zapojit vsechny pristroje pres nej. Mate nekdo zkušenosti, jestli se obrazy ruší?V obchode mi rekli, ze pokud bude problem, staci nechat zapnuty vzdy jen 1 pristroj a je to OK.Kupovat prepinaci pry pak nema cenu-je otrava k tomu chodit. Kolik tak stoji kvalitni slucovac?
diky vsem
Pitomec (10211)|27.8.2005 20:14
Kvalitní slučovač je slučovač pouze elektronický a nikoliv nějaký bastard s přepínáním nebo nedejbože přímo natvrdo proletovanej (prodavač by zasloužil menší pěstní domluvu za ty kecy :-k ).

AVX532 - http://www.mk-electronic.cz/index.php?countpages=9&perpageis=5&pageis=7&vsechno=1&kolik=42
Jenda-1 (4)|28.8.2005 14:26
Problem je v ceně. Ke starší TV nemá smysl kupovat el. slučovač za 3000,- jen proto že nemá dost Scartů. To, že se pr. snaží využít mé neznalosti je jasné, proto se ptám tady.Proto znovu: Jak se bude chovat onen natvrdo proletovanej slučovač na Scart? Bude se to rušit? Tvrdili mi, že je to 2krát odstíněný.TV je průměrná - poznám to na DVD?
Mám ještě možnost zapojit ono DVD do TV přes S-Video, což je taky chabý-bylo by to lepší?
díky všem
Tykoxxo (37)|29.8.2005 09:46
No tak to vyskusaj a uvidis. Nemalo by sa nic rusit, ked bude zapnuty len jeden pristroj (uplne to zas nevylucis - mozu vzniknut nejake neprisposobenia voci zemi), ale je to ten lepsi pripad. V opacnom pripade - keby si ten signal rozbocoval z jedneho zdroja na viac (sat na tv a video (v niektorych pripadoch to ma vyuzitie)) tak by uz video signal nema po rozboceni 1V, co sa prejavi znizenou urovnou - "stmavnutim" obrazu atd. Ten zlucovac (natvrdo) nebude drahsi ako 100 kc, tak zase tolko neriskujes.
mirekv (7169)|29.8.2005 10:56
Jenda-1
Jde o to kolik ti TV podporuje AV vstupů, jesli jen jeden, tak s-video vůbec neřeš. Natvrdo to asi nepůjde, nevíš, jak se chovají výstupy těch, co vypneš. Jednak bys je musel vypínat natvrdo ze sítě (tedy ne DO), a ani tu není jisté, že nebudou zatěžovat ten, který jede. To už je lepší je přepínat.
Jo, sat mívá obvykle i SCART in, do kterého můžeš zapnout další přístroj.
mmmartin (187)|29.8.2005 15:17
Nejde ani tak o vzájemný rušení jako spíš o to, že natvrdo paralelně spojené výstupy jednotlivých zařízení se navzájem zatěžujou, což vadí zejména u videosignálu, který má pevně stanovenou úroveň. Audiosignál je na tom prakticky stejně, tam ale pokles úrovně můžeš vykompenzovat regulátorem hlasitosti. A zkus se podívat na http://www.conrad.cz/detailPage.asp?DPG=48505, to by ti mohlo pomoct.
mirekv (7169)|29.8.2005 15:52
mmmartin
Však to jsem měl na mysli. Dokonce některým přístrojům, když je vypneš pouze DO, zůstává v chodu výstupní díl včetně detektoru (šum - saty pochopitelně).