Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 29PT8639

Tykoxxo (37)|26.8.2005 19:25
Neviete niekto, kde by som zohnal podrobnejsi navod, ako ten co je dodavany s tv? Neviem ci tam nie su, alebo len neviem najst funkcie ako 1.) "recall" - spatne navolenie predtym sledovaneho programu, totizto ked chcem prepinat napr. medzi prog. cislo 3 a S-VHS2, musim 5x kliknut sipkou dole, alebo 3x stlacit AV (DO).
2.) Nastavenie "pevne nastavenych hodnot" napr. zvuku jednym kliknutim (u niektorych tv je to "PP")
3.) Graficke zobrazenie hlasitosti nieje ani v menu ???
4.) Na AV1,2, S-VHS je vidiet akesi pasy v obraze, je to vidiet hlavne ked pridam jas skoro naplno, ale niekedy aj pri normalnom jase napr. pri sledovani DVD. Nieje to asi sposobene nejakymi nekvalitnymi kablami ap., vidiet to aj ked nieje k tv nic pripojene.
Inak kvalita obrazu je ok, aj ked zase rychly pohyb tu asi nieje celkom vyrieseny, niekedy vidim pri rychlom pohybe akesi rozostrenie obrazu, tiez pri vodorovne beziacich titulkoch - su "zubkovane"
A este: na philips.com pisu, ze ma aj Progresive scan, je to pravda? V menu som to nenasiel, predpokladam ze to nieje to "zdvojene riadkovanie". Dakujem
jojto (865)|26.8.2005 21:51
Podrobnejsi navod nezozenies.
Mam http://www.1eshop.cz/11/71:0/rid/73:0/4241/philips_29pt8509.htm ,je to dost podobne.
1, na dialkovom mam P->P -predchadzajuca volba
2, nemam - zvuk jedine cez menu a obraz jedine tie predvolby co su tam :-k
3, posuvnik (ukazovatel) hlasitosti tiez chyba 9-) :-k
4, odpoj antenu, DVD a ak to je vidiet je to ruch z TV alebo el. siete :-k
Progresive scan ma. To zdvojenie riadkov mam i ja. Myslim, ze to je riesene automaticky.
Skus sa pozret na loga stanic ako si pekne poskakuju pri zmene scen (z o svetlej na tmavu a opacne) a vyskusaj pozriet na nom nejake fotky (DVD) :-k

edit: Moj Philips sa vobec nepodaril (Polsky sunt), dufam, ze to je len vynimka :-k :(( 9-)
Tykoxxo (37)|26.8.2005 22:38
To poskakovanie loga stanice som si vsimol, uz sa to aj tu niekde riesilo, ale robia to aj Panasonicy, Sony...S tymi fotkami si ma trochu vystrasil, co to robi? Budem to moct zistit az o par dni. Ale s tym progresive scanom si ma potesil, takze mozem uvazovat o playeri s ps (zatial som skusal dvd len s pc). Inak ja na dialkaci nemam tu predch. volbu, toto teda fakt nedoriesili.
jojto (865)|27.8.2005 08:43
Blizsie o progresive scan u DVD prehravacoch: TU . S tymi fotkami (mozno to je len u mna) to vyzera dost naprd. Mozes to vidiet napr. na zuzenom vysielani (prima), ked je hore i dole cierny pas a v mieste prechodu (najma biela na ciernu) sa obraz neprijemne chveje, vlni. To iste sa prejavuje i na statickom snimku, u mna na celej obrazovke (roztraseny obraz). Mozno to je len moj sugestivny nazor no je mi z toho na :-k a servis sa vyjadril, ze to zavada nieje. Rovnako ako "dychanie obrazu" :-k (pohyb loga). To tlacitko na predch. volbu mam uplne vpravo dole.
Vela spokojnosti :-D

edit: http://forum.acomp.cz/viewtopic.php?p=4643&sid=83877a18b2a9e96898bc7e294e3f2b99
Tykoxxo (37)|27.8.2005 14:51
Ja mam vpravo dole prepinanie profilov obrazu, s tym "recall" sa na mna vykaslali. To su detaily, ktore cloveka nenapadnu, ked zvazuje, co kupi, az doma zisti, ze ho osuskali, ale zase na druhej strane, asi by to nejako zasadne neovplyvnilo moj vyber - obraz to ma lepsi, ako napr. ten Sony KV71...(neviem presne, ta sedo-cierna kombinacia, rozmyslal som o nom, design ma dobry, ale kvalita za tie peniaze nestoji...)
Este jednu vec som si ale vsimol, mozno je to len tym, ako ho ja mam umiestneny - ten zvuk - je vcelku dobry, ale dialogy (rec) su niekedy akoby zastrete, nezrozumitelne, akoby tam chybali stredy (freq okolo 1 kHz). Čiastocne to riesi profil "rec (speech)", alebo pridanie vysok, ale stale akoby to nebolo ono, nevsimol si si to?
jojto (865)|27.8.2005 22:47
Tie dialogy som si vsimol, su "zastrete" pri dabovanych filmoch (zrejme sa potlaca povodna zvuk. stopa), napr. pri orig. filmoch (bez dodatocneho dabingu) to nieje pocutelne. Ale je to iba pri niektorych. Telenovely, lacne (nemecke) serialy... Myslim, ze je to tiez dost subjektivny nazor, moja polovicka nepocuje ani ked si pocas filmu hlasno prdnem (zvyraznuje to dramatickost sceny) :-E .
Tykoxxo (37)|29.8.2005 09:27
jojto,
To rusenie bude asi zo siete, myslis, ze to pojde odstranit? Nepredavaju nieco na to?
jojto (865)|29.8.2005 09:47
Neviem, ci byvas v panelaku alebo nie. Zdroje toho vf rusenia mozu byt rozne (mozno to je rusenie v TV ). Skus sa poobzerat po byte (dome) ci to nemoze byt napr. ziarivka, spotrebice, zle kontakty,... TU je zaujimavy clanok, urcite to i kupis v nejakej specializ. predajni. Osobne skusenosti vsak s vf rusenim na TV nemam (nestretol som sa), nakolko samotne pristroje su dost odolne. Zvasca sa jednalo o rusenie v kablovom rozvode.[/url]